Jan Konůpek

(1883-1950)

spolu s malířem E. Pacovským založili grafickou revui Veraikon. Těžiště Konůpkovy tvorby spočívá v grafice, tvorbě exlibris a ilustraci. Stylově vyšel ze secese ale zásadně ho ovlivnil také expresionismus a kubismus. Duchovní zázemí nacházel v mystice a vizionářství, inspiroval se klasickou a symbolistní literaturou.

SEZNAM AUTORŮ

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Boj

    Položka č.: 281125

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 03. 2024 18:23

    dřevoryt, 9,6 x 7 cm, PD značeno Kpk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Autoportrét

    Položka č.: 281126

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 03. 2024 18:22

    dřevoryt, 8,6 x 7,5 cm, PD značeno Kpk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Ex Libris Mirek Kittrich

    Položka č.: 281127

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 03. 2024 18:21

    dřevoryt, 9,5 x 7 cm, značeno PD v desce K, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Hra na klavír

    Položka č.: 281128

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 03. 2024 18:20

    litografie, 15,3 x 10,1 cm, značeno PD v desce KPK, Hudební archiv Frant. Schmidta, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Hrad Kašperk

    Položka č.: 281015

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 03. 2024 15:50

    lept, 1918, 23 x 20 cm, sign. PD Konůpek, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Nepenthes

    Položka č.: 277678

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 09. 2023 15:29

    suchá jehla, akvatinta, 1927, 24,3 x 35,2 cm, sign. PD Konůpek 27, LD Nepenthes, lehce zašlý papír; na několika místech papír natržený a pokrčený, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Máne…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Karel Jaromír Erben: Kytice

    Položka č.: 276616

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 17:35

    bibliofilie, 5x dřevoryt J. Konůpek, vydala Průmyslová škola grafická, Praha 1953, 37 s., brož., volné listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spol…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Octave Uzanne: Bibliotekář Van der Boëcken

    Položka č.: 276566

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 16:45

    bibliofilie, kolor. zinkografie a podpis v tiráži J. Konůpek, vydal J. Duchan, Praha 1939, Ex. 36/80, 33 s., polokožená vazba se zl. ořízkou, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    B. Jelínek: Na hrobích

    Položka č.: 276091

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 08. 2023 13:53

    bibliofilie, il. J. Konůpek, vyd. Dělnické nakladatelství, Praha, 1930, soukromý tisk, ex: 12/250, podpis F. Páta a J. Konůpek v tiráži, pův. sešit, 20s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, čle…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Ex libris Dr Jan Bartoš

    Položka č.: 218382

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 02. 2023 18:16

    zinkografie, 1938, 11,9 x 8,5 cm, LD značeno KPK 38, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Malíř

    Položka č.: 267727

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2022 19:53

    lept, 9,5 x 7 cm, sign. PD Konůpek, rám, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID1**8 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Husovo kázání

    Položka č.: 237946

    Vyvolávací cena: 170 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 13. 12. 2022 19:16

    dřevoryt, 1915, 25 x 17,7 cm, papírová pasparta, vydáno jako příloha Veraikonu, 1915, okraje papíru ztmavlé, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Art…

    Aktuální cena: 270 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

Instagram

Facebook