Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Pocta Arcimboldovi

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 5x orig. sign. litografie a úprava Zd. Sklenář, tisk Jos. Hrachovec, doslov P. Preiss, překlad veršů M. Míčko, 2. sv. edice Blíženci, vydala Mladá fronta, Praha 1969, volné listy v deskách, ex. 120/300, nestr., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, desky lehce zašlé, Antikvariát Ostro…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Poslední dražitel: ID2**7 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Paul Verlaine: Sonety

    Položka č.: 142

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, mědirytina proti titulu J. Konůpek, přeložil P. Parma, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1946, volné listy v deskách, 16s., ruční papír, velmi dobrý stav, na deskách drobné nečistoty, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A.…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Winifred Holtby

    (1898-1935)

    Jižní okres

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, 22 x 14,5 cm, celokožená zakázková vazba s kresbou na deskách, vydal Fr. Topič, Praha 1938, edice Topičovy Bílé knihy, dřevoryt v titulu C. Bouda, 614 s., skvrny na ořízce, místy lehce odřená vazba jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Gustave Flaubert: Smarh

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, úprava, návrh vazby a lept J. Konůpek, vydal Rud. Škeřík, Praha 1925, 15 sv. edice Symposion, vyzbu provedl Z. a J. Nožička, Ex. 61/400, 149 s., clkožená vazba, prohnuté desky, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Hoši od Bobří řeky

    Položka č.: 594

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, il. Marko Čermák, ob. Z. Burian, pamětní list k devadesátinám s tišt. podpisem J. Foglar, I. sv. Sebrané spisy, vyd. Olympia, Praha, 1997, lamin. vazba, 197s., velmi dobrý stav, vazba mírně zkosená , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Tábor ve Sluneční zátoce (Ve stopách Hochů od Bobří řeky)

    Položka č.: 593

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, 20,5 x 13,5 cm, 27. sv. Sebraných spisů, obs. divadelní hru Tábor ve Sluneční zátoce, kterou JF napsal na objednávku Míly Melanové pro Pražské dětské divadlo v r.1939, dále Šedesát Jestřábových táborů - přehled táborů a Tábornická moudrost - oddílová příručka, uspořádal a komentáři doplnil Vá…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Život v poklusu

    Položka č.: 592

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, vlastní životopis Jar. Foglara, dokumentární fotografie, nové doplněné vydání, ediční poznámku a bibliografický přehled zpracoval V. Nosek-Windy, 21. sv.edice Sebrané spisy, vydala Olympia, Praha 2005, laminát. vazba, 220 s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Vpřed ročník III. - komplet

    Položka č.: 591

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    časopis, 45 čísel třetího a zároveň posledního ročníku s Jar. Foglarem, jenž se musel se čtenáři v 45. čísle rozloučit, na zadní straně vycházel komiks Rychlé šípy, psaný J. Foglarem a kreslený J. Fischerem, vydával SČM a Mladá fronta, Praha 1947-8, orig. sešity, 714s., velmi dobrý stav sešitů, Anti…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Adolf Zábranský

    (1909-1981)

    Podpis

    Položka č.: 397

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na VŠUP v Praze, poté prof. W. Nowaka na AVU tamtéž, člen SVU Mánes a SČVU

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Viktor Oliva

    (1861-1928)

    Svatopluk Čech: Petrklíče

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, clpl. vazba s reliéfem, zlaceným písmem a ilustrace V. Oliva, zlatá ořízka, vazbu provedl Jos. Pfeiffer, vydal F. Topič, Praha 1893, 55 s., odřené rohy a hřbet jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Sequense na AVU v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Vladimír Boudník 70

    Položka č.: 248

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofile, 4 x grafický list, 1994, 32 x 23 cm, vše signováno, K nedožitým sedmdesátinám Vladimíra Boudníka připravili Antonín Hartmann (text), Dalibor Chatrný, Jan Koblasa, Jiří Kolář, Lubomír Přibyl, Zbyšek Sion (grafické listy) a Ivana Hrdina (redakce). Vyšlo v počtu 200 číslovaných výtisků. Ten…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: ID2**7 Historie příhozu

  • Jiří Neuwirt

    (1948)

    K. H. Mácha: Máj

    Položka č.: 243

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 5x sign. a č. linoryt, vyd. J. Neuwirt a Trio Studio, ex.: 9/20, podpis autora v tiráži, pův. polokožená vazba v kart. pouzdru s reliéfem, 48s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák F. Schenka, člen UVU

    Aktuální cena: 4.200 CZK (175 €)

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Josef Topol 65

    Položka č.: 252

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 1x signovaný grafický list J. Anderle, u příležtosti pětašedesátých narozenin J. Topola, vydal Z. Šíma a P. Mach, náklad 100 číslovancýh ks, tento má č. 47/100, velikost A4; zadní strana obalu lehce ušpiněna, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Stanislav K. Neumann

    (1875-1947)

