Pavel Roučka
(1942)studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, pedagog; v letech 1968 - 1971 se zabýval scénografií a kresleným filmem v Belgii, 1993 - 2002 vedl malířsakou třídu Letní akademie ve Frauenau (SRN), od 1996 vede třídu litografie na Akademii výtvarných umění v Maastrichtu (Belgie); do 1975 se věnoval výhradně malbě, v níž nacházel mj. inspiraci ve starých mapách, 1974 začaly vznikat první grafické práce, výrazná je ilustrační činnost; ilustrace jsou často východiskem pro obrazové cykly a tvorbu exlibris; dalším tvůrčím zdrojem je divadlo (pantomima); od počátku 80. let pracoval s kresbou, později se opět vrátil k malbě a vytvářel rozměrné, expresivně pojaté figurální kompozice, pokračoval v grafice a zasáhl také do oblasti scénografické tvorby a tapiserie; zabývá se rovněž tvorbou dřevěných objektů; jeho díla charakterizuje filozofický podtext se silným humanistickým akcentem, netradiční pracovní postupy a záliba v technologických experimentech; zastoupen ve sbírkcáh NG, GHMP, Karlovy univerzity, Středočeské galerie a ČMVU v Praze, AJG Hluboká nad Vltavou, MG Brno, GVU Cheb, Gilky Center Portland Art Museum (USA), Leonard Dobbs Island (USA), La nouvelle bibliothéque francaise ve Francii, Muzeum Sztuki v Lodži a v Krakově (Polsko) a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2004)
Pavel Roučka
Zvířata
Položka č.: 276990Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 17. 08. 2023 18:51
2x litografie, 5 x 3,5 cm, sign. UD Roučka, pasparta, č. 65/100_68/100, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu
Pavel Roučka
Pád
Položka č.: 276802Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 17. 07. 2023 18:23
litografie, 30 x 24 cm, sign. PD Roučka, rám, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Pavel Roučka
Kostel sv. Jiljí v Praze
Položka č.: 200035Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 01. 2023 14:21
lept, 39,5 x 30 cm, sign. PD Roučka, č. 2/80, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Pavel Roučka
Položka č.: 267229Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 10. 10. 2022 18:37
litografie, 20,5 x 12,6 cm, sign. PD Roučka , e. a. 39/45, mírně pokrčený a zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)