• Vincenc Makovský

    (1900-1966)

    Signovaná reprodukce

    Položka č.: 381

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Cyril Bouda

    Korespondence s Dr. Ivanem Hrdinou

    Položka č.: 385

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Milan Kundera

    Život je jinde

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    kniha, strojopis, 1970, 303 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Stanislav K. Neumann: Kniha lesů, vod a strání

    Položka č.: 303

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    bibliofilie, 15x lept a kresba na obálce V. Sivko, typo A. Dvořák, 5. sv. edice Dílo, vydal Spolek českých bibliofilů a Čs. spisovatel, Praha 1952, nesvázáno, volné listy v pův. ob. s celofán. přebalem, ex.686/750, 132s., maršovský papír, velmi dobrý stav, vzadu skvrny na přebalu , Antikvariát Ostr…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Jiří John

    (1923-1972)

    M. Buonarroti: Z lyriky

    Položka č.: 302

    bibliofilie, orig. sign. litografie ve frontispisu a ilustrace Jiří John, přeložil Jan Vladislav, vydalo NČSVU, Praha 1958, 81 s., volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kaplického, člen UB 12, Umělecké besedy a SČUG

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Francouzská poesie nové doby

    Položka č.: 301

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    bibliofilie, sign. suchá jehla ve frontispisu a 4 ilustrace Fr. Tichý, úprava R. Hála, tisk M. Pegrassi, výbor sestavil K. Čechák, vydalo NČSVU se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1957, volné listy v deskách, maršovský papír, 76s., desky při krajích zašlé a na hřbetu opotřebené, velmi dobrý stav, A…

  • František Tichý

    (1896-1961)

    R. L. Stevenson: Dítě tak samo

    Položka č.: 300

    bibliofilie, orig. sign. suchá jehla ve frontispisu a suchá jehla v závěru František Tichý, vybral a přebásnil Vl. Thiele, soukromý pamětní tisk k šedesátinám Fr.Tichého, Praha 1956, 34 s., volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattn…

  • Jan Sládek

    (1906-1982)

    S. K. Neumann: Staří dělníci

    Položka č.: 305

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    bibliofilie, 5x kolorovaný linoryt J.Sládek, vydal Fr. Borový, Praha 1936, sešit v pův. ob. z čerpaného papíru, ex. nečísl./ 100, 37s., papír Van Gelder, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Karel Svolinský

    K. Bednář: Procházky v zrcadlovém bludišti

    Položka č.: 312

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Vojmír Vokolek

    (1910-2001)

    Položka č.: 311

    bibliofilie, obálka, ilustrace v textu, závěr. viněta vše dřevorytem Vojmír Vokolek, 2. sv. edice Lis tří bratří, tiskl a vydal Vlastimil Vokolek,, Pardubice 1939, pův. brož, 24s., přednostní výtisk na holandském Pannekoeku, ex. 36/75, velmi dobrý stav, obálka při krajích lehce zašlá, Antikvariát Os…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    Edgar Allan Poe: Havran

    Položka č.: 310

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    bibliofilie, 3x celostr. sign. lept s akvatintou, 1x lept na obálce a 1x lept s akvatintou v závěru J. Pileček, 2. sv. edice Eva, vyd. Bonaventura, Praha 1990, pův. brož, kartonové pouzdro, ex. 64/200, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Rudolf Medek: Žena (báseň)

    Položka č.: 318

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu, ornament titulu a úprava Fr. Kobliha, faksimile básně R. Medka, vydali bibliofilové královéhradečtí, Hradec Králové 1928, pův. brož, 68s., na holandském Pannekoeku, dobrý stav, desky zašlé a při krajích drobně poškozené, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠ…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Josef Hora: Jan houslista

    Položka č.: 316

    bibliofilie, obálka, frontispis, viněta v titulu a celostr. ilustrace vše dřevorytem V. Mašek, podpis básníka a výtvarníka v tiráži, 1. sv. edice Krásné tisky Melantricha, vydal Melantrich, Praha 1939, pův. brož, 68s., na holandském Pannekoeku, ex. 116/200, celofán. přebal, velmi dobrý stav, Antikva…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Kamil Lhoták

    Karel Hlaváček: Pařížská nároží

    Položka č.: 315

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (355 €)

    Aktuální cena: 8.500 CZK (355 €)

  • Různí autoři

    k 90. narozeninám Fr. Dvořáka

    Položka č.: 321

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu

  • Různí autoři

    Ostrava

    Položka č.: 319

    bibliofilie, 1x sign. lept Karel Haber, 1x sign. litografie Vlad. Kristin, 1x sign. dřevoryt Jan Sládek, 1x sign. linoryt Vlad. Kristin, u příl. 4. sjezdu Moravských bibliofilů a exlibristů, vydala Mor.-Ostravská spořitelna, Mor. Ostrava 1931, ex. 119/250, volné listy v deskách, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    Píseň písní

