Mikoláš Aleš

(1852-1913)

malíř, kreslíř, dekoratér a ilustrátor, jedna z nejvýznamnějších osobností tzv. "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století. V ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž vycházel z odkazu Josefa Mánesa, později směřoval spíše k secesi.

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Adolf Heyduk: Nástin bájesloví slovanského a germánského

    Položka č.: 422

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis na titulní straně Mikoláše Alše jako majitele knihy, vyd. I. L. Kober, Praha, 1863, ex libris M. Aleš, r. 1907, pevná vazba, 110s, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně r…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Jan Žižka z Kalicha

    Položka č.: 268319

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 01. 2023 18:07

    reprodukce, 58 x 45 cm, značeno PD v tisku M. Aleš 1908, stará ofsetová reprodukce, tisk Neotypie unie, Antikvariát Dlážděná, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž vycházel z odkazu Josefa Mán…

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu