• František Hodonský

    V bažinách

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2019 15:00

    olej, plátno, 2010 - 11, 81 x 101 cm, sign. DU Hodonský, rám, vydařená práce klasika moderní české krajinomalby, který spolu s Ivanem Ouhelem a Michalem Ranným patřil mezi hlavní pokračovatele české krajinářské tradice zosobněné Antonínem Slavíčkem, Jindřichem Pruchou, Janem Preislerem, Josefem Šímo…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

  • Aleš Lamr

    Lampionová slavnost

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    akvarel, tužka, papír, 1992, 41 x 57 cm, sign. DU A. Lamr 92, rám, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Aleš Lamr

    Společnost

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    akvarel, papír, 2000, 43,5 x 30,5 cm, sign. NU A. Lamr 2000, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.100 CZK (124 €)

  • Jiří Anderle

    Pan a Grácie

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    koláž, sádra, pastel, kombinovaná technika, 1981, 70 x 50 cm, rám, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor malba a gr…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Radek Andrle

    (1976)

    Osudová žena IV.

    Položka č.: 134

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    cín, 2012, v. 66,5 cm, zančeno v podstavci Radek Anderle 2012, č. 1/5

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu

  • Jan Vyčítal

    Poslušně hlásím

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    kombinovaná technika, kresba, koláž, 28,5 x 41,5 cm, sign. PD Jan Vyčítal, rám

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    PF 2000

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    tuš, tužka, papír, 1999, 45 x 31 cm, mírně pokrčený papír, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Královna

    Položka č.: 129

    akvarel, tuš, papír, 24 x 13 cm, rám, kresba pro Nei Report, značeno technickými poznámkami z redakce, přiloženo dobrozdání potvrzující originalitu od tehdejšího redaktora časopisu, Antikvariát Dlážděná, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Aleš Veselý

    (1935-2015)

    Položka č.: 128

    kombinovaná technika, tužka, papír, 33,5 x 41 cm, sign. LN Aleš Veselý, rám, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen skupiny Šmidrové

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Pavla Mautnerová

    (1919-2001)

    Struktura

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    kombinovaná technika, laky, karton, 1960, 11 x 44,5 cm, rám

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Rudolf Fila

    Paralelní akce 5 štětců k poctě V. Boudníka

    Položka č.: 126

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    tempera, tisk, papír, 1988, 39,5 x 29,5 cm, sign. PD R. Fila 1988, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Položka č.: 116

    pastel, papír, 1986, 29 x 21 cm, sign. PD J. Válová 86, rám

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    dřevořez, 32,5 x 21,5 cm, sign. PD B Kopecký, rám, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Ať se loutky hejbají!

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    autorský soutisk, papír, 1994, 24,5 x 20 cm, monogr. vzadu J.K. 94, lehce poškozený papír, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Oldra (Oldřich) Vlach

    (1886-1958)

    Rodinný piknik

    Položka č.: 248

    olej, karton, 41 x 51 cm, sign. PD O. Vlach, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Reisnera na VŠUP v Praze, člen Umělecké besedy

  • Jan Pašek

    (1891-1960)

    Volavka

    Položka č.: 241

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    olej, plátno, 1923, 74 x 93 cm, sign. PD Jan Pašek 25, rám

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Heřman Němeček

    (1877-1959)

    Na trhu

    Položka č.: 238

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    olej, karton, 45,5 x 32 cm, sign. PD HNěmeček, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Vlastimil Kuřil

    (1893-?)

    Položka č.: 237

    olej, malířská lepenka, 30 x 40 cm, sign. PD Vlast. Kuřil, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Bukovace a V. Hynaise na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Portrét děvčátka (Jarmilka)

    Položka č.: 231

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID2**3 Historie příhozu

  • Ján Šandora

    (1912-1997)

    Dívka v červeném

    Položka č.: 230

    olej, karton, 1948, 42 x 34 cm, sign. PD Jano 1948 a na zadní straně Šandora Jano, rám, na zadní straně autorovo věnování z Trenčianských Teplic z roku 1948, Antikvariát Dlážděná, žák Ľ. Fully a M. Galandy na ŠUR v Bratislavě, M. Švabinského a V. Nechleby na AVU v Praze a C. Fahringera a K. Sterrera…

    Aktuální cena: 4.700 CZK (188 €)

  • Kovář

    Rumunská stařenka

    Položka č.: 229

    olej, dřevotříska, 1934, 60 x 49,5 cm, sign. PD Kovář 34, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Antonín Borovička

    (1890-1944)

    Ležící ženský akt

    Položka č.: 228

    olej, plátno, 44 x 73 cm, sign. PD A. Borovička, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 8.100 CZK (324 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • A. Adámek

    Kavkazská žena

    Položka č.: 226

    olej, karton, 35 x 41 cm, na zadní straně štítek s popisem v němčině, Antikvariát Dlážděná

  • Willem Janszoon Blaeu

    (1571-1638)

    Evropa

    Položka č.: 222

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    kolorovaná mědirytina, 1633, 41 x 55,5 cm, značeno PN v desce Evropa recens descripta á Guilielmo Blaeuw., uprostřed přeložený, lepený papír, při okrajích mírně zašpiněno, 1 x cca 3 cm při okraji natrženo, antiqari.at Radhošťská

  • Frans Hogenberg

    (1535-1590)

    Vpád pasovských vojsk do Prahy 15.2.1611

    Položka č.: 219

    lept, 30 x 37,5 cm, ilustrace z knihy Geschichtsblätter, 1611, na papíře zahnědlé skvrny, uprostřed cca 3 cm natrženo, antiqari.at Radhošťská

  • Giovanni Battista Piranesi

    (1720-1778)

    Teatro di Marcello

    Položka č.: 218

    mědirytina, 1757, 40,3 x 54,5 cm, značeno PD v desce Piranesi Architetto fec., uprostřed přeloženo, papír místy zahnědlý, antiqari.at Radhošťská

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Anton Balzer

    (1771-1807)

    Slavná vídeňská slečna Therese Prie

    Položka č.: 215

    akvatinta, 31 x 21,5 cm, značeno PD v desce Anton Balzer f, LD Baron von der Goltz pinx., na papíře mimo tisk několik zahnědlých skvrnek, antiqari.at Radhošťská

  • Christoph Friedrich Krieger

    Prospect - Prag in Böhmen (Pohled na Starou Prahu)

    Položka č.: 214

    mědirytina, 1712, 67 x 28 cm, několikrát přeložený, lepený papír, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Položka č.: 213

    mědirytina, 1649, 27,8 x 111,5 cm, pravděpodobně pozdější otisk z původní desky, místy zažloutlý, několikrát přeložený a lepený papír, na papíře skvrnky, antiqari.at Radhošťská

    Šlechtic

    Položka č.: 212

    olej, plech, 34 x 25 cm, rám

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)