Otakar Synáček

(1931-2005)

žák prof. M. Holého a B. Slánského na AVU v Praze, člen skupiny Etapa, předseda Sdružení pražských malířů; malíř, ilustrátor, restaurátor, pedagog; byl asistentem A. Pelce a K. Součka na AVU v Praze (1956 - 1965); zaměřil se na malířské zachycení každodenního života města a krajiny, důraz klad na dramatičnost a hlubší smysl prostých příběhů; v sedmdesátých letech 20. století se věnoval figurální tvorbě (např. portréty v modrém), kompozice nebyly jen žánrovým výjevem, dostaly nový smysl příběhu či vztahu, jakéhosi zastavení času; malbě předchází řada důsledných kresebných studií; zúčastnil se v roce 1953 soutěže na výzdobu malého foyer Národního divadla v Praze; zastoupen ve sbírkách NG a GHMP v Praze, GVU v Karlových Varech, GVU v Hodoníně, Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem, Východočeské galerie v Pardubicích, GVU v Ostravě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Otakar Synáček

    (1931-2005)

    Zátiší s jablky

    Položka č.: 298

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2018 15:03

    olej, plátno, 1954, 24,2 x 32,8 cm, sign. na zadní straně Synáček Otakar 1954, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Holého a B. Slánského na AVU v Praze, člen skupiny Etapa, předseda Sdružení pražských malířů

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Otakar Synáček

    (1931-2005)

    Portrét

    Položka č.: 922

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 05. 2018 12:20

    tužka, papír, 1946, 43,5 x 29,5 cm, sign. PD Synáček 46, rám, PN datováno 16. IV. 46, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Holého a B. Slánského na AVU v Praze, člen skupiny Etapa, předseda Sdružení pražských malířů

    Aktuální cena: 101 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID4**3 Historie příhozu