Josef Syrový

(1879-1956)

žák prof. V. Brožíka na UMPRUM v Praze, V. Hynaise na AVU, K. Marra v Mnichově a J. Humberta v Paříži; malíř; od 1911 žil delší čas v Paříži; věnoval se malbě, námětově převažovala krajina Bretaně, prostředí Paříže, rybářské a venkovské náměty a maríny; vystavoval na Salonech v Paříži, 1945 v Praze na výstavě Národ svým umělcům, 1950 na Výtvarné úrodě; samostatně se představil 1928 a 1937 v Praze v Rubešově galerii, 1940 v Mazáčově síni v Praze; 1950 získal Riegrovu cenu (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Josef Syrový

    (1879-1956)

    Bárky na břehu moře

    Položka č.: 180979

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 16. 01. 2023 14:10

    akvarel, tužka, papír, 24,3 x 33 cm, sign. PD J. Syrový, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Brožíka na UMPRUM v Praze, V. Hynaise na AVU, K. Marra v Mnichově a J. Humberta v Paříži

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)