Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Jan Koblasa

    (1932-2017)

    Kompozice

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    lept, 14 x 18,5 cm, sign. PD, č. 1/20, žák prof. O. Španiela, J. Laudy a K. Pokorného na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace, Šmidrové a Skupiny D

    Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Milenci

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    lept, akvatinta, suchá jehla, 1973, 32,5 x 22,5 cm, sign. PD Istler 73, pasparta, č. 78/200, mírně zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Únos Proserpiny

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 18,5 x 11,3 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Prométheus

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 2005, 18,5 x 11,2 cm, sign. LD Oldřich Kulhánek 2005, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Věnec

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 1983, 54,5 x 43,5 cm, sign. PD Liesler 83, rám, č. 21/130, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Trilek (varianta s kresbou)

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    kombinovaná technika, lept, pastelky, 29,5 x 19,5 cm, sign DU Jiří Anderle, rám, č. 1/1, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v P…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Trávy

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 4.900 CZK (205 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 19,5 x 25,5 cm, sign. PD Ota Janeček, rám, č. 189/200, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Pan a dívka

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    suchá jehla, 1987, 31 x 21 cm, sign. PD Ota Janeček 1987, pasparta, č. 60/100, na papíře skvrnky, mírně zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Sifon

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 1982, 53,5 x 36,5 cm, sign. DU Tomáš Bím 82, rám, č. XXIV/XXXV, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Reservé Petangue

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 2003, 45 x 35 cm, sign. DU Tomáš Bím 03, rám, č. 9/65, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Postava dívky

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    zlacený reliéfní tisk, 31 x 18 (38,5 x 25) cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Žena

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    reliéfní tisk, 29,5 x 21 cm, sign. PD Olbram Zoubek, konzultováno s Nadačním fondem Kmentová Zoubek, papír místy prosvítá, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Trio

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    suchá jehla, 1967, 53 x 37,5 cm, sign. PD Načeradský 67, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

    Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Jezdec

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    barevný lept, 1967, 55 x 39,5 cm, sign. PD Načeradský 1967, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 6.800 CZK (284 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Gynekologická prohlídka

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    suchá jehla, 1967, 29 x 33,5 cm, sign. PD Načeradský 67, pravý dolní roh mimo tisk ohnutý, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 8.001 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Běžci

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    tužka, papír, 1967, 29,7 x 43 cm, sign. PD Načeradský 67, pro Načeradského malířský cyklus z roku 1967, který zobrazoval především náměty ze sportovního prostředí, se vžil název „běžci“. Tomuto vrcholnému projevu české nové figurace bylo věnováno již mnoho studií a ukázky z něj byly opakovaně předst…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Veselá děvčátka

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    tuš, papír, 1967, 43 x 29,7 cm, sign. PD Načeradský 1967, tato přípravná kresba k vrcholnému obrazu Jiřího Načeradského „Veselá děvčátka“, který je umístěn ve sbírce Galerie výtvarného umění v Ostravě, přináší představu o autorově práci s fotografií, kdy v některých případech předcházely přenosu nám…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Za městem

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    suchá jehla, 1967, 32 x 49 cm, sign. PD Načeradský 67, levý horní roh ohnutý, pravý okraj 2x natržený (vše mimo tisk), žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 7.300 CZK (305 €)

    Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Veselá doba

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    suchá jehla, 1967, 33 x 48,5 cm, sign. PD Načeradský 67, č. 7/10, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 6.800 CZK (284 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    V parku

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    suchá jehla, 1967, 40 x 49 cm, sign. PD Načeradský 67, č. 2/8, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Na kohoutovi

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    suchá jehla, 1967, 32,5 x 34,5 cm, sign. PD Načeradský 67, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Picasso

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    suchá jehla, 1961, 24,8 x 31,5 cm, sign. PD Načeradský 61, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)

    Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Studie k benátskému zátiší

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    tužka, papír, 10,5 x 16 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Exlibris KWB Pravda vítězí

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    tužka, papír, 9,5 x 5,5 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Ile de Sein

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    suchá jehla, 1947/48, 5,8 x 10,4 cm, monogr. PD J.Z., rám, příloha časopisu "Okénko do dílny umělcovy" , Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Benátky

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    lept, 1974, 9,7 x 14,9 cm, PD značeno v desce J.Z., rám, tisk k publikaci "Jan Zrzavý o sobě a přátelích", Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Máne…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Matyska

    (1977)

    Zelená noc

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    akryl, plátno, 2013, 30 x 39 cm, sign. vzadu Matyska, rám

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912)

    Kostýmní návrh pro operu Salome

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    tempera, karton, 1957, 49,5 x 66,3 cm, sign. LD Liesler 1957, Josef Liesler je jednou z nejvýraznějších postav českého výtvarného umění dvacátého století. Byl členem skupin Sedm v říjnu, Spolku výtvarných umělců Mánes, Sdružení českých umělců grafiků Hollar a skupiny RADAR. Věnoval se grafice, malbě…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivana Lomová

    (1959)

    Po bitvě

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    akvarel, papír, 1995, 29,2 x 42,8 cm, sign. DU Ivana Lomová 1995, při dolním okraji uprostřed papír lehce natrhlý, antiqari.at Radhošťská, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivana Lomová

    (1959)

    Hráz

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    pastel, papír, 1995, 50 x 65 cm, sign. DU Lomová 95, rám, Antikvariát Ostrovní, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook