Václav Rožánek
(1913-1994)
Piják
Položka č.: 126Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
olej, sololit, 69 x 51 cm, sign. PD V. Rožánek, rám, vzadu štítek Originální dílo Václava Rožánka z pozůstalosti, podepsáno Vlasta Rožánková, autor byl žákem a přítelem Oldřicha Smutného. Rožánek ovšem celý život pracoval v továrně jako strojní zámečník. Toto pracovní prostředí také ovlivnilo jeho t…
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Odhadní cena: 50 000 - 60 000 CZK
Václav Rožánek
(1913-1994)
Dívčí hlava
Položka č.: 122Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
olej, lepenka, 66,5 x 55 cm, sign. LD Rožánek, rám, autor byl žákem a přítelem Oldřicha Smutného. Rožánek ovšem celý život pracoval v továrně jako strojní zámečník. Toto pracovní prostředí také ovlivnilo jeho tvorbu – struktury děl připomínají struktury průmyslových materiálů. Další inspiraci Rožáne…
Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu
Odhadní cena: 40 000 - 50 000 Kč CZK
Václav Rožánek
(1913-1994)
Položka č.: 153Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
olej, sololit, 82 x 60 cm, Rožánek celý život pracoval v továrně jako strojní zámečník. Toto pracovní prostředí také ovlivnilo jeho tvorbu – struktury děl připomínají struktury průmyslových materiálů. Další inspiraci Rožánek našel např. v díle J. Dubuffeta i v českém kubismu. V jeho uměleckých dílec…
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)