    Položka č.: 324

    bibliofilie, 16 celostr. kreseb světlotiskem Ant. Procházka, přeložil a doslovem opatřil dr. J. Hirsch, úprava a podpis v tiráži F. J. Müller, 6 sv. edice Lis knihomilův, vydal F. J. Müller, Praha 1935, pův. brož, ex. 268/300, nestr. (42), holandský papír Pannekoek, velmi dobrý stav, na deskách drob…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Vincent Hložník

    (1919-1997)

    Ján Botto: Svetskí víťaz

    Položka č.: 323

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (92 €)

    bibliofilie, 7 x celostr. litografie, litografie ve frotispise a obálce, podpis v titulu V. Hložník, vydala Matica Slovenská, 1943, 35 s., brož, obálka zašpiněná a potrhaná, drobné skvrny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely a J. Nováka na UMPRUM v Praze, člen Skupiny výt…

    Aktuální cena: 2.200 CZK (92 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Ludmila Jiřincová

    Jar. Seifert: Vlaštovky nad řekou

    Položka č.: 327

    bibliofilie, 2x litografie L. Jiřincová, úprava J. Sonberg, vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1962, volné listy v obálce, 28s., ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exl…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Kamil Lhoták

    A. Branald: Dary a nezdary - vzpomínka na Kamila Lhotáka

    Položka č.: 336

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Jiří Suchánek: Jan Jiří

    Položka č.: 335

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    bibliofilie, 3x orig. 2x sign. litografie Jan Bauch, vydal Miloslav Kopecký, Kolín 1946, pův. brož, 40s., velmi dobrý stav, vazba rozlepená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

  • Josef Liesler

    Čeští básníci a grafici Divadlu hudby

    Položka č.: 340

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

  • Kamil Lhoták

    Karel Sýs: Jan Neruda v Paříži

    Položka č.: 338

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Dalibor Chatrný

    (1925-2012)

    Jiří Wolker

    Položka č.: 342

    bibliofilie, dřevoryty, sign. ve frontispisu a obálka D. Chatrný, vydal Oděvní průmysl, Prostějov 1960, nestr. (6s.), brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Salcmana a Boudy na ČVUT v Praze, prof. Silovského na AVU tamtéž, člen Klubu konkrétistů, TT klubu, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Maxim Gorkij: Dívka a smrt

    Položka č.: 346

    bibliofilie, 6 leptů a podpis v patitulu V. Sivko, podpis v patitulu překladatelky Z. Berákové, vydavatelstvo Mír - družstvení práce, Praha 1952, ex. 96/100, 40 s., volné listy v originální papírovém přebalu, okraje lehce roztřepené, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na S…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    Lubomír Voleník: Mystérium náhody všedního dne

    Položka č.: 347

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    bibliofilie, 6 gr. listů v příloze, suchá jehla Jaroslav Klápště(pozůst. razítko), dřevoryt Vladimír Komárek(pozůst. razítko), sign. lept Oldřich Kulhánek, sign. serigrafie Antonín Střížek, sign. lept Karel Šafář, sign. litografie Karel Vysušil, obálka, úprava a podpis v tiráži M. Dyrynk, vydal Spol…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Karel Fleischmann

    (1897-1944)

    Prázdninová cesta

    Položka č.: 349

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    bibliofilie, 10x celostr. linoryt K. Fleischmann, úprava, obálka lino a tisk Karel Fiala, vydal Budivoj, České Budějovice 1929, pův. brož, 68 s., velmi dobrý stav, vzácně se vyskytující titul cestopisného deníku doplněný linoryty ve stylu Masereelovy exprese, Antikvariát Ostrovní, navštěvoval kresl…

    Aktuální cena: 8.300 CZK (346 €)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    A. Mickiewicz: Sonety

    Položka č.: 353

    bibliofilie, 3x orig. lept, linoryt na obálce a úprava V. Sivko, tisk M. Pegrassi, přebásnil Vl. Holan, vydal SNKLHU, Praha 1957, volné listy v papírové obálce, ex. 500, 59 s., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, celofánový přebal, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické š…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    E. A. Poe: Havran

    Položka č.: 358

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    bibliofilie, orig. sign. celostr. dřevoryt ve frontispisu, bohatě zdobený titulní list a úvodní a závěrečná ilustrace v textu vše dřevorytem, kresba na obálce Fr. Kobliha, k vydání, jehož se již nedožil, připravil knihomil Jan Fučík, tisk a spolupráce na vydání Josef Cipra, vydala ve vzpomínce Julie…

    Aktuální cena: 13.810 CZK (576 €)

  • Karel Plicka

    (1902-1980)

    L. Baran: Karel Plicka. Profily (malé)

    Položka č.: 605

    album, 12 x fotografie K. Plicka, text v katalogu L. Beran, vydal Orbis, Praha 1962, text a soubor fotografií v přebalu, 38s., dobrý stav fotografií, přebal lehce poškozený, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)