Mirka Věrčáková
(1946)vystudovaná sklářka, věnovala se filmové a televizní grafice, knižní ilustraci a sochařské tvorbě; v současnosti se zabývá kresbou, malbou a grafikou; v roce 2002 jí vyšla kniha Život škodí zdraví, kde je její výtvarný projev označen jako NOSTALGIC - RETRO - POP - ART; malíř a grafik Joska Skalník tu o své kamarádce mj. prohlásil: "Mirka maluje a maluje krásně. Ve své tvorbě, tak i v životě používá svůj osobitý humor, někdy černý, jindy něžný. Je "šáhlá" uměním, zaplať Pán Bůh za to. (...) Mirka je svá, studnice originálních nápadů."
Mirka Věrčáková
Motýl
Položka č.: 267295Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 04. 2024 18:47
tužka, pastel, tempera, kvaš, papír, 2005, 21 x 29,6 cm, sign. DU Mirka 2005, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 450 CZK (19 €)
Mirka Věrčáková
Vepřové na houbách
Položka č.: 263706Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 04. 2024 18:46
kombinovaná technika, papír, 2012, 42 x 29,7 cm, monogr. PD M 2012, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Mirka Věrčáková
Strejček osud
Položka č.: 215794Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 04. 2024 18:45
ručně kolorovaná litografie, 2001, 28,2 x 20,7 cm, sign. PD Mirka 2001, 32/40, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Mirka Věrčáková
Život škodí zdraví
Položka č.: 217746Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 04. 2024 18:44
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Mirka Věrčáková
Poznej sebe sama
Položka č.: 217747Vyvolávací cena: 550 CZK (23 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 04. 2024 18:43
Aktuální cena: 550 CZK (23 €)
Mirka Věrčáková
Mladočechové
