• Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    muchláž, 1961, 30 x 23,5 cm, sign. PD JK 61, rám, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrčí postupy. Od 60. let se…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Odhadní cena: 30 000 - 45 000 Kč CZK

  • Michael Rittstein

    Pro dobrý pocit

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 480.000 CZK (20.000 €)

    akryl, plátno, 2012, 180 x 210 cm, sign. PD M. Rittstein 2012, autor patří mezi nejvýznamnější české malíře druhé půle 20. století, byl členem skupiny 12/15 a rovněž dlouholetým pedagogem na Akademii výtvarných umění. Nabízená položka obsahuje vše, co je pro Rittsteinovo dílo charakteristické: narat…

    Aktuální cena: 480.000 CZK (20.000 €)

    Odhadní cena: 600 000 - 700 000 Kč CZK

  • Adriena Šimotová

    (1926-2014)

    Figury

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    pigment, papír, 2008, 21 x 15 cm, sign. DU Adriena Šimotová 2008, zdánlivě jednoduchá avšak křehká a zároveň suverénní taktilní práce, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a prof. J. Kaplického na VŠUP tamtéž, členka skup…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Kruh

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    pastel, papír, 1996, 42,5 x 38 cm, sign. DU Boštík 96, rám, pastel středního formátu z poloviny 90. let lze vnímat jako meditativní dílo esenciální barevné vibrace, jejíž nábojem je jemně roznícená světelná hmota pralátky atakující prstencový protipól temně spirituální periferie. Ukazuje na autorův …

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)

  • Kamil Lhoták

    Anička v šedých šatech

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (230 €)

    Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 Kč CZK

  • Jan Zrzavý

    Zvěstování

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 220.000 CZK (9.167 €)

    tempera na šepsované překližce, 10 x 13 cm, sign. vzadu uprostřed a věnování J. Zrzavý, rám, drobná studie Zvěstování je zasazena do stylizovaného krajinného rámce vycházejícího z pojetí Fra Angelica, setkání se odehrává ve fiktivní, snové krajině na břehu jezera, před kamennou zídkou a vchodem do d…

    Aktuální cena: 220.000 CZK (9.167 €)

    Odhadní cena: 400 000 - 500 000 Kč CZK

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Jádro

    Položka č.: 69

    olej, plátno, 1998, 20 x 20 cm, sign. PD I. Ouhel 98, rám, vzadu štítek Galerie Gema art, Ivan Ouhel nastoupil na výtvarnou scénu v 70. letech minulého století. Ve své tvorbě se zaměřuje především na abstrahující krajinu a figuru. Autorovy snové krajiny na pomezí symbolismu a expresionismu patří k č…

    Poslední dražitel: ID2**7 Historie příhozu

    Odhadní cena: 25 000 - 40 000 Kč CZK

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Sestra (pravá)

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.959 €)

    zlacené, patinované olovo, 1987, v. 44,3 cm, studie figury k dvojsoší, které stálo u paty schodiště v přízemí bývalého Domu elegance v Praze Na Příkopech, přiloženo potvrzení pravosti Nadačním fondem Kmentová Zoubek , Antikvariát Ostrovní, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

  • Jan Zrzavý

    Anděl

    Položka č.: 101

    lept, 1973, 23,1 x 15 cm, sign. PD Jan Zrzavý , pasparta, č. 46/100, DU vodotisková značka Lyra Pragensis, značeno v desce HU ZJ, díla Jana Zrzavého se vyznačují melancholií, lyričností a téměř neviditelnou, jako by tušenou linií, ztrácející se v kouřovém oparu. Zrzavý byl samouk, kterého ponejvíce …

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

  • Jan Zrzavý

    Hlava vousatého muže

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Odhadní cena: 35 000 - 50 000 Kč CZK

  • Jan Zrzavý

    Zjevení v Lurdech

    Položka č.: 99

  • Jan Zrzavý

    Vdova

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 Kč CZK

  • Jan Zrzavý

    Hlava ženy

    Položka č.: 97

    Odhadní cena: 30 000 - 50 000 Kč CZK

  • Jan Zrzavý

    Stojící postava ženy

    Položka č.: 96

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Pařížan

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 Kč CZK

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Osm zastavení

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.667 €)

    olej, plátno, 2007, 150 x 142 cm, sign. PD I. Ouhel 07, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, obraz českého malíře, koloristy a významného grafika, ilustrátora a teoretika umění první poloviny 20. století Ivana Ouhela zaujme diváka na první pohled svojí velkorysostí formátu. Rozměrný téměř čtvercový for…

    Aktuální cena: 160.000 CZK (6.667 €)

    Odhadní cena: 200 000 - 250 000 Kč CZK

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Pecka

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 122.000 CZK (5.084 €)

    olej, plátno, 2005, 160 x 150 cm, sign. PD I. Ouhel 05, lišta, vzadu štítek Galerie Gema art. Obraz českého malíře, koloristy a významného grafika, ilustrátora a teoretika umění první poloviny 20. století Ivana Ouhela zaujme diváka na první pohled svojí velkorysostí formátu. Rozměrný téměř čtvercový…

    Aktuální cena: 122.000 CZK (5.084 €)

  • Jan Zrzavý

    Milenci (Posedlost)

    Položka č.: 95

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Energie I.

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 99.000 CZK (4.125 €)

    olej, plátno, 1998, 120,5 x 125,5 cm, sign. PD I. Ouhel 98, rozměrný obraz Energie I. je ukázkou Ouhelova koloristického přístupu k obrazu, zejména k jeho malbám z let devadesátých. Ouhel je příkladem výtvarníka, který všechny složky svého projevu má od počátku sladěné s velkým smyslem pro velkoryso…

    Aktuální cena: 99.000 CZK (4.125 €)

  • František Hodonský

    V bažinách

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.542 €)

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.542 €)

    Odhadní cena: 120 000 - 180 000 Kč CZK

  • František Hodonský

    Kvetoucí břeh

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.750 €)

    Aktuální cena: 42.000 CZK (1.750 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 80 000 Kč CZK

  • František Hodonský

    Lužní formy

    Položka č.: 79

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 Kč CZK

  • František Dostál

    (1938-2022)

    Praha - Smíchov

    Položka č.: 337

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 20:36

    bromostříbrná fotografie, 1972, 27 x 37 cm, sign. na zadní straně František Dostál, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední průmyslové škole strojnické v Praze, člen fotoskupiny Město a Svazu českých fotografů

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

  • František Dostál

    (1938-2022)

    Na ulici

    Položka č.: 335

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 20:34

    bromostříbrná zvětšenina, 70. léta, 28,2 x 38,5 cm, sign. na zadní straně František Dostál, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední průmyslové škole strojnické v Praze, člen fotoskupiny Město a Svazu českých fotografů

  • Oldřich Kulhánek

    Vincent van Gogh

    Položka č.: 324

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 20:23

    barevný lept, 1990, 13,5 x 8,5 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 90, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: ID8**2 Historie příhozu

  • Zuzana Ryšánková

    (1975)

    Na háku

    Položka č.: 283

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 19:42

    olej, dřevo, 2006, 69 x 44 cm, sign. vzadu Z. Ryšánková 2006, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Georg Geyer

    (1823-1912)

    Stavení

    Položka č.: 232

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 18:54

    akvarel, tužka, papír, 34,8 x 48 cm, sign. PD, rám, v horní části papíru skvrny, rám mírně otlučený, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    Letohrádek Hvězda

    Položka č.: 198

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 18:17

    litografie, 33,8 x 24 cm, sign. PD C Bouda, pasparta, č. 167/200, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

  • Ladislav Kuklík

    Jitro II

    Položka č.: 149

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 17:28

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu

  • Stanislav Holý

    (1943-1998)

    Duha

    Položka č.: 145

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 17:24

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu