Josef Váchal

(1884-1969)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Emmerich A. Hruška - Zpívající Hetéry

    Položka č.: 348

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:06

    bibliofilie, 15 x 12 cm, 13x dřevoryt J. Váchal, vyd. Otto Parma, Praha, 1914, pův. clpl. vazba, nestr., natržený hřbet, poničená vazba, text majitele na úvodní straně, Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    A. Macek: Dvě povídky

    Položka č.: 261

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:03

    bibliofilie, 3x pův. dřevoryt, tit. list a konečná linka J. Váchal, vyd. Spolek českých bibliofilů, nákl. časop. Peníze, Praha, 1911, obs: povídky Robert Ďábel a Přítel a milenec, pův. kartonové desky, nestr., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupi…

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    A. Macek - Dvě povídky

    Položka č.: 349

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:00

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Šumava umírající a romantická - originální předsádka

    Položka č.: 161

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    E.A. Poe v dřevorytu

    Položka č.: 160

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Jan Baleka: Pekelník Josef Váchal

    Položka č.: 172

    7x dřevoryt, 1970, sto neprodejných výtisků na ručním losinském papíru pro sebe a své přátele vydal Ing. Jiří Oliva, tento výtisk má č. 87, otisky z původních štočků, zažloutlá obálka, na obálce drobné skvrnky, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraiko…

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Dřevoryty k Mystikům a vizionářům

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Novoročenka

    Položka č.: 168

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2019 15:00

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Mladého Flauberta zápisky z cest

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 1912, 18,5 x 15 cm, čtyři dřevoryty Josefa Váchala, v edici Červen vydal S. K. Neumann, Bílovice, 300 výtisků, tento svazek má č. 44, plátěná vazba, 80 stran, zašpiněná plátěná vazba, Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    bibliofilie, 4x pův. dřevoryt J. Váchal, vyd. S.K. Neumann, Bilovice u Brna, 1912, IV. publikace sbírky krásných tisků Červen, 300 výtisků, pův. clpl. vazba, 80s., ušpiněné desky, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzaklada…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Malíř na frontě (Soča a Italie 1917-18)

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    bibliofilie, 42 dřevorytů, 1 linoryt a 4 reprodukce fotografií J. Váchal, vyd. Anna Macková, Praha, 1929, celkem 457 exemplářů (tento nečíslovaný, na dřevaprostém papíře), plpl. převazba, 403s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluza…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ruce

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (380 €)

    bibliofilie, 13x barevný dřevoryt J. Váchal (vše značeno ve štočku), vyd. ELK, Praha, 1943, k veršům Otokara Březiny, volné listy v pův. plpl. deskách, listy bez vady, desky mírně opotřebené, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Ve…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

    Poslední dražitel: ID2**8 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Štěpán Peterka

    Položka č.: 1360

    Vyvolávací cena: 560 CZK (23 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2019 20:42

    dřevoryt, 1937, 17,5 x 12 cm, PD monogr. JV., lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 560 CZK (23 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jar. Jozefy

    Položka č.: 1353

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2019 20:35

    dřevoryt, 1936, 11,8 x 6,9 cm, LN značeno ve štočku J.V., lezce zažloutlý papír, na papíře skvrny, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris J.H. Štěrby

    Položka č.: 1352

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2019 20:34

    dřevoryt, 1929, 13,7 x 9,8 cm, sign. PD JVáchal , autorský tisk, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jaroslav Forman

    Položka č.: 426

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 01. 2019 17:05

    dřevoryt, 1947, 8,8 x 8 cm, sign. PD J. Váchal, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 1.120 CZK (45 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Em. Hnátek: Svět v paprscích

    Položka č.: 645

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 15:00

    sešit, Váchalova ručně psaná recenze na přídeští spisku E. Hnátka, ve kterém kritizuje autorovo dílko a připojuje jeho krátký životopis, pod textem s typicky váchalovským rukopisem signováno JV, sešit vydává E. Hnátek nákladem vlastním, Pardubice 1912, brož., 40s., na zadních deskách otisky váchalov…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    P. Kneidl: Bibliofilie v Československu

