Otto Stritzko

(1908-1986)

žák prof. J. Bendy a A. Hofbauera na UMPRUM v Praze; malíř, grafik, ilustrátor; byl jedním z představitelů české moderny meziválečného období 20. století; patřil k okruhu Florianova vydavatelství Dobré dílo ve Staré Říši; řada jeho prací z 30. let vznikla pod vlivem artificialismu, rozvíjel také surrealistické motivy; jeho pozdější obrazy potvrdily klasickou kompozici moderny, někdy však byly tvořeny expresivními čistými tóny barev na prahu abstrakce; ilustroval (Ch. Waters: O starém námořníkovi, 1937); v roce 1932 obdržel cenu Sdružení výtvarníků; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, AJG v Hluboké nad Vltavou, Galerie Ztichlá klika v Praze a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Otto Stritzko

    (1908-1986)

    Vesnice

    Položka č.: 539

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2024 12:30

    litografie, 25,5 x 33 cm, sign. PD Otto Stritzko, rám, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Bendy a A. Hofbauera na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Otto Stritzko

    (1908-1986)

    Vesnice v noci

    Položka č.: 892

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 14:26

    litografie, 1971, 29 x 58,5 cm, sign. DU OStritzko 71, autorský tisk, LD věnování: Panu Svobodovi s přáním, aby prospíval na svobodě srdečně OStritzko 71, žák prof. J. Bendy a A. Hofbauera na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)