Josef Váchal

(1884-1969)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Štěpán Peterka

    Položka č.: 1360

    Vyvolávací cena: 560 CZK (23 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2019 20:42

    dřevoryt, 1937, 17,5 x 12 cm, PD monogr. JV., lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 560 CZK (23 €)

    Poslední dražitel: ID6783 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jar. Jozefy

    Položka č.: 1353

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2019 20:35

    dřevoryt, 1936, 11,8 x 6,9 cm, LN značeno ve štočku J.V., lezce zažloutlý papír, na papíře skvrny, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID6868 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris J.H. Štěrby

    Položka č.: 1352

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2019 20:34

    dřevoryt, 1929, 13,7 x 9,8 cm, sign. PD JVáchal , autorský tisk, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jaroslav Forman

    Položka č.: 426

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 01. 2019 17:05

    dřevoryt, 1947, 8,8 x 8 cm, sign. PD J. Váchal, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 1.120 CZK (45 €)

    Poslední dražitel: ID1138 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Fr. Kašpar: Mír neděl

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 15:00

    bibliofilie, 2x barevný dřevoryt ve frontispisu, 10x čb. dřevotyt a 1x dvoubar. dřevotyt v textu J. Váchal, vyd. autor nákladem vlastním, Nicov, 1926, ex. 419/500, pův. celokožená vazba se zlacením na přední straně, 163s., zlacená horní ořízka, při dolním a horním okraji nepatrně prohnuté desky, kůž…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Poslední dražitel: ID6190 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    E. A. Hruška: Zpívající Hetéry

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    bibliofilie, kresba na ob. a 9 dřevorytů J. Váchal, 4 z původních 13 dřevorytů cenzurou odstraněny,  text E. A. Hruška, 3sv. knihovny Přerod, tisk A. Koníček, vydal Otto Parma, Královské Vinohrady 1914, orig. brož., 32s., ochranný přebal, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. B…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    P. Kneidl: Bibliofilie v Československu

    Položka č.: 573

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    bibliofilie, knihu provází dřevoryty J. Váchala s vloženým exlibris, podpis autora, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 2003, 650 výtisků, upr. M. Dyrynk, clpl. vazba s obálkou, 50s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID1891 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Em. Hnátek: Svět v paprscích

    Položka č.: 645

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    sešit, Váchalova ručně psaná recenze na přídeští spisku E. Hnátka, ve kterém kritizuje autorovo dílko a připojuje jeho krátký životopis, pod textem s typicky váchalovským rukopisem signováno JV, sešit vydává E. Hnátek nákladem vlastním, Pardubice 1912, brož., 40s., na zadních deskách otisky váchalov…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ruce

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (380 €)

    bibliofilie, 13x barevný dřevoryt J. Váchal (vše značeno ve štočku), vyd. ELK, Praha, 1943, k veršům Otokara Březiny, volné listy v pův. plpl. deskách, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

    Poslední dražitel: ID5388 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    R. Medek: Půlnoc Bohů

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    bibliofilie, 10x celostránkový dřevoryt v textu, 2x dřevoryt ve frontispisu a závěrečná viněta dřevorytem J. Váchal, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1912, ex. 29/100 s podpisem autora básní R. Medka a J. Váchala, brož, nestr., drobné úbytky na hřbetu obálky, blok listů odlepený od obálky, velmi dobrý…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Černá mše

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.120 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 11. 2018 15:00

    barevný dřevořez, 1909, 23 x 33 cm, značeno ve štočku PD J. Váchal, rám, v tištěném katalogu uvedeno pod číslem 90A, autorem díla je významný český solitérní autor, který se proslavil jako grafik, kreslíř, tvůrce originálních bibliofilií, spisovatel a svérázný myslitel. Vyučil se knihvazačem, absolv…

    Aktuální cena: 78.000 CZK (3.120 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ben Walther: Kratochvilný příběh Lva Kefase Výtečníka

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 03. 2018 15:00

    bibliofilie, 1x dřevoryt ve frontispisu, 8x v textu a 1x na obálce J. Váchal, Ben Walther - pseud. Bedřicha B. Buchlovana, vyd. sdružení Trojrám, Buchlovice, 1914, jako svůj II. svazek, plpl. převazba, pův. obálka vevázána, 84s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, za…

    Aktuální cena: 2.300 CZK (92 €)

    Poslední dražitel: ID5139 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Aurel Vlach: Volání do kosmu

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    bibliofilie, pův. dřevoryty ve frontispisu, v textu, na obálce a závěrečný dřevoryt J. Váchal, vyd. L. Danko, Praha, 1919, druhý svazek knih ”Stříbrného kruhu”, brož, 30s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Ver…

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

    Poslední dražitel: ID3611 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Bedřich M. Beneš: Josef Váchal

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    bibliofilie, obs. 2x trojbarevný dřevoryt (na jednom papíře) a 11x čb. dřevoryt v příloze J. Váchala, dále 1x čb. dřevoryt na tit. listě a 1x dvoubar. dřevoryt na obálce, průvodní text B.M. Beneš, vyd. sdružení Trojrám, Zlechov - Uherské Hradiště, 1914, brož, 16s. textu + přílohy, obálka zcela odlep…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris K.S.N.(Stanislav Kostka Neumann)

    Položka č.: 1197

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2018 08:21

    dřevoryt, 8,1 x 6,6 cm, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID2840 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Morella

    Položka č.: 572

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2018 15:03

    dřevoryt, 1920, 14,9 x 8,9 cm, sign. PD J. Váchal, značeno v desce PD J.V., antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: ID1205 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex Libris A. Mackové

    Položka č.: 413

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2018 15:00

    dřevoryt, 15,2 x 10,8 cm, sign. PD JVáchal, vyšlo jako příloha Bibliofila XI., vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, zažloutlý papír, na papíře skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris B.M.Beneš

    Položka č.: 571

    dřevoryt, 7,8 x 4,5 cm, sign. PD J. Váchal, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

    Poslední dražitel: ID1428 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Démon

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    rytina v korku, 1953, 34,5 x 15 cm, sign. PD J. Váchal 53, rám, č. 2, drobná leč vysoce kvalitní a působivá rytina žáka A. Kalvody a R. Béma, zakládajícího člena skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon. Váchal byl ve svém rozsáhlém díle ovlivněn expresionismem a prvky symbolismu, naturalismu…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Poslední dražitel: ID3750 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Karel Novák

    Položka č.: 233742

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 18:30

    dřevoryt, 1923, 5,9 x 5,9 cm, sign. PD J.Váchal, na papíře drobné skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID6878 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Dr. J. Svatop. Procházka

    Položka č.: 233738

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2019 18:26

    dřevoryt, 1925, 10 x 9,8 cm, sign. PD J.Váchal 25, Dr. J. S. Procházka byl přírodovědcem, pracovníkem Národního muzea a jedním z prvních ochránců přírody. Kromě vydaných ex libris doprododil J. Váchal v roce 1920 třemi dřevoryty Procházkovu knihu Atlantis (vydána pod preudonimem Dr. Svante Kosmos).,…

    Aktuální cena: 1.350 CZK (54 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris MUDr. Jitka Měřičková

    Položka č.: 230797

    Vyvolávací cena: 320 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2019 18:33

    dřevoryt, 9,8 x 4,5 cm, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera , lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 320 CZK (13 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Vl. Jiřičková

    Položka č.: 230796

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2019 18:32

    dřevoryt, 9,3 x 4 cm, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera , antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 320 CZK (13 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris K. Sedláčka

    Položka č.: 230794

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2019 18:30

    dřevoryt, 1945, 13,7 x 9 cm, PD značeno ve štočku J.Váchal 45, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera; Karel Sedláček patřil ke skupině brněnských Váchalových poválečných obdivovatelů, kteří v roce 1947 vydali dva sborníky- Záznamy o životě J. Váchala. Začal také pracovat na soupisu Vácha…

    Aktuální cena: 560 CZK (23 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Vali Klinkovská

    Položka č.: 230793

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2019 18:29

    dřevoryt, 13,7 x 8,5 cm, PD značeno ve štočku JV, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera , antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 760 CZK (31 €)

    Poslední dražitel: ID6906 Historie příhozu