    Položka č.: 573

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    bibliofilie, knihu provází dřevoryty J. Váchala s vloženým exlibris, podpis autora, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 2003, 650 výtisků, upr. M. Dyrynk, clpl. vazba s obálkou, 50s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    E. A. Hruška: Zpívající Hetéry

    Položka č.: 36

    bibliofilie, kresba na ob. a 9 dřevorytů J. Váchal, 4 z původních 13 dřevorytů cenzurou odstraněny,  text E. A. Hruška, 3sv. knihovny Přerod, tisk A. Koníček, vydal Otto Parma, Královské Vinohrady 1914, orig. brož., 32s., ochranný přebal, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. B…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ruce

    Položka č.: 22

    bibliofilie, 13x barevný dřevoryt J. Váchal (vše značeno ve štočku), vyd. ELK, Praha, 1943, k veršům Otokara Březiny, volné listy v pův. plpl. deskách, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    R. Medek: Půlnoc Bohů

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    bibliofilie, 10x celostránkový dřevoryt v textu, 2x dřevoryt ve frontispisu a závěrečná viněta dřevorytem J. Váchal, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1912, ex. 29/100 s podpisem autora básní R. Medka a J. Váchala, brož, nestr., drobné úbytky na hřbetu obálky, blok listů odlepený od obálky, velmi dobrý…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Fr. Kašpar: Mír neděl

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    bibliofilie, 2x barevný dřevoryt ve frontispisu, 10x čb. dřevotyt a 1x dvoubar. dřevotyt v textu J. Váchal, vyd. autor nákladem vlastním, Nicov, 1926, ex. 419/500, pův. celokožená vazba se zlacením na přední straně, 163s., zlacená horní ořízka, při dolním a horním okraji nepatrně prohnuté desky, kůž…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Černá mše

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.120 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 11. 2018 15:00

    barevný dřevořez, 1909, 23 x 33 cm, značeno ve štočku PD J. Váchal, rám, v tištěném katalogu uvedeno pod číslem 90A, autorem díla je významný český solitérní autor, který se proslavil jako grafik, kreslíř, tvůrce originálních bibliofilií, spisovatel a svérázný myslitel. Vyučil se knihvazačem, absolv…

    Aktuální cena: 78.000 CZK (3.120 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ben Walther: Kratochvilný příběh Lva Kefase Výtečníka

    Položka č.: 22

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 03. 2018 15:00

    bibliofilie, 1x dřevoryt ve frontispisu, 8x v textu a 1x na obálce J. Váchal, Ben Walther - pseud. Bedřicha B. Buchlovana, vyd. sdružení Trojrám, Buchlovice, 1914, jako svůj II. svazek, plpl. převazba, pův. obálka vevázána, 84s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, za…

    Aktuální cena: 2.300 CZK (92 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Aurel Vlach: Volání do kosmu

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    bibliofilie, pův. dřevoryty ve frontispisu, v textu, na obálce a závěrečný dřevoryt J. Váchal, vyd. L. Danko, Praha, 1919, druhý svazek knih ”Stříbrného kruhu”, brož, 30s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Ver…

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Bedřich M. Beneš: Josef Váchal

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    bibliofilie, obs. 2x trojbarevný dřevoryt (na jednom papíře) a 11x čb. dřevoryt v příloze J. Váchala, dále 1x čb. dřevoryt na tit. listě a 1x dvoubar. dřevoryt na obálce, průvodní text B.M. Beneš, vyd. sdružení Trojrám, Zlechov - Uherské Hradiště, 1914, brož, 16s. textu + přílohy, obálka zcela odlep…

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris K.S.N.(Stanislav Kostka Neumann)

    Položka č.: 1197

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2018 08:21

    dřevoryt, 8,1 x 6,6 cm, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Morella

    Položka č.: 572

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2018 15:03

    dřevoryt, 1920, 14,9 x 8,9 cm, sign. PD J. Váchal, značeno v desce PD J.V., antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris B.M.Beneš

    Položka č.: 571

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2018 15:00

    dřevoryt, 7,8 x 4,5 cm, sign. PD J. Váchal, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex Libris A. Mackové

    Položka č.: 413

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    dřevoryt, 15,2 x 10,8 cm, sign. PD JVáchal, vyšlo jako příloha Bibliofila XI., vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, zažloutlý papír, na papíře skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon