• Éduard Cremieux

    (1856-1944)

    Venkovský motiv

    Položka č.: 180

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 11. 2018 15:00

    olej, dřevo, 24 x 32,5 cm, sign. PD Ed. Cremieux, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Položka č.: 176

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    olej, plátno, 2 pol. 19. století, 51 x 63 cm, rám, krakelováno, restaurováno, rentoilováno, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Václav Kozák

    (1889-1969)

    Pražský trh

    Položka č.: 175

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    olej, plátno, 70 x 75 cm, sign. PD V. Kozák, rám, na rámu drobné oděrky. V. Kozák studoval u prof. F. Engelmüllera a poté v Mnichově a Vídni, odkud si odnesl expresivní poučení patrné i na tomto obraze., antiqari.at Radhošťská, soukromé studium v malířské škole F. Engelmüllera v Praze

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Václav Kozák

    (1889-1969)

    Položka č.: 174

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    olej, plátno, 66 x 95 cm, sign. PD V. Kozák, rám, na rámu drobné oděrky. V. Kozák studoval u prof. F. Engelmüllera a poté v Mnichově a Vídni, odkud si odnesl expresivní poučení patrné i na tomto obraze., antiqari.at Radhošťská, soukromé studium v malířské škole F. Engelmüllera v Praze

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Hans Kautzky

    (1864-1937)

    Mánesův dvoreček (Kozí ulice - průchod u Obecního dvora)

    Položka č.: 173

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    olej, karton, 1926, 49 x 34 cm, sign. PD Kautzky 26, rám, vzadu popsáno, při okrajích lehce poškozená malba, na rámu drobná poškození. Hans Kauztky byl synem malíře a jevištního výtvarníka Jana Václava Kautského, po němž v roce 1892 převzal vedení úspěšné vídeňské dekoratérské firmy, která až do rok…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • František Stolař

    (1933-2012)

    Položka č.: 170

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, dřevo, 1982, 49 x 46,5 cm, rám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, soukromý žák Miloše Maliny a Jindřicha Halekala

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Kvetoucí jabloň

    Položka č.: 167

    olej, lepenka, 24,7 x 19 cm, PD monogr. VK, rám, vzadu popsáno, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen …

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Stromy na podzim

    Položka č.: 166

    olej, lepenka, 25,8 x 18,5 cm, PD monogr. VK, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autu…

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Jabloň v létě

    Položka č.: 165

    olej, lepenka, 18,8 x 25 cm, PD monogr. VK, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumn…

  • Josef Jambor

    (1887-1964)

    Vesnický rybník

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    olej, lepenka, 1929, 33 x 41,5 cm, sign. PD Jambor 1929, rám, oděrky na rámu, žák prof. Loukoty, M. Švabinského

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    Poslední dražitel: ID6728 Historie příhozu

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Oidipus

    Položka č.: 162

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    olovo, zlacený reliéf, 15,5 x 15,5 cm, značeno vzadu O Zoubek, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

    Poslední dražitel: ID3066 Historie příhozu

  • Vladislav Mirvald

    (1921-2003)

    Ad fortunam

    Položka č.: 159

    serigrafie, 1969, 46,3 x 34,6 cm, sign. PD Mirvald 1969, rám, č. 20/50

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Igor Piačka

    Krisovo tajomstvo

    Položka č.: 151

    Vyvolávací cena: 106.000 CZK (4.240 €)

    olej, plátno, 2013, 100 x 150 cm, sign. PD Igor Piačka 2013, napínací rám, olejomalba Krisovo tajomstvo je dílem slovenského autora, absolventa Vysoké školy umění v Bratislavě oboru volné grafiky a knižní tvorby, Igora Piačky. Autor je členem grafické skupiny G-Bod, a uměleckého spolku Hollar. Grafi…

    Aktuální cena: 106.000 CZK (4.240 €)

    Poslední dražitel: ID1057 Historie příhozu

  • Ewa Nemoudry

    Mám ptáky ve vlasech

    Položka č.: 150

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    akryl, plátno, komb., 2018, 69,5 x 69,7 cm, sign. PD E. Nemoudry 18, typická ukázka z díla vystudované architektky, která prošla rovněž ateliérem prof. Svobody na VŠUP v Praze. Nemoudry přeměňuje svou živou představivost specifickým rukopisem do figurálních kompozic s charakteristickou poetikou. Tém…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

  • Daisy Mrázková

    (1923-2016)

    Velký sen

    Položka č.: 144

    Vyvolávací cena: 5.600 CZK (224 €)

    pastel, papír, 1942, 27 x 35,5 cm, pasparta, vzadu popsáno, antiqari.at Radhošťská, výtvarnice, ilustrátorka a autorka knih pro děti, žákyně prof. E. Frinty v Uměleckém ateliéru Emanuela Frinty v Praze a prof. A. Strnadela na VŠUP tamtéž, členka Tvůrčí skupiny UB 12 a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 5.600 CZK (224 €)

  • Martin Mainer

    Andělíček

    Položka č.: 143

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    olej, plátno, konec 90. let, 22 x 30,5 cm, sign. na zadní straně nečitelně, rám, z rodiny přátel autora, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze, poté žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

