Marie Michaela Šechtlová

studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze; ilustrátorka, grafička, malířka; pochází z rodu fotografů; zaměřuje se na volnou grafiku, exlibris, kresbu, knižní ilustraci, malbu a počítačovou grafiku; tvoří v duchu lyrismu, s důrazem na detail a vystižení nenávratného okamžiku; z grafických technik si oblíbila mezzotintu, akvatintu, slepotisk, lept; náměty čerpá z jihočeské krajiny, přírody, literatury, hudby a divadla; spolupracuje s několika nakladatelstvími, např. vytvořila pro Supraphon učebnici hudební výchovy pro lidové školy umění s názvem Mladí muzikanti; pro interiéry realizuje počítačovou grafiku (RM systém Tábor, Česká obchodní banka Strakonice ad); zastoupena ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU v Havlíčkově Brodě, GVU v Ostravě, Muzea exlibris v Chrudimi a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Harlekýn

    Položka č.: 191137

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 01. 2019 18:58

    litografie, 13,5 x 9 cm, sign. PD M.M.Šechtlová, č. 53/120, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

    Poslední dražitel: ID6783 Historie příhozu

  • Marie Michaela Šechtlová

    Pierot

    Položka č.: 191136

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 01. 2019 18:56

    litografie, 13,5 x 9 cm, sign. PD M.M.Šechtlová, č. 53/100, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    U fotografa

    Položka č.: 191135

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 07. 2018 12:52

    litografie, 14 x 9 cm, sign. PD M.M.Šechtlová, č. 29/70, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

    Poslední dražitel: ID6405 Historie příhozu

  • Marie Michaela Šechtlová

    Ženský profil s vejcem

    Položka č.: 99072

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2018 14:20

    mezzotinta, 9,8 x 9,7 cm, sign. PD M. M. Šechtlová, 100/100, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5655 Historie příhozu

  • Marie Michaela Šechtlová

    Zrcadlení

    Položka č.: 99073

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2018 14:15

    mezzotinta, 9,8 x 9,7 cm, sign. PD M. M. Šechtlová, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Položka č.: 213556

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 02. 2018 20:16

    litografie, 59,5 x 43,5 cm, sign. DU M.M. Šechtlová, č. 60/60, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID6085 Historie příhozu