    Chvála nahoty

    Položka č.: 251

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 1x signovaná mědirytina od Karla Zemana, vydal Svaz českých dramatických umělců Supraphon v roce 1982, ku příležotosti celostátní přehlídky uměleckého přednesu Neumannovy Poděbrady. Vydáno 200 číslováných výtisků na ručním papíře z Velkých Losin, tento má č. 141. Uloženo v papírovém oba…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    M. Pujmanová - Zpěv o Praze, ten nikdy nedozní

    Položka č.: 186

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 4x dvoubarev. litografie V. Sivko, tisk Jos. Hrachovec, úprava Jan Wild, vydala Mladá fronta, Praha 1959, volné listy v deskách, ruční papír, nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen …

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID3**9 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Ant. Bebr: Vítězné oblouky a slepé uličky

    Položka č.: 189

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 7x sign. suchá jehla a signet a viněta v titulu dřevorytem, monogram v tiráži, úprava Fr. Kobliha, podpis autora na patitulu, 10 tisk, vydal Fr. Kobliha, Praha 1930, pův. brož s ob., ex. 13/77, císařský japan, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíšk…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Ladislav Kuklík

    (1947)

    William Shakespeare: Sonet šedesátý šestý a stý dvacátý devátý

    Položka č.: 193

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 3x sign. bar. kombin. technika L. Kuklík, vyd. Nadace Lyra Pragensis, Praha, 1992, ex. 32/200 na ručním papíře z Velkých Losin, pův. clkž. vazba, 54s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    K.H. Mácha: Máj

    Položka č.: 184

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 7x signovanými suchými jehlami, obálka reliéfní tisk V. Komárek, úprava L. Rusek, suché jehly vytiskl J. Mauler, vyd. PNP a Spolek českých bibliofilů, Praha 1981, ex. 170 , ruční velkolosinský papír, volné listy v pův. obálce, ochr. pouzdro, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof.…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • Josef Hrabák

    Průvodce po Příbrami a okolí

    Položka č.: 534

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    průvodce, čb. fotografie a soubor map v zadní části knihy, vyd. Karel Simon, Příbram, 1893, pův. clpl. vazba se zlaceným názvem a raženou ornametální dekorací, 205s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    K. May: Vánoce

    Položka č.: 562

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, il. Zd. Burian, V. Černý a C. Bergen, vyd. Toužimský & Moravec, Praha, 1934, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 414s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu

  • Heinrich Bruppacher

    (1930-2010)

    René Peter: Vierzehn Gedichte

    Položka č.: 169

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 1x barevný, 4x jednobarevný lept (vše signováno) a podpis v tiráži H. Bruppacher, vyd. Galerie abc, ex. 86/100 s podpisem autora v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Vincenc Beneš

    (1883-1979)

    Podpis na fotografii

    Položka č.: 413

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bromostříbrná fotografie, 18 x 11,5 cm, podpis s věnováním na bromostříbrné fotografii, 3. 8. 1972, přípis na zadní straně, ČTK, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, E. K. Lišky, V. Bukovace a R. Ottenfelda na UMPRUM a AVU v Praze, člen Osmy, SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu

  • Maxmilián Švabinský

    (1873-1962)

    E. Švabinská: Vzpomínky z mládí

    Položka č.: 431

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, věnování a podpisy E. Švabinská, M. Švabinský a Z. Švabinská-Vejrychová na titulní straně, vyd. SNKLU, Praha, 1960, pův. clpl. vazba s obálkou, 361s., obálka zašpiněna, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předs…

    Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • John Steinbeck

    (1902-1968)

    Hrozny hněvu

    Položka č.: 465

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, 20,5 x 13 cm, vzácně se vyskytující podpis Johna Steinbecka!, knihu Steinbeck podepsal pravděpodobně během své návštěvy Prahy v r. 1963, podpis perem na titulu lehce překrývá červenou kapitálu názvu knihy, lehký otisk inkoustu na frontispisu, obálka Jaroslav Šváb, úprava Stanislav Kohout, vyd…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Rudolf Medek

    (1890-1940)

    Rudolf Medek: Veliký pochod Čechoslováků Ruskem a Sibiří

    Položka č.: 479

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis s věnováním na patitulu Rud. Medek, rekapitulace ruského legionářského tažení, vydalo Státní nakladatelství, Praha 192, orig. brož, 40s., obálka pomačkaná a zašlá, listy zažloutlé, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Úlehlová-Tilschová

    (1896-1978)

    Česká strava lidová

    Položka č.: 492

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, vyd. Družstevní práce, Praha, 1945, pův. vazba s obálkou, 631s., obálka opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Podpis

    Položka č.: 407

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Podpis

    Položka č.: 409

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    podpis, 24 x 20 cm, podpis a věnování na papíře s vyobrazením autora, 26. 10. 1976, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČU…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • Eduard Hájek

    (1928)

    Podpis s kresbičkou

    Položka č.: 367

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    vlastnoruční podpisy, podpis s kresbičkou čerta, 10,5 x 7,5 cm, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Ódy a variace

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha s podpisem, podpis na předsádce J. Kolář, 1. vydání, vyd. družstvo Dílo, Praha, 1946, ob. a il. František Hudeček, pův. brož, 89s., zažloutlý papír, jinak velmi dobře zachováno!, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

Instagram

Facebook