Pavel Sivko

studium na SOŠ výtvarné v Praze, žák prof. J. Trnky a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž, člen UVU, Asociace volné grafiky, SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor, pedagog; byl výtvarným redaktorem nakladatelství Mladá fronta v Praze (1990 - 1997), pracoval pro Albatros a jiná nakladatelství; od 1997 učí na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze; věnuje se volné grafice (převážně barevné litografii s přírodními motivy a stromy) a kresbě, užité grafice a především ilustraci; zabývá se také známkovou tvorbou a animovaným filmem (např. Zbojníkova žena, ČST Ostrava 1976, Nechtěl jsem zabíjet ptáky, KF Praha 1986); kurátor výstav (2003 - Jubilanti Hollaru); zastoupen ve sbírkách MG v Brně, Západočeské galerie v Plzni, AJG v Hluboké nad Vltavou, PNP v Praze a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Pavel Sivko

    PF 79

    Položka č.: 210

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 12. 2023 19:29

    litografie, 1978, 16 x 22 cm, sign. PD Pavel Sivko 78, č. 75/80, studium na SOŠ výtvarné v Praze, žák prof. J. Trnky a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž, člen UVU, Asociace volné grafiky, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Pavel Sivko

    Masky, Trpaslíci

    Položka č.: 917

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 02. 2023 14:58

    2 x litografie, 1987, 14,5 x 21,5; 9 x 20 cm, sign. PD Pavel Sivko, sign. PD Pavel Sivko 87, č. 27/140, č. 38/100, studium na SOŠ výtvarné v Praze, žák prof. J. Trnky a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž, člen UVU, Asociace volné grafiky, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

  • Pavel Sivko

    Aspoň kapičku štěstí (PF 2011 Pavel Sivko)

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 30 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2023 15:32

    tisk, 2010, 17,8 x 8 cm, značeno v tisku Pavel Sivko, antiqari.at Radhošťská, studium na SOŠ výtvarné v Praze, žák prof. J. Trnky a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž, člen UVU, Asociace volné grafiky, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 30 CZK (2 €)