Karel Demel

(1942)

žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; studoval nejprve na pražské konzervatoři, poté působil jako učitel hudební teorie, následovala studia na VŠUP v Praze; je jedním z nejvýznamnejších představitelů imaginativního realismu sedmdesátých a osmdesátých let; jeho grafické dílo je převážně figurálně zaměřeno; tematicky je určeno jeho vztahem k hudbě; vytváří cykly mědirytin i jednotlivé grafické listy, kde usiluje o vyjádření hudebních motivů a nálad, lidských citů, především lásky; mědiryt provází tónovaných hlubotiskem; přibližně od 1981 se věnuje také kresbě a akvarelu; ilustruje poezii a vytváří ex libris; hraje na pozoun v kapele Grafičanka (J. Anderle, K. Demel, J. Pacák, J. Slíva, J. Suchánek); zastoupen ve sbírkách Slovenské národní galerie Bratislava, GHMP Praha, Galerie výtvarného umění Ostrava (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

SEZNAM AUTORŮ

  • Karel Demel

    (1942)

    Rozhovor

    Položka č.: 236541

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 09. 2019 16:55

    lept, 31,5 x 49 cm, sign. PD KarelDemel, rám, autorský tisk, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Karel Demel

    (1942)

    Bázlivec

    Položka č.: 234614

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 07. 2019 19:11

    lept, 31,5 x 48 cm, sign. PD K. Demel, rám, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Karel Demel

    (1942)

    Lavičky zamilovaných (G. Brassens)

    Položka č.: 230214

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 02. 2019 18:59

    lept, mezzotinta, 2017, 24,5 x 49,5 cm, sign. PD Karel Demel 2017, rám, 13/130, DU popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID2**3 Historie příhozu

  • Karel Demel

    (1942)

    Bez názvu

    Položka č.: 220255

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 01. 2019 13:35

    lept, 1998, 12,4 x 9 cm, sign. PD K. Demel 98, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID1**2 Historie příhozu

Facebook