• Jaroslav Velinský (Kapitán Kid)

    (1932-2012)

    Koráb na pobřeží

    Položka č.: 144

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    tempera, běloba, tuš, sololit, 1950, 29 x 39 cm, sign. PD Velinský 50, rám, Jaroslav Velinský byl tramp, český spisovatel, písničkář a hudebník, známý také pod přezdívkou Kapitán Kid. Pocházel z umělecké rodiny, maminka byla herečka Lída Rabská-Velínská (1903–1969), děda divadelní a filmový herec V…

    Aktuální cena: 4.100 CZK (171 €)

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 Kč CZK

  • Otakar Hůrka

    (1889-1966)

    Na hrázi

    Položka č.: 142

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    olej, karton, 50 x 56 cm, sign. PD Otakar Hůrka, původní rám, Otakar Hůrka (1889-1966) byl žákem význačného českého krajináře Aloise Kalvody a tomuto žánru, české krajině, zůstal věrný po celý život. V letech 1920–1923 absolvoval Hůrka studijní pobyt ve Francii (stipendium od prezidenta T. G. Masary…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 Kč CZK

  • Josef  Písecký

    (1878-1957)

    Pohled na chrám sv. Mikuláše

    Položka č.: 152

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    olej, plátno, 1918, 59 x 43 cm, sign. LD J. Písecký 1918, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, autor byl  český krajinář tvořící na  počátku 20.  století. Studoval soukromě v  Kroměříži,  posléze cestoval a  čerpal inspiraci hlavně  v jadranských reáliích. Známé a vyhledávané  jsou …

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Odhadní cena: 22 000 - 25 000 Kč CZK

  • Radim Malát

    (1930-1997)

    Stavba

    Položka č.: 162

    Vyvolávací cena: 115.000 CZK (4.792 €)

    olej, plátno, 1963, 70 x 50 cm, sign. PD Malát 63, rám, dílo originálního českého umělce, jenž vystudoval na Pedagogické fakultě UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Maláta během tvůrčího období ovlivnily různé styly: geometrická abstrakce i někteří umělci jako F. Gross či F. Hudeček. Zlom v j…

    Aktuální cena: 115.000 CZK (4.792 €)

    Odhadní cena: 150 000 - 200 000 Kč CZK

  • Jan Saudek

    Položka č.: 219

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    bromostříbrná fotografie, 1971, 26 x 31,5 cm, sign. PD Jan Saudek, vzadu připsáno věnování: Markétě Lusk jednou na jaře, okraje lehce poškozené a pokrčené, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

  • Ivana Lomová

    Sen

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    akvarel, papír, 27 x 35,5 cm, Antikvariát Dlážděná, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 Kč CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Osten v těle

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    akryl, plátno, 2004, 30 x 40 cm, sign. PD A. LAmR 04, Lamrova tvorba se vyznačuje silným citem pro ornament a výraznou barevnost. Své obrazové cykly i jednotlivé obrazy často doplňuje vtipnými komentáři a názvy. Velká míra abstrakce a symbolika tvarů se stala nedílnou součástí Lamrovy tvorby. Práv…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

    Odhadní cena: 30 000 - 45 000 Kč CZK

  • Josef Liesler

    Tichý Don 1, II. díl

    Položka č.: 158

    Vyvolávací cena: 37.000 CZK (1.542 €)

    Aktuální cena: 37.000 CZK (1.542 €)

    Odhadní cena: 45 000 - 55 000 Kč CZK

  • Antonín Pelc

    (1895-1967)

    Na západě

    Položka č.: 167

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    voskový pastel, papír, 1959, 25,5 x 39 cm, sign. LD A. Pelc 59, rám, Antonín Pelc navštěvoval pražskou UMPRUM, kde mezi roky 1913-1918 studoval v ateliérech Vlaha Bukovace a Maxe Pirnera. Po nástupu Hitlera k moci začal spolu s Adolfem Hoffmeisterem vytvářet protifašistické a protiválečné karikatury…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

  • Zdeněk Raiser

    Bivoj a Pivoj

    Položka č.: 175

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    akryl, sololit, 2020, 70 x 50 cm, sign. PD Raiser 20, Zdeněk Raiser se narodil v roce 1935 v Praze. Pracoval jako kameraman a výtvarnému umění se začal věnovat ve svém volném čase. Uměleckým projevem, pohnutkami i přístupem k tvorbě jej můžeme řadit do skupiny naivních umělců. O výstavy a prezentaci…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 20 000 Kč CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Barevné nebe

    Položka č.: 75

    akvarel, papír, 1994, 76 x 55,5 cm, sign. DU A. Lamr 94, rám, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Bue…

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 Kč CZK

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 49.000 CZK (2.042 €)

    olej, sololit, 1975, 24 x 41,5 cm, sign PD Smetana, rám, vzadu razítku ČFVU. Ve svém díle se Smetana inspiroval prostředím, kde žil. Raná díla jsou inspirovaná městem a jeho periferiemi, velký důraz kladl na světlo, linie, barevné odstíny a jejich sytost, kombinoval malbu, koláž, kresbu a techniku o…

    Aktuální cena: 49.000 CZK (2.042 €)

    Odhadní cena: 70 000 - 90 000 Kč CZK

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Krystal

    Položka č.: 42

    olej, plátno, 1980, 23 x 20 cm, sign. DU Smetana, rám, vzadu popsáno, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 58

    Odhadní cena: 40 000 - 60 000 Kč CZK

  • František Gross

    (1909-1985)

    Hlava na zeleném podkladě

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    olej, sololit, 1984, 46 x 39 cm, sign. PN F. Gross 84, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Ve městě

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)

    akvarel, pastelky, tuš, papír, 1972, 34 x 24 cm, sign. PD F. Gross, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 Kč CZK

  • Jan Skorka Lauko

    (1966)

    Sýraři

    Položka č.: 174

    olej, plátno, 2021, 80 x 70 cm, sign. PD Jan Skorka Lauko 2021, klínový rám, Jan Skorka Lauko se narodil roku 1966 v Levicích na jižním Slovensku, v současné době žije v malé obci u Kutné Hory. Původní profesí pedagog se dnes věnuje olejomalbě, kresbě a grafice, ilustroval několik knih. Je označován…

  • Jan Kratochvíl

    (1941-1997)

    Sudičky

    Položka č.: 186

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Odhadní cena: 45 000 - 60 000 Kč CZK

  • Pierre Spiess

    (1932-?)

    Intimní škála: kuřák marihuany

    Položka č.: 182

    olej, plátno, 1970, 99 x 70,8 cm, sign. PN P. Spiess 70, rám, na zadní straně autorský štítek s popisem,absolvent Vysoké chemické školy v Praze se v padesátých letech věnoval průzkumu Českého krasu. Nedlouho poté se začal věnovat výtvarnému umění, v němž si už v počátcích našel vlastní osobitý pastó…

    Odhadní cena: 15 000 - 30 000 Kč CZK

  • Tomáš Paul

    (1947-2015)

    Jeníček a Mařenka

    Položka č.: 181

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    tempera, pastel, kombinovaná technika, 1989, 68 x 97 cm, sign. PD Paul 89, rám, LD Jeníček a Mařenka, po střední uměleckoprůmyslové škole výtvarník pokračoval se studiem na pražské DAMU, kde si vybral obor Scénografie, který vedl prof. Tröster. V roce 1972 nastoupil do Jihočeského divadla, v němž pů…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • František Cína Jelínek

    (1882-1961)

    Dubrovník

    Položka č.: 146

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)

    olej, karton, 36 x 52 cm, sign. PD Cína Jelínek, rám, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč CZK

  • Lev Šimák

    (1896-1989)

    Jižní Čechy

    Položka č.: 143

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    akvarel, papír, 1949, 30,6 x 44,2 cm, sign. LD Lev 49, rám, na zadní straně razítko Galerie Art Praha, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Obrovského, A. Bröhmse a F. Thieleho na AVU v Praze, čelní člen Umělecké besedy, místopředseda a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • Karel Schadt

    (1888-1955)

    Podzimní les

    Položka č.: 141

    olej, karton, 50 x 60 cm, sign. PD K. Schadt, rám, Antikvariát Ostrovní, malíř, krajinář,žák prof. A. Kalvody

  • Vilém Plocek

    (1905-2001)

    Nákladní loď na řece

    Položka č.: 154

    voskovaná kombinovaná technika, karton, 1983, 39,4 x 70,3 cm, sign. PD Vilém Plocek 1983, rám, na zadní straně štítek dílo s popisem, Antikvariát Dlážděná, soukromý žák prof. J. Bendy a F. Tichého, člen spolku Purkyně, SVU Mánes

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 Kč CZK

  • Jan Trampota

    (1889-1942)

    Ledeburská zahrada

    Položka č.: 153

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Odhadní cena: 35 000 - 45 000 Kč CZK

  • Krištof Kintera

    (1973)

    One or two or crowd III

    Položka č.: 191

    Vyvolávací cena: 21.000 CZK (875 €)

    Aktuální cena: 21.000 CZK (875 €)

  • Utagawa Kunisada

    (1786-1865)

    Sběr ústřic za odlivu (triptych)

    Položka č.: 196

  • Kamil Lhoták a další

    Hanácká lidová

    Položka č.: 199

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 Kč CZK

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Ruže

    Položka č.: 207

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu

  • František Xaver Margold

    (1887-1967)

    Pohled na Pražský hrad

    Položka č.: 151

    Odhadní cena: 9 000 - 12 000 Kč CZK

  • Karel Oberthor

    Derby (Chuchle)

    Položka č.: 159