Mario Stretti

(1910-1960)

žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, kreslíř, grafik; zabýval se převážně kresbou, volnou a užitou grafikou, exlibris, známkovou tvorbou (především se sportovními náměty, získal za ně řadu ocenění); byl portrétistou a ilustrátorem, vycházel z realistické tradice; práce charakterizoval smysl pro pohyb, v grafických listech zachycoval jak velké davové scény, tak práce komorního obsahu; k oblíbeným tematickým okruhům patřily krajinářské záznamy z cest do Itálie a motivy Prahy; vydal jedenáct bibliofilských tisků s grafickými ilustracemi; syn grafika J. Strettiho-Zamponiho; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, PNP v Praze a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Mario Stretti

    (1910-1960)

    San Gimignano

    Položka č.: 647

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 12. 2022 10:46

    lept, 29,8 x 36,7 cm, sign. PD Mario Stretti, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

  • Mario Stretti

    (1910-1960)

    Noční Praha

    Položka č.: 268862

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2023 11:24

    lept, 1922, 38 x 29,5 cm, značeno LD v desce M. Stretti, pasparta, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu