Karel Oberthor

(1921-1996)

žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik; věnoval se malbě, volné a drobné grafice a volné kresbě; vytvořil stovky exlibris, provedených většinou výrazně barevnou litografií nebo dřevorytem; opakovaně se vracel do jižních Čech, zejména na Prachaticko; v krajinomalbě zdůrazňoval vše, co souvisí s lidskou tvořivou aktivitou; vstupoval i do jiných tematických okruhů, mezi nimiž podstatné místo zaujímají humorní domácí skřítkové, dominantní však zůstává motiv koně v nejrůznějších významových souvislostech; jednotlivé postavy, dvojice či skupiny koní, romantické imaginární krajinné vize, příznačně stylizované siluety stromů, ptáci a lidské postavy jsou prostředkem k vyjádření neomezené škály citů, pocitů a vztahů; litografii a monotyp obohatil řadou dosud neznámých postupů (1957 tisk barevné litografie z jednoho kamene pro všechny barvy); japonští podnikatelé mu uspořádali putovní výstavu v Japonsku (1987); zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, AJG v Hluboké nad Vltavou, Krajské galerie ve Zlíně, GVU v Ostravě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2002)

SEZNAM AUTORŮ

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Vláčení

    Položka č.: 500

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2024 11:51

    2x akvarel, papír, 1958, 37 x 21 cm, vše sign. PD i DU K. Oberthor 58, pasparta, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    V manéži

    Položka č.: 499

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2024 11:50

    litografie, 1987, 23 x 26,3 cm, sign. DU K. Oberthor 87, 7/200, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Stmívání

    Položka č.: 699

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 14:10

    akvarel, tuš, papír, 1962, 32,5 x 61,5 cm, sign. DU K. Oberthor 62, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Život v jiné galaxii

    Položka č.: 198

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00

    monotyp, papír, 1973, 70 x 53,5 cm, sign. DU K. Oberthor 73, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik; věnoval se malbě, volné a drobné grafice a volné kresbě; vytvořil stovky exlibris, provedených většinou výrazně bar…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 4 500 - 5 500 Kč CZK

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Cirkusový kůň

    Položka č.: 829

    Vyvolávací cena: 650 CZK (28 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 02. 2023 13:30

    litografie, 1988, 19 x 13,3 cm, sign. DU K. Oberthor 88, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 650 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Bělouš

    Položka č.: 828

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 02. 2023 13:29

    litografie, 1995, 14,2 x 14,2 cm, sign. DU K. Oberthor 95, Antikvariát Ostrovní, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    U baru

    Položka č.: 316

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    pastel, karton, 63 x 49,5 cm, sign. DU K. Oberthor, na zadní straně autorské razítko Karla Oberthora, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Na pastvinách

    Položka č.: 183

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    litografie, 1969, 20 x 66,5 cm, sign. DU K. Oberthor 69, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)

    Poslední dražitel: ID8**2 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Geometrická postava

    Položka č.: 181

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    litografie, 1970, 48,5 x 32,5 cm, sign. DU K. Oberthor 70, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Pranostika - květen

    Položka č.: 176

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    malba na dřevěné desce, 60 x 14,5 cm, text: Nevíš-li v máji co počíti, vyjdi si aspoň v háj močiti., Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Středověká karafa

    Položka č.: 512

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 01. 2024 20:23

    litografie, 1969, 10 x 7,2 cm, sign. DU K. Oberthor 69, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Princezna

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2023 15:11

    litografie, 1986, 6,5 x 4,7 cm, sign. DU K. Oberthor 86, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Permoník

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2023 15:10

    litografie, 1973, 11,9 x 9,5 cm, sign. LD K. Oberthor, Exlibris, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Loket

    Položka č.: 717

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 12. 2022 11:56

    litografie, 1955, 36 x 28 cm, sign. PD K. Oberthor 55, pasparta bez skla, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Derby (Chuchle)

    Položka č.: 159

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    tempera, papír, 1967?, 34 x 44 cm, sign. PD K. Oberthor, rám, na zadní straně štítek s popisem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 Kč CZK

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Filtrohlavec Artur

    Položka č.: 272

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 1993, 54 x 42,5 cm, sign. DU K. Oberthor 93, č. 8/30, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Nákladní loď na řece

    Položka č.: 19113

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA:
    24. 02. 2015 05:07

    litografie, 1956, 36 x 48 cm, sign. PD K. Oberthor 56, zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, na papíře , žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Pranostika - březen

    Položka č.: 273721

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 03. 2024 18:24

    malba na dřevěné desce, 60 x 14,5 cm, text: Padají-li podprsenky už na Josefa, je to pro úrodu dobrá trefa., Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Volavky

    Položka č.: 280168

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2024 18:37

    litografie, 1974, 50 x 34,5 cm, sign. DU K. Oberthor 74, autorský tisk, při horním okraji mimo tisk mírně natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.400 CZK (142 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Kvetoucí stromy

    Položka č.: 279036

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 13. 11. 2023 21:12

    pastel, uhel, fix, papír, 28,5 x 55 cm, sign. LD K. Oberthor, rám, mírně zažloutlá pasparta, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Babička

    Položka č.: 268976

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 11. 2023 18:07

    litografie, 1956, 25 x 20 cm, sign. PD K. Oberthor 56, pasparta bez skla, č. 12/16, Babička autora, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Pobřeží na Jadranu

    Položka č.: 277813

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 09. 2023 17:44

    linoryt, 20 x 67 cm, sign. DU K. Oberthor, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Parádník

    Položka č.: 276991

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 08. 2023 18:09

    litografie, 1972, 15,5 x 8 cm, sign. UD K. Oberthor 72, 56/100, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    V manéži

    Položka č.: 276833

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 07. 2023 18:06

    litografie, 1994, 16 x 9 cm, sign. UD K. Oberthor 94, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Figurální kompozice

    Položka č.: 276834

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 07. 2023 18:05

    litografie, 1991, 15,5 x 11,3 cm, sign. UD K. Oberthor 91, 52/80, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Nedělní odpoledne

    Položka č.: 274160

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2023 12:10

    litografie, 1978, 21,3 x 42,8 cm, sign. Du K. Oberthor 78, rám, č. 16/100, na zadní straně razítko ČFVU a štítek Dílo, mírně zažloutlý papír, pasparta zašlá, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Podzimní slunce/ Večer na posvit

    Položka č.: 268414

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 01. 2023 18:02

    2x litografie, 1958, 30,5 x 19,5 (11,5 x 19,5/11,5 x 19,5) cm, vše sign. DU K. Oberthor 58, pasparta, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Dítě budící matku

    Položka č.: 267314

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 11. 2022 18:19

    mezzotinta, suchá jehla, 1959, 38,3 x 49,6 cm, sign. DU K. Oberthor 59., Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

Instagram

Facebook