-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Nákladní loď na řece
Položka č.: 19113Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA:
24. 02. 2015 05:07litografie, 1956, 36 x 48 cm, sign. PD K. Oberthor 56, zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, na papíře , žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu
-
Karel Vysušil
(1926-2014)
Postava
Položka č.: 19138Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA:
24. 02. 2015 05:05litografie, 54,6 x 35 cm, sign. DU K. Vysušil, žák prof. O. Nejedlého a K. Mináře na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Asociace volné grafiky, spoluzakladatel uměleckých skupin G7, LG 5 a Máj
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu
-
Vladimír Pukl
(1896-1970)
Křižovníci
Položka č.: 19191Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA:
24. 02. 2015 05:03dřevoryt, 1931, 24 x 18,5 cm, sign. PD Vl. Pukl, č. 2/15, vzadu razítko prof. J. Glivický, žák prof. J. Schussera na UMPRUM v Praze a prof. T. F. Šimona na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu
-
Chicashige
(1850-1890)
Písař a smlouva
Položka č.: 18401Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA:
22. 02. 2015 12:07japonský dřevoryt - triptich, 31,3 x 67 cm, značeno razítkem dílny, při okrajích lehce poškozený papír
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID4**6 Historie příhozu
-
Neznámý autor (Japonsko)
Shunga
Položka č.: 18407Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA:
22. 02. 2015 10:23japonský dřevoryt, 20 x 24,8 cm
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID4**6 Historie příhozu
-
Neznámý autor (Japonsko)
Shunga
Položka č.: 18404Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA:
22. 02. 2015 10:23japonský dřevoryt, 18 x 26 cm
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: ID4**6 Historie příhozu
-
Neznámý autor (Japonsko)
Samuraj
Položka č.: 18410Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA:
22. 02. 2015 10:22japonský dřevoryt, 35,3 x 23,8 cm, značeno razítkem dílny, lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID4**6 Historie příhozu
-
Neznámý autor (Japonsko)
Dva samurajové
Položka č.: 18408Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA:
22. 02. 2015 10:22japonský dřevoryt, 32,1 x 22,5 cm, značeno razítkem dílny, lehce zažloutlý, při okrajích lehce poškozený papír
Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)
Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu
-
Neznámý autor (Japonsko)
Dva samurajové
Položka č.: 18413Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA:
22. 02. 2015 10:21japonský dřevoryt, 35,4 x 23,7 cm, značeno razítkem dílny, lehce zažloutlý, místy poškozený papír
Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)
Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu
-
Jan Koblasa
(1932-2017)
Le Balena vigehle Giona
Položka č.: 18582Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA:
11. 12. 2014 16:59litografie, 1968, 44 x 65 cm, PD monogr. *968, č. 8/30, žák prof. O. Španiela, J. Laudy a K. Pokorného na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace, Šmidrové a Skupiny D
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu
-
Václav F. Ulšmíd
(1903)
V polích
Položka č.: 16501Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA:
16. 06. 2014 15:06olej, sololit, 35 x 50 cm, sign. LD V F. Ulšmíd, rám, vzadu nalepen Ověřovací list s popisem a štítek s informacemi o autorovi
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu
-
Josef Dudek
(1954)
Pegas
Položka č.: 281204Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 11. 04. 2024 14:58
lept, mezzotinta, 1996, 9,7 x 7 cm, sign. PD JDudek 96, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. D. Janouška, J. Jemelkové a Z. Přikryla na PedF UP v Olomouci
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu
-
Josef Dudek
(1954)
Křišťál
Položka č.: 281203Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 11. 04. 2024 14:56
lept, mezzotinta, 1995, 10 x 7 cm, sign. PD JDudek 95, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. D. Janouška, J. Jemelkové a Z. Přikryla na PedF UP v Olomouci
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Zrcadlo
Položka č.: 281199Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 11. 04. 2024 14:48
litografie, 10,5 x 7,5 cm, sign. PD St. Holý, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID8**2 Historie příhozu
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Plzeň sv. Mikuláš
Položka č.: 265879Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 11. 04. 2024 14:28
suchá jehla, 12,3 x 12,9 cm, sign. PD AMoravec, drobné skvrny na papíře, lehce ohnuté rohy, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků…
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Hlava anděla
Položka č.: 281038Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 16:36
tisk, 8,5 x 6 cm, sign. DU Jan Zrzavý, rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Studie ještěra na keramiku
Položka č.: 280085Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 16:32
tužka, papír, 6,5 x 5,8 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Loďka
Položka č.: 279378Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 16:30
suchá jehla, 11,7 x 7,7 cm, sign. PD VKomárek, rám, č. 12/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Dvě vázy a tři hrušky
Položka č.: 279373Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 16:20
suchá jehla, 11,8 x 7,4 cm, sign. PD VKomárek, rám, č. 13/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Dvě vázy se zrcadlem
Položka č.: 279370Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 16:16
dřevoryt, 9,8 x 6,8 cm, sign. DU VKomárek, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Pes a kočka
Položka č.: 279365Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 16:06
dřevoryt, 6,5 x 5,3 cm, sign. DU Zd. Mézl, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID1**8 Historie příhozu
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Faust a Markéta
Položka č.: 279359Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 15:56
lept, 1983, 5 x 3,5 cm, sign. DU Liesler 83, rám, č. 36/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Hlava ženy
Položka č.: 279357Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 15:52
lept, 1983, 5 x 3,5 cm, sign. DU Liesler 83, rám, č. 21/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Dva obličeje
Položka č.: 279356Vyvolávací cena: 750 CZK (32 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 15:50
propiska, papír, 1999, 14,5 x 10,5 cm, sign. PD Liesler 19.1.99, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 750 CZK (32 €)
Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Maska
Položka č.: 268595Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 15:28
ocelorytina, 7,5 x 5,2 cm, DU značeno v desce J.Z., rám, č. 34/100, podle kresby Jana Zrzavého ocelorytinu provedl Jos. Herčík, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besed…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Jaroslav Kaiser
(1919-2007)
Atomový věk
Položka č.: 263393Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 15:24
tisk, serigrafie, 52,5 x 35 cm, sign. DU JKaiser, rám, č. 19/25, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen Tvůrčí skupiny Radar, SČUG Hollar a Spolku sběratelů a přátel exlibris
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Rozzuření manželé
Položka č.: 254596Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 14:46
litografie, 1939, 23 x 9 cm, sign. PD CBouda, rám, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Jaroslav Kaiser
(1919-2007)
Dvojice
Položka č.: 254593Vyvolávací cena: 320 CZK (14 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 14:42
litografie, 24,5 x 17,2 cm, sign. DU JKaiser, rám, č. 52/80, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen Tvůrčí skupiny Radar, SČUG Hollar a Spolku sběratelů a přátel exlibris
Aktuální cena: 320 CZK (14 €)
Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Dvě studie dráčků na keramiku
Položka č.: 251687Vyvolávací cena: 2.200 CZK (92 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 14:28
tužka, papír, 3,4 x 6,5 cm, monogr. PD J.Z, rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.200 CZK (92 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Pavel Laška
(1907-1983)
Pekelník
Položka č.: 250773Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 04. 2024 16:22
dřevoryt, 1944, 7,4 x 9,2 cm, sign. PD Laška 44, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID2**7 Historie příhozu