Emil Filla

(1882-1953)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Žena spící v lenošce

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00

    lept, 1935, 22,6 x 17,2 cm, sign. PD Emil Filla, rám, tvorba Emila Filly patří k pilířům české moderní malby 20. století a je především spjata s vlnou kubismu v českém malířství. Filla byl absolventem pražské Akademie výtvarného umění a spolu s B. Feiglem, B. Kubištou, V. Benešem a A. Procházkou zak…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Odhadní cena: 45 000 - 60 000 Kč CZK

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Ilustrace k Torsu naděje II

    Položka č.: 309

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    lept, akvatinta, 1946, 20 x 15,5 cm, sign. PD Emil Filla, ohmataný papír, rožky mírně ohnuté, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Ilustrace k Torsu naděje

    Položka č.: 273632

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 04. 2023 10:02

    lept, akvatinta, 1946, 19,8 x 15,4 cm, sign. PD Emil Filla, ohmataný papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců