• Antonín Strnadel

    (1910-1975)

    Pasáček ovcí

    Položka č.: 226

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00

    kvaš, papír, 46,5 x 33,5 cm, rám, vzadu ve výřezu: pozůstalost Strnadel, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze a M. Švabinského na AVU, člen UB a SVU Aleš

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Jiří Šalamoun

    (1935-2022)

    Sliby-chyby!

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    litografie, 2004, 37,5 x 49 cm, sign. DU Jiří Šalamoun 2004, rám, č. 20/60, Jiří Šalamoun (17. dubna 1935, Praha – 31. března 2022) byl český výtvarník, ilustrátor a autor kreslených filmů a plakátů. Jeho známým dílem je kreslený Maxipes Fík. Kromě knihy se podílel i na animovaném seriálu, uváděném …

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • František Foltýn

    (1891-1976)

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    akvarel, papír, 47,5 x 39 cm, sign. LD Foltýn, rám, František Foltýn byl žákem prof. E. Dítěte a A. Hofbauera na VŠUP v Praze, studoval na Académie Julian a Grand Chaumiére v Paříži, byl členem výtvarné skupiny Cercle et Carré a spoluzakladatelem SVU v Brně a skupiny Abstraction-Création ve Francii.…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 80 000 Kč CZK

  • Bedřich Feuerstein

    (1892-1936)

    Hendaye, 1921

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.750 €)

    akvarel, tuš, papír, 1921, 47 x 37 cm, sign. PD Bedř. Feuerstein, Český architekt, malíř a scénograf Bedřich Feuerstein v roce 1913 pracoval krátce u architekta Josipa Plečnika, v roce 1917 ukončil studium architektury na pražské Vysoké škole technické a na AVU u Jana Kotěry. Za první světové války …

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.750 €)

    Odhadní cena: 120 000 - 150 000 Kč CZK

  • Vilmos Perlrott Csaba

    (1880-1955)

    Pokojná rodina

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 280.000 CZK (11.667 €)

    olej, plátno, 1935, 98,5 x 79,5 cm, sign. PD Perlrott Csaba 35, rám, dílo významného maďarského malíře bylo silně ovlivněno tvorbou Paula Gauguina a Henriho Matisse. Často ve své tvorbě pracoval s romskými modely, které zachycoval v ateliéru či ve vlastním prostředí. Postavy zobrazené na nabízené ma…

    Aktuální cena: 280.000 CZK (11.667 €)

    Odhadní cena: 350 000 - 450 000 Kč CZK

  • Otakar Hůrka

    (1889-1966)

    Břízy v krajině

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    olej, plátno, 49 x 63 cm, sign. LD Otakar Hůrka, rám, studoval u známého českého krajináře a žáka Julia Mařáka Aloise Kalvody, který si v roce 1900 založil soukromou malířskou školu v Praze na Vinohradech, kam kromě Hůrky docházeli například Josef Váchal či Karel Schadt. Hůrkovi se díky svému talent…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 Kč CZK

  • Kamil Lhoták a další

    Dívčí válka

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    litografie, 1979, 29,5 x 81 cm, sign. v dolní části zmíněnými autory, pasparta, č. 133/190, společná litografie těchto autorů: Adolf Born, Cyril Bouda, Jiří Bouda, Oldřich Jelínek, Kamil Lhoták, Květa Pacovská, Pavel Roučka, Ctirad Stehlík, Tomáš Svoboda, Jiří Šalamoun, Eva Natus Šalamounová, Karel …

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 Kč CZK

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Kouzelník v Paříži

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    lept, 25 x 18 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 41/50, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 Kč CZK

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    O. s padajícími vlasy

    Položka č.: 5

    cínový reliéf, 1996, 16 x 15 cm, značeno vzadu O. Zoubek, pravost konzultována a ověřena Nadačním fondem Kmentová Zoubek. Ženská hlava zde odkazuje na jednu z přípravných prací pro stély do čela hrobky rodiny Václava Havla. Písmeno O. v názvu reliéfu značí iniciálu křestního jména Olgy Havlové., žák…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

    Odhadní cena: 22 000 - 28 000 Kč CZK

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Položka č.: 3

    reliéfní tisk, 14 x 14,5 cm, sign. PD Olbram Zoubek, rám, A. T., žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Pruhovaná elypsa III

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    akvarel, papír, 2002, 73 x 55 cm, sign. DU A. Lamr 02, rám, tato působivá koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Odhadní cena: 17 000 - 22 000 Kč CZK

  • Jan Preisler

    (1872-1918)

    Krajina s rybníkem

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    olej, plátno, 23 x 19 cm, monogr. PD JP, rám, autorem nabízeného díla je český malíř a jeden ze zakladatelů symbolistní malby v Čechách, Jan Preisler. Jeho veliký talent rozpoznali již jeho učitelé v měšťanské škole v Berouně, kteří přesvědčili Preislerovi rodiče, aby dali chlapce na studie do Prahy…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)

  • Otakar Kubín (Othon Coubine)

    (1883-1969)

    Statek na Horní Loiře

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 480.000 CZK (20.000 €)

    olej, plátno, cca polovina 20. let 20. století, 46 x 55 cm, sign. PD Coubine, rám, přiložen posudek PhDr. Rey Michalové, Ph. D. Citováno z posudku: "Statek na Horní Loiře je krásným, malířsky svěžím a štavnatým Coubinovým dílem vytvořeným a la prima, bez výpomoci skic a přípravnách kreseb, s …

    Aktuální cena: 480.000 CZK (20.000 €)

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Cellista

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    bronz, pozdější odlitek, 1912 - 1913, v. 47 cm, autor byl významný sochař první poloviny 20. století - první sochař, který se zaobíral kubistickým pojetím sochy. Školení získal na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, posléze v Paříži v ateliéru A. Bourdella. Přátelil se také s A. Rodinem. Jeho tvorba b…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

    Odhadní cena: 38 000 - 48 000 Kč CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Oči mají a nevidí

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    akvarel, papír, 1998, 55 x 41,5 cm, sign. DU A. Lamr 98, rám, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Bue…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

  • Jasan Zoubek

    Hvězda světlá

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.125 €)

    vrtané dřevo, 2021, 29,7 x 30 cm, značeno vzadu JZ 21

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.125 €)

    Odhadní cena: 35 000 - 45 000 Kč CZK

  • Jasan Zoubek

    Hvězda tmavá

    Položka č.: 118

  • Jaroslav Róna

    Tři pokojíčky

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    lept, 1983, 24,2 x 32,2 cm, sign. PD JRóna 83, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

    Odhadní cena: 6 000 - 7 500 Kč CZK

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Nákupní horečka

    Položka č.: 102

    tuš, papír, 24 x 21 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, na zadní straně zbytky lepidla, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

    Odhadní cena: 4 000 - 5 000 Kč CZK

  • František Říha

    (1910-1986)

    Itálie

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 43.200 CZK (1.800 €)

    olej, sololit, 1985, 40 x 120 cm, sign. PD František Říha, rám, vzadu razítko Z pozůstalosti malíře Františka Říhy, František Říha vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, studoval u prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Byl členem výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi její…

    Aktuální cena: 43.200 CZK (1.800 €)

  • Jiří Sopko

    Krajina se žlutým polem

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.917 €)

    akryl, sololit, 1999, 36 x 36 cm, vzadu štítek Galerie Gema, autor je výrazným představitelem české poválečné malby, je členem skupiny 12/15, která se významně zapsala do historie vývoje současného malířského umění. Jako vedoucí ateliéru malby na pražské AVU a bývalý rektor tamtéž, ovlivnil celou ge…

    Aktuální cena: 70.000 CZK (2.917 €)

  • Bohumír Matal

    (1922-1988)

    Busta

    Položka č.: 69

    olej, sololit, 1976, 35 x 25 cm, sign. PD Matal 76, rám, Matal byl nejmladším členem Skupiny 42, v intencích jejíhož programu zahájil svou uměleckou kariéru. Od zobrazování městské periferie a civilistních námětů se posléze přesunul k abstrakci s geometrickými prvky, která v jeho díle zásadně rezono…

  • Bohumír Matal

    (1922-1988)

    Muzikant (Stanislav Apolín)

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 170.000 CZK (7.084 €)

    olej, karton, 1958, 48,5 x 34 cm, sign. PD B. Matal 58, rám, tento významný autor byl nejmladším členem Skupiny 42. Od zobrazování městské periferie a civilistních námětů, jak je propracovávali jeho skupinoví kolegové, se však posléze přimknul k abstrakci s geometrickými prvky, která v jeho díle zás…

    Aktuální cena: 170.000 CZK (7.084 €)

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Červený oblouk

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 210.000 CZK (8.750 €)

    olej, plátno, 2005, 160 x 150 cm, vzadu štítek Galerie Gema, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším námětem je pro něj krajina, něk…

    Aktuální cena: 210.000 CZK (8.750 €)

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Oběšenec

    Položka č.: 101

    tuš, běloba, papír, 16 x 20,5 cm, shlédnuto Mgr. Josefem Ladou, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a SČUG Hollar

  • František Kupka

    (1871-1954)

    Postavy

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    tužka, papír, 27 x 21,5 cm, kresba tužkou na linkovaném papíře francouzského původu, jak naznačuje potisk na zadní straně, odborně restaurováno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

  • František Kupka

    (1871-1954)

    Generál

    Položka č.: 94

    tuš, papír, 20,5 x 18,5 cm, značeno na zadní straně F. Kupka, rám, pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Sedící žena

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    bronz, pozdější odlitek, v. 17,5 cm, studium na keramické škole v Bechyni, poté žák prof. J. Drahoňovského na AVU v Praze a E. A. Bourdella na Grande Chaumiére v Paříži

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Odhadní cena: 19 000 - 24 000 Kč CZK

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Karlův most

    Položka č.: 79

    tuš, akvarel, papír, 1981, 51 x 36,5 cm, sign. PD Chaba, vzadu věnování: Honzovi Bejšovcovi mladšímu velice nerad ale srdečně Karel Chaba 16.6.2004, soukromé studium

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 Kč CZK

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Město - Krajina

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 175.500 CZK (7.313 €)

    olej, plátno, 2006, 150 x 130 cm, vzadu štítek Galerie Gema, zdařilá práce významného českého představitele současné abstrakce, která, jak je pro autora typické, vychází z inspirace krajinou. Autor studoval na pražské AVU u Karla Součka, posléze se stal členem sdružení 12/15 a Umělecké besedy. Jeho …

    Aktuální cena: 175.500 CZK (7.313 €)