• Jiří Načeradský

    Energie

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: ID8**2 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Zhora zdola

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 380.000 CZK (15.834 €)

    akryl, plátno, 2016, 180 x 150 cm, sign. PD M. Rittstein 2016, vzadu M. Rittstein, vzadu věnování a autorsky název, před dvěma lety proběhnuvší retrospektivní výstava prof. Michaela Rittsteina v Jízdárně Pražského hradu potvrdila autorovo mimořádné postavení na české výtvarné scéně. Jeho navýsost os…

    Aktuální cena: 380.000 CZK (15.834 €)

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Švestka

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 165.000 CZK (6.875 €)

    olej, plátno, 2003, 190 x 220 cm, sign. PD I. Ouhel 2003, lišta, vzadu štítek Galerie Gema art. Obraz Švestka z roku 2003 opět dokazuje Ouhelův citlivý koloristický přístup k obrazu a zároveň odkazuje ke geometrii, kterou se Ouhel ve svých obrazech možná zcela intuitivně řídí. Geometrická osnova, kt…

    Aktuální cena: 165.000 CZK (6.875 €)

  • Stanislav Zippe

    Kompozice II

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    olej, plátno, 1988/89, 65,5 x 65,5 cm, sign. vzadu Zippe 88/89, absolvent Hořovické sochařské školy

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)

  • Stanislav Zippe

    Kompozice I

    Položka č.: 60

    olej, plátno, 1992, 65,5 x 65,5 cm, sign. vzadu Zippe 92, absolvent Hořovické sochařské školy

  • Karel Malich

    (1924-2019)

    Uviděl jsem to

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 185.000 CZK (7.709 €)

    pastel, papír, 1996, 70,5 x 100 cm, sign. vzadu K Malich 1996, rám, konzultováno a ověřeno Galerií Zdeněk Sklenář, od 80. let se Karel Malich věnoval převážně barevným pastelovým kresbám, které vycházejí z vnitřního vidění autora, mnohdy odkazující k archetypální obrazové tradici. „Pastel mám rád. V…

    Aktuální cena: 185.000 CZK (7.709 €)

  • Vilém Plocek

    (1905-2001)

    Zátiší s Vatem

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    tempera, dřevěná deska, 1986, 39 x 29 cm, sign. PD Vilém Plocek 1986, rám, soukromý žák prof. J. Bendy a F. Tichého, člen spolku Purkyně, SVU Mánes

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Zčeřené moře

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    olej, sololit, 20 x 62 cm, nesign., rám, František Říha vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, studoval u prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Byl členem výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patřili bývalí členové Skupiny 42 i mladší autoři, za všechny F. Gr…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    olej, karton, 1967, 23,5 x 30 cm, sign. LN Fr. Hudeček 67, rám, dílo významného malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42 a Skupiny RADAR. Hudeček byl jedním z prvních autorů, kteří do českého umění vnášeli konstruktivní tendence, posléze nahrazené tendencemi surrealismu. Toto dílo patří do ra…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Proláž

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    proláž, 1966, 24,4 x 35,2 cm, sign. PD JK 66, rám, signováno na zadní straně JK 66, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

  • Jiří a Běla Kolářovi

    Antika

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    fotokoláž, 1994, 26,8 x 24,5 cm, PD monogr J + BK, sign vzadu Jiří Kolář, Běla Kolářová

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Stroj

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)

    tuš, akvarel, papír, 1979, 62 x 45 cm, sign. PD Smetana 79, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 58

    Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)

  • Kamil Lhoták

    Láhev Londine

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    serigrafie, 1982, 12 x 9,5 cm, monogr. PD K.L., značeno v kameni PD Kamil Lhoták 82, při horním okraji ohnutý papír, antiqari.at Radhošťská, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Kamil Lhoták

    Kolo u kůlny

    Položka č.: 40

    litografie, 9,3 x 7,2 cm, sign. PD K. Lhoták, levý dolní roh nepatrně ohnutý, antiqari.at Radhošťská, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

  • Rudolf Němec

    (1936-2015)

    Sedící dívka s proměnlivou geometrií

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    litografie, 1985, 62,5 x 44,5 cm, sign. PD Rudolf Němec 85, autorský tisk, tisk Tomáš Svoboda, mírně zašpiněný papír, při okrajích mimo tisk natržený, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen Křižovnické školy čistého humoru bez vtipu

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Rudolf Němec

    (1936-2015)

    Orientální město

    Položka č.: 36

    tužka, tuš, papír, 1973, 29,8 x 41,5 cm, sign. PD Rudolf Němec 1973, na zadní straně věnování a popis autora, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen Křižovnické školy čistého humoru bez vtipu

  • Rudolf Němec

    (1936-2015)

    Dvě přítelkyně

    Položka č.: 35

    lept, 1977, 25 x 31,5 cm, sign. PD Rudolf Němec 77, autorský tisk 1/4, dole věnování, při okrajích mimo tisk mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen Křižovnické školy čistého humoru bez vtipu

  • Vladimír Kokolia

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    serigrafie, 1999, 37 x 35 cm, sign. PD Kokolia 99, č. 80/100, ohnuté rohy, levý dolní roh mírně natržen, žák prof. J. Smetany, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: ID5**3 Historie příhozu

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Postavy

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    litografie, 2009, 48,5 x 32,5 cm, sign. PD J. Válová 09, č. 54/100

    Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Jan Koblasa

    (1932-2017)

    Postava

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    serigrafie, 1971, 52,5 x 64 cm, monogr. PD 71, při pravém a levém okraji mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Španiela, J. Laudy a K. Pokorného na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace, Šmidrové a Skupiny D

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • Jan Koblasa

    (1932-2017)

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    lept, 14 x 18,5 cm, sign. PD, č. 1/20, žák prof. O. Španiela, J. Laudy a K. Pokorného na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace, Šmidrové a Skupiny D

    Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Položka č.: 30

    lept, akvatinta, suchá jehla, 1973, 32,5 x 22,5 cm, sign. PD Istler 73, pasparta, č. 78/200, mírně zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

  • Oldřich Kulhánek

    Únos Proserpiny

    Položka č.: 26

    litografie, 18,5 x 11,3 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    Prométheus

    Položka č.: 25

    litografie, 2005, 18,5 x 11,2 cm, sign. LD Oldřich Kulhánek 2005, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Josef Liesler

    Věnec

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

  • Jiří Anderle

    Trilek (varianta s kresbou)

    Položka č.: 20

  • Ota Janeček

    Trávy

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 4.900 CZK (205 €)

    litografie, 19,5 x 25,5 cm, sign. PD Ota Janeček, rám, č. 189/200, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)

  • Ota Janeček

    Pan a dívka

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    suchá jehla, 1987, 31 x 21 cm, sign. PD Ota Janeček 1987, pasparta, č. 60/100, na papíře skvrnky, mírně zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • Tomáš Bím

    Sifon

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    Běžci

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)