Jiří Anderle

žák prof. Pelce a V. Silovského, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; v letech 1969 - 1973 asistent Z. Sklenáře a J. Trnky na VŠUP v Praze; jeho počátky ovlivnilo působení v Černém divadle J. Srnce (1961 - 1969), od r. 1966 patří k předním reprezentantům české grafiky v zahraničí; v desítkách grafických a obrazových cyklů vytvořil jedno z nejnaléhavějších a nejpůsobivějších podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických (Bez kůže, 1965 - 1967; Perspektivy, 1970 - 1973; Hry, 1974 - 1975; Portrét v čase, 1978 - 1979, Zápisníky, 1980 - 1982; Apokalyptická genetika, 1982 - 1983; Commedia dell' arte, 1985); významný je rovněž cyklus obrazů, kreseb a grafik Iluze a realita (1980 - 1982), využívající dobové fotografie; zúčastnil se kolem dvou set kolektivních výstav v zahraničí, kde byl odměněn třiceti čtyřmi cenami (např. 1981 na Grand Prix Ljubljana); svým imaginativním realismem ovlivnil tvorbu nejméně jedné generace českých grafiků; je zastoupen ve sbírkách NG Praha, Centre Georges Pompidou Paříž, Metropolitan Museum of Modern Art New York, Galerie Uffizi Florencie, Stedelijk Museum Amsterodam aj. (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Jiří Anderle

    Komödie, No. 13 (Äffchen)

    Položka č.: 203

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00

    suchá jehla, 1969, 68 x 51 cm, sign. DU Jiří Anderle, dole popsáno a autorovo věnování , zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Odhadní cena: 22 000 - 28 000 Kč CZK

  • Jiří Anderle

    Král a šašek s krásnou maskou

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    lept, 1985, 95,5 x 64 cm, sign. PD Anderle, č. 11/40, z cyklu Commedia dell´arte, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

  • Jiří Anderle

    Král a šašek stojící na hlavě

    Položka č.: 107

    lept, 1985, 95,5 x 64 cm, sign. DU Anderle, č. 7/40, z cyklu Commedia dell´arte, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Jiří Anderle

    Manželé Arnolfiniovi

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    suchá jehla, 1978 - 1981, 90,5 x 66,5 cm, sign. DU Anderle, č. 25/50, z cyklu Portréty v proměnách času, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 24.000 CZK (1.000 €)

  • Jiří Anderle

    Appassionata

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    suchá jehla, mezzotinta, 1976, 63 x 92 cm, sign. DU Anderle, č. 65/70, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

  • Jiří Anderle

    Manipulace III. (Vztah č. 4) (hnědá)

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)

    suchá jehla, mezzotinta, 1976, 32,5 x 65,5 cm, sign. DU Anderle, č. 68/70, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

  • Jiří Anderle

    Profil

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    heliolitografie, 1975/76, 47,5 x 31,5 cm, sign. DU Anderle, č. 114/130, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

  • Jiří Anderle

    Postavy

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    litografie, 1995, 27 x 19 cm, sign. PD Anderle, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Jiří Anderle

    Trilek (varianta s kresbou)

    Položka č.: 20

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

  • Jiří Anderle

    Josef Topol 65

    Položka č.: 252

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 1x signovaný grafický list J. Anderle, u příležtosti pětašedesátých narozenin J. Topola, vydal Z. Šíma a P. Mach, náklad 100 číslovancýh ks, tento má č. 47/100, velikost A4; zadní strana obalu lehce ušpiněna, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)

  • Jiří Anderle

    Dohoda o odsouzení (Trois Comiques)

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    suchá jehla, mezzotinta, 1975-1976, 49,5 x 66 cm, sign. DU Jiří Anderle, rám, autorský tisk, DU věnování galeristovi Gerdu Köhrmannovi (für besten Freund Gerd Köhrmann), odborně restaurováno, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hol…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Odhadní cena: 35 000 - 40 000 Kč CZK

  • Jiří Anderle

    Modrá struktura

    Položka č.: 198

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    kombinovaná technika, 1983, 14,1 x 9,9 cm, sign. DU PF 84 Anderle , papírová pasparta, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

  • Jiří Anderle

    ABCD

    Položka č.: 168

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    heliogravura, 22 x 12 cm, sign. DU Anderle, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Jiří Anderle

    Tváře

    Položka č.: 167

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Jiří Anderle

    Bez názvu (Komedie č. 10)

    Položka č.: 273676

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 10:46

    suchá jehla, mezzotinta, 1968 - 1969, 16 x 13,5 cm, sign. DU Anderle, č. 35/60, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)