Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Vojtěch Tittelbach

    (1900-1971)

    Podpis

    Položka č.: 395

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    podpis, 23 x 18 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a J. Bendy na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského v grafické speciálce na AVU, člen UB, SVU Mánes a Skupiny 58

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu

  • Alois Sopr

    (1913-1993)

    Podpis

    Položka č.: 399

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, 15. 4. 1977, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Pohlednice s podpisy spisovatelů

    Položka č.: 484

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    rukopis, na rubu podepsáni: Drago Jančar, Dane Zajc, Alenka Puhar, Jan Beneš, Karin Clark, Ivan Minatti, Alasdair MacKinnon, Ursula Heinze de Lorenzo, Hans van de Waarsenburg a J. Šalamoun (?), antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Zlatá kniha grad hotelu Šroubek v Praze

    Položka č.: 488

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, velké množství fotografií a ilustrací, vydáno vlastním nákladem, Praha, 1926, originální pevná vazba se zlacenou ražbou, 208s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Magdalena Dobromila Rettigová

    (1785-1845)

    Domácí kuchařka, aneb, Snadno pochopitelné a wyskoumané poučení, kterak se masité i postní pokrmy nejchutnějším způsobem waří, pečou a zaděláwají

    Položka č.: 487

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, vyd. nákladem Jaroslava Pospíšila, Praha, 1860, osmé vydání, poloplátěná převazba, 375s., chybí frontispis s portrétem autorky, skvrny na některých stránkách, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Karolína Vávrová

    Pražská kuchařka aneb praktický návod k nejchutnějšímu připravování všelikých pokrmů masitých , moučných a postních

    Položka č.: 486

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, vyd. August Lehmann, Praha, 1873, třetí vydání, clpl. převazba, pův. obálka nalepena na předních deskách, 511s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Návod k upotřebení

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, již jen vzácně se objevující první vydání Kolářových básní-návodů s vyobr. autorových koláží, vyd. Dialog, Praha, 1969, náklad 2000ks, pův. clpl. vazba s ob., nestr., velmi dobrý stav knihy, ob. v rozích a při okrajích mírně opotřebena, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Uměl…

    Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    S. K. Neumann: Sen o zástupu zoufajících

    Položka č.: 295

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, na přední i zadní straně obálky, na předsádkách dvoubarevně tištěnými, celostr. ve frontispisu, dvěma linoryty v textu a nakladatelskou značkou Jos. Čapek, 32. sv. edice Aventinum, vydal Otakar Śtorch-Marien, Praha 1921, orig. kartonová vazba, 39s., hřbet silně poškozený místy zcela chy…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu

  • Pablo Picasso

    (1881-1973)

    H. Parmelin: Picasso Der Maler und sein Modell

    Položka č.: 299

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, 1x orig. litografie z kreseb P. Picassa, vytiskl Fernand Chenot, Intimes aus einem Atelier, vydal Werner Dausien Verlag, Hanau 1969, pl. vazba s bar. reliéfem, 195s., velmi dobrý stav, skvrny na hřbetu obálky, Antikvariát Ostrovní, studium na Škole umění v Barceloně a Academia de San Fernando…

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Vít Obrtel: Vodotrysk

    Položka č.: 322

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 3x sign. barev. kombin. technika J. Istler (85/200), podpis v tiráži V. Obrtel, úprava C. Istlerová, tisk P. Dřímal, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1987, ruční papír, ex. 166/250, volné listy v obálce, nestr., výborný stav, Antikvariát Ostrovní,…

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu

  • Jaroslav Hořánek

    (1925-1995)

    Ivan Slavík: Dvacet pozdních básní aneb Zaříkávání naděje

    Položka č.: 326

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 6x orig. sign. lept Jar. Hořánek, podpis básníka v titulu, úprava M. Albich, doslov M. Svatoš, tisk Pavel Dřímal, vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1988, volné listy v obálce, 40s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského a V. Ne…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aime Constant Fidele Henry

    (1801-1875)

    T.F.L. Nees van Esenbeck: Plantae medicinales oder Sammlung offizineller Pflanzen

    Položka č.: 529

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    atlas, 184 listů s kolorovanými mědirytinami léčivých rostlin; nabízená neúplná, původně dvousvazková encyklopedie léčivých rostlin je nádhernou a obsažnou ukázkou přírodovědného atlasu léčivých bylin první poloviny 19. století. Dílo německého botanika Neese van Esenbecka (1787-1837), lékárníka a pr…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Martin Salcman

    (1896-1979)

    Podpis

    Položka č.: 408

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, 19. 10. 1976, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Rudolf Kundera

    (1911-2005)

    Podpis

    Položka č.: 410

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    podpis, 24 x 20 cm, podpis a věnování na papíře s vyobrazením autorova obrazu U okna, 4. 2. 1939, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Majerová

    (1882-1967)

    14x kniha s podpisem

    Položka č.: 423

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    knihy, 14x kniha s podpisem M. Majerová, knihy: Bruno, vyd. Čin, il. J. Lada, Kde je Charlie ?, Ze Slovenska, Deset tisíc kilometrů nad Sovětským svazem, Červené kvítí, Povídky z pekla a jiné, Panenství, Cesta blesku, Z luhů a hor, Hledání domova, Zpívající Čína, Spisovatelky dnes, Nejkrásnější svět…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Adolf Heyduk: Nástin bájesloví slovanského a germánského

    Položka č.: 422

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis na titulní straně Mikoláše Alše jako majitele knihy, vyd. I. L. Kober, Praha, 1863, ex libris M. Aleš, r. 1907, pevná vazba, 110s, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně r…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Ignát Herrmann

    (1854-1935)

    Na různé adresy

    Položka č.: 421

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis a věnování Ignáta Herrmanna Mikoláši Alšovi, r. 1902, vyd, Nakl, družstvo Máje, Praha, 1902, ilustrace na předtitulu A. Mucha, polokožená vazba, 350s., vazba lehce odřená, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 450 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Božena Němcová: Babička

    Položka č.: 420

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis Zdeňka Buriana na titlní straně, il. Z. Burian, vyd. V. Petr, Praha, 1940, polokožená vazba, 175s., odřený hřbet, razítko na titlním listě, razítko a dvě staré reklamní nálepky na předtitulu, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, čle…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Sudek

    (1896-1976)

    Fotografie

    Položka č.: 419

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis Josefa Sudka na titulní straně k roku 1957, vyd. Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha, 1956, pův. clpl. vazba s papírovou obálkou, 232s., obálka místy natržena jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze u K. Nováka, č…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Jozef Cincík

    Martin Benka

    Položka č.: 418

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, 1935, 21 x 15,5 cm, sign. Martin Benka, vydalo Učitelské nakladatelstvo slov. UNÁS v roce 1935 jako druhý svazek série Slovenskí umelci, úvodní slovo napsal Jozef Cincík, publikace obsahuje dvě poštovní známky a ruční přípisy Martina Benky ke každé reprodukci obrazu, vzadu razítko Josef Ritte…

    Aktuální cena: 2.100 CZK (88 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Bohumír Jaroněk

    (1866-1933)

    Podpis a fotografie

    Položka č.: 416

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    podpis, 11,5 x 11 cm, podpis autora na volném listě, kabinetní fotografie autora, fotografie v horším stavu, Antikvariát Dlážděná, studium na Odborné řezbářské škole ve Valašském Meziříčí, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, J. U. V. a Syndikátu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1882-1959)

    Dopis s podpisem

    Položka č.: 415

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    rukopis, 17 x 13 cm, ručně psaný text s podpisem, r. 1916, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    Rukopis s podpisy

    Položka č.: 414

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    podpis, 18 x 12 cm, rukopis s podpisem J. Štyrský r. 1920, podpis F. Halas aj. Štyrský na zadní straně serigrafie s kresbou autora, 2x volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Tři

    Položka č.: 430

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    volné listy, věnování s podpisem autora, r. 1966, il. F. Tichý, vyd. Československý spisovatel, Praha, 1957, volné listy v obálce, potrhaná obálka a hřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Osm dní

    Položka č.: 429

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    sešit, podpis J. Seifert, r. 1968, il. J. Čapek, vyd. Čs. spisovatel, Praha, 1968, pův. sešit s obálkou, 32s., dobrý stav , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

  • Vilém Heckel

    (1918-1970)

    Království slunce a ledu

    Položka č.: 428

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis autora na titulní straně, vyd. Sportovní a turistické nakladatelství, Praha, 1960, pův. clpl. vazba bez obálky, 207s., lehce zašpiněná vazba, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, člen fotografické sekce SČVU

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Paříž a okolí

    Položka č.: 427

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis autora na předtitulu, vyd. Čs. spisovatel, Praha, 1967, pův. clpl. vazba, 26s., povolená vazba, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jan Saudek

    (1935)

    Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec

    Položka č.: 426

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis a věnování autora na titulní straně, vyd. Slovart, Praha, 2000, pův. brož, 187s., lehce zašpiněná ořízka, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • Prokop Drtina

    (1900-1980)

    A nyní promluví Pavel Svatý...

    Položka č.: 425

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis Prokopa Drtiny na titulní straně, r. 1947, vyd. V. Žikeš, Praha, 1945, pův. clpl. vazba s obálkou, 453s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Werich

    (1905-1980)

    Italské prázdniny

    Položka č.: 447

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha s podpisem, podp. s věnov. na tit. listě J. Werich, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1961, pův. clpl. vazba bez ob., 95s., na tit. listě též razítko se jménem pův. majitele, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

Instagram

Facebook