    Poslední dražitel: ID2290 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    Na pláži

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    tempera, papír, 1962, 35,3 x 32 cm, sign. PD Liesler 62, rám, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

    Poslední dražitel: ID3037 Historie příhozu

  • Kamil Lhoták

    Město

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    tuš, papír, 1952, 12,8 x 19,1 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1952, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

    Poslední dražitel: ID4990 Historie příhozu

  • Jiří Šlitr

    (1924-1969)

    Položka č.: 131

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    akvarel, fix, papír, 1969, 30,5 x 22,5 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

    Poslední dražitel: ID1991 Historie příhozu

  • Martin Frind

    (1963)

    Babylon

    Položka č.: 122

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    akryl, plátno, 2001, 120 x 120 cm, sign. PD M. Frind, malíř Martin Frind vystudoval pražskou Akademii výtvarného umění, nejdříve v ateliéru prof. Jiřího Ptáčka a poté u Karla Malicha. Básník a výtvarný kritik Ivan Martin Jirous o Frindových obrazech řekl: „Mám pocit, že obrazy Martina Frinda se mají…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Ivana Lomová

    Slunce

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    olej, plátno, 2006, 70 x 100 cm, sign. vzadu Ivana Lomová, práce české výtvarnice Ivany Lomové je široké veřejnosti známá především díky její ilustrátorské činnosti. Od roku 1984 publikovala kresby v novinách a časopisech, ilustrovala více než 25 knih, zejm. pro děti a mládež, napsala a nakreslila k…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    Poslední dražitel: ID6553 Historie příhozu

  • Jaroslav Valečka

    (1972)

    Asteroid

    Položka č.: 118

    olej, plátno, 2016, 80 x 110 cm, další zastánce tradiční techniky olejové malby zaujme především svou sofistikovanou souhrou barvy a světla, hlavních nositelů výrazů a emocí. Z jeho obrazů lze až „slyšet“ kontemplativní ticho. Valečkovým tématem je příroda, baladická krajina, maluje ji noční, zasněž…

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek před startem

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.200 €)

    kvaš, akvarel, papír, 1965, 19 x 30 cm, rám, návrh ke krátkému filmu Krtek a raketa (1965). Film vznikl pod vlivem úspěchu snímku Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957), kde se poprvé v Milerově dětské tvorbě setkáváme s postavou krtka a za který výtvarník dostal Velkou cenu na festivalu v Benátkách. …

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.200 €)

  • Petr Schel

    (1972)

    Osudová žena - Femme Fatale

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    bronz, 2018, v. 56,5 cm, odlitek č. 2, po studiu pedagogiky absolvoval obor kamenosochařství a restaurování kamene u prof. St. Zadražila na SUPŠ Sv. Anežky České v Českém Krumlově, kde návazně působil jako pedagog. Volné tvorbě a realizacím do veřejného prostoru se věnuje od r. 1995. V témže roce zí…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Eva

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.200 €)

    cín, v. 71 cm, značeno v podstavci O. Zoubek, významný český sochař, který vystudoval VŠUP v ateliéru Josefa Wagnera, se celý život hlásil k modernismu a v jeho duchu budoval také většinu svých děl. Často pracoval v monumentálním měřítku. Za všechny například uznávaný a obdivovaný památník obětem ko…

    Aktuální cena: 130.000 CZK (5.200 €)

    Poslední dražitel: ID5503 Historie příhozu

  • Vincent Vingler

    (1911-1981)

    Žába

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    bronz, 7 x 4 x 4 cm, značeno Vingler, Vincent Vingler byl sochařem zaměřeným téměř výhradně na tematiku zvířat, lidská figura se objevuje pouze výjimečně, většinou v kontaktu se zvířetem. V padesátých letech byly jeho sochy více realistické, později přešel k abstrahovanější stylizaci tvaru a tvarové…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Poslední dražitel: ID5101 Historie příhozu

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Ilustrace k Danteho Božské komedii

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 135.000 CZK (5.400 €)

    kompletní cyklus 100 barevných dřevorytů, 1960, 33 x 26,2 cm, č. 2777/3900, uloženo v šesti originálních kartonových krabicích, grafiky v intaktním stavu, krabice mírně poškozeny, Antikvariát Dlážděná, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero

    Aktuální cena: 135.000 CZK (5.400 €)

    Poslední dražitel: ID3820 Historie příhozu

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Stáří (Edades de la vida)

    Položka č.: 98

    litografie, 1973, 60 x 44 cm, sign. PD Dalí, P/A, litografie vyšla nákladem 300 listů, Antikvariát Dlážděná, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero

  • Jan Zrzavý

    Král Menkera

    Položka č.: 95

    tužka, papír, 21 x 14,5 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, lehce zažloutlý papír, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Commedia dell´arte I.

    Položka č.: 94

    suchá jehla, 1942, 29,6 x 39,2 cm, sign. PD Tichý 43, č. 455/500, LD slepotiskové razítko elk, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Poslední dražitel: ID5981 Historie příhozu