Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Jan Werich

    (1905-1980)

    Jan Werich......tiletý

    Položka č.: 446

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha s podpisem, podp. s věnov. na tit. listě J. Werich, vyd. Orbis, Praha, 1965, pův. clpl. vazba s ob., 45s. + obr. přílohy, ob. opotřebena, kniha v dobrém stavu, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Jirotka

    (1911-2003)

    Muž se psem

    Položka č.: 445

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha s podpisem, podp. s věnov. Z. Jirotky na tit. listě, vyd. Růže, České Budějovice, 1968, sešit, 93s., opotřebená obálka, zažloutý papír, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Franziska Diana Sternbergová Phipps

    (1936)

    Cecilia Sternbergová: Cesta (Paměti české aristokratky)

    Položka č.: 444

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha s podpisem, podp. na tit. listě D. Sternbergová Phipps, vyd. Paseka, Praha, 2002, pův. karton. vazba s ob., 640s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Kamil Bednář: Odila

    Položka č.: 443

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha s podpisem, podp. na tit. listě, il. a vazba K. Lhoták, vyd. Supraphon, Praha, 1976, ed. Lyra Pragensis, pův. clkžn. vazba, 152s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    Jan Werich: Fimfárum

    Položka č.: 442

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha s podpisem, podpisy J. Wericha a J. Trnky s věnováním na tit. listě, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1960, il. J. Trnka, pův. clpl. vazba s ob., 142s., okraje ob. značně poškozené, zevnitř podlepena, stav knihy velmi dobrý, antiqari.at Radhošťská, vyučen loutkářství u J. Skupy v Plzni, žák J. Bendy…

    Aktuální cena: 2.300 CZK (96 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Bilderbuch der Reisekunst

    Položka č.: 441

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha s podpisem, podpis na patitulu A. Born, vyd. Eulenspiegel Verlag, Berlin, 1982, obs. velké mn. bar. vyobr. děl A. Borna, pův. clpl. vazba s ob., 111s., drobné natžení ob. v horní části, jinak velmi pěkný, krásný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vy…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    K.J. Erben: Kytice

    Položka č.: 438

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha s podpisem, podpis na patitulu, il. a vazba A. Born, vyd. Supraphon, Praha, 1989, ed. Lyra Pragensis, pův. clkž. vazba, 248s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Li…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Andrej Vozněsenskij

    (1933-2010)

    Parabola

    Položka č.: 435

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha s podpisem autora, 19,7 x 12 cm, signováno autorem na titulním listu azbukou Andrej Vozněsenskij (s věnováním), Přeložil Václav Daněk a Luděk Kubišta. Vydalo Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha 1962. Plamen - edice současné zahraniční poezie, svazek 29. Obálku a grafickou úp…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Kramář

    (1860-1937)

    Sborník Dra Karla Kramáře

    Položka č.: 434

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis K. Kramář na titlní straně, nákladem pražské akciové tiskárny, Praha, 1930, pův. clpl. vazba v kart. obalu, 372s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Josef Thomayer

    (1853-1927)

    Z lidské biologie

    Položka č.: 433

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis a věnování autora, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1915, převazba, 136s., uvolněn jeden arch, poznámka majitele na titl. listě, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Židlický

    (1895-1950)

    Z. Hostička: Jak jsem se učil myslivcem

    Položka č.: 432

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, originální a sign. kresba J. Židlický na patitulu, podpis autora a věnování na titl. listu, vyd. E. Hladík, Praha, 1944, převazba, pův. ob. vevázána, 185s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID5**0 Historie příhozu

  • Karel Kryl

    (1944-1994)

    Kníška Karla Kryla

    Položka č.: 456

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis na tit. listě Karel Kryl, vyd. Mladá fronta, Praha, 1990, pův. clpl. vazba s ob., 172s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Václav Havel

    (1936-2011)

    Asanace

    Položka č.: 453

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis se srdíčkem na patitulu V. Havel, vyd. Galaxie, Praha, 1990, pův. brož, 96s. + obr. příloha, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Zdeněk Jirotka

    (1911-2003)

    Sedmilháři

    Položka č.: 452

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha s podpisem, podp. s věnov. Z. Jirotky pod tit. listem své povídky, vyd. Středočeské nakl., Praha, 1970, pův. brož, 155s., mírně poškozený hřbet, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Julius Verne: Cesta kolem světa za osmdesát dní

    Položka č.: 449

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha s podpisem, podp. na patitulu, ilustrace koláží, ob. a doslov A. Hoffmeister, vyd. SNKLHU, Praha, 1959, pův. clpl. vazba s ob., 294s., ob. mírně opotřebena, stav knihy velmi dobrý, antiqari.at Radhošťská, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Otokar Fischer

    Ozářená okna

    Položka č.: 478

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, básníkův podpis s datací na přídeští, návrh obálky, viněta v titulu a úprava V.H.Brunner, pravděpodobně jeho poslední typografická úprava v kubisticky expresivním stylu, vydal Fr. Borový, Praha 1916, orig. brož, 66s., kraje hřbetu a obálky poškozené, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu

  • Rudolf Medek

    (1890-1940)

    Rudolf Medek: Živý kruh

    Položka č.: 477

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, básníkova portrétní fotografie proti patitulu, podpis s datací na patitulu, nesouvis. věnování na titulu, viněta v titulu a úprava V.H.Brunner, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady 1922, dobová clpl. vazba, 58s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Pohlednice s podpisy českých a německých literátů

    Položka č.: 483

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    rukopis, na rubu podepsáni: Angela Kraus, Wulf Kirsten, Vjačeslav Kuprijanov, Oskar Pastior, Urs Jaeggi, Zehra Cirak, Petr Prouza a Alexandr Kliment, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Škvorecký

    (1924-2012)

    Zbabělci

    Položka č.: 482

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis na titulu Josef Škvorecký, obálka a úprava Z. Seydl, ed. Žatva, vydal Československý spisovatel, Praha 1964, clpl. vazba s ob., 355 s., drobné opotřebení vazby, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    P. Loti: Islandský rybář

    Položka č.: 481

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis s věnováním, obálka a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Z. Sklenář, ed. Nesmrtelní, vydal SNKLHU, Praha 1959, clpl. vazba s ob., 172 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Pra…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Emma Jarošová

    (1911-2008)

    Mezi starou a novou vlastí : kronika čsl. emigrantů v rakouských uprchlických táborech

    Položka č.: 480

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis autorky na titulu, česká spisovatelka, etnografka a jedna z vůdčích postav českého exilu v Kanadě, 1. vydání v českém jazyce, vydal Hlas-Voice, New York 1986, orig. brož, 368s., obálka lehce zašlá, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Helena Čápová

    (1956-2019)

    Nejlepší mužskej na světě - Jiří Voskovec, Jan Werich

    Položka č.: 249

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 5 x lept, uloženo v pevných deskách, 1990, rozměr bibliofilie A4 cm, vše signováno, Nezkrácený text vzpomínky Jiřího Voskovce připravil spolu s pěti lepty Hany Čápové k nedožitým 85. narozeninám Jiřího Voskovce a Jana Wericha dr. Ivan Hrdina. Náklad 200 ks. Tento má číslo 66.

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    P. Kropotkin: Anarchistická morálka

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    brož, ob. J. Čapek, vyd. Fr. Borový, Praha, 1919, pův. brož s obálkou, 133s., podpis bez souvislosti, uvolněné listy, lehce opotřebeno, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Prosté motivy

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    4x mědiryt, 4x sign. mědiryt C. Bouda, ilustrace ke kniha J. Nerudy Prosté motivy, 4x volný grafický list, výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    H. Heine: Toť starý pohádkový les

    Položka č.: 363

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, orig. litografie ve frontispisu a podpis v titulu L. Jiřincová, překlad, doslov a podpis v titulu Fr. Hrubín, obálka a úprava J. Picka, 16.sv. ed. Rák knihomilů, vydal Spolek českých bibliofilů a Čs. spisovatel, Praha 1955, volné listy v obálce, 80s., maršovský ruční papír, obálka zažlo…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Rozpravy Aventina 1929-30

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, 45x32 cm, 38 barevných obálek A. Hoffmeister, 40 svázaných č., č. 13-14 a 39-40 v jednom čísle, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1929-30, ročník č. V., pův. plpl. převazba, 503s., obálka č. 16 natržena, některé stránky opraveny lepenkou, jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, zakládající člen …

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID9**4 Historie příhozu

  • Vincenc Makovský

    (1900-1966)

    Signovaná reprodukce

    Položka č.: 381

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    podpis na reprodukci, 19 x 17 cm, sign. PD V. Makovský, žák J. Obrovského, K. Krattnera, J. Štursy, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Korespondence s Dr. Ivanem Hrdinou

    Položka č.: 385

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    dopis, pohlednice, 8x rukopisné psaní Dr. Ivanovi Hrdinovi, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Milan Kundera

    (1929)

    Život je jinde

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, strojopis, 1970, 303 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Stanislav K. Neumann: Kniha lesů, vod a strání

    Položka č.: 303

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 15x lept a kresba na obálce V. Sivko, typo A. Dvořák, 5. sv. edice Dílo, vydal Spolek českých bibliofilů a Čs. spisovatel, Praha 1952, nesvázáno, volné listy v pův. ob. s celofán. přebalem, ex.686/750, 132s., maršovský papír, velmi dobrý stav, vzadu skvrny na přebalu , Antikvariát Ostr…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID3**9 Historie příhozu

Instagram

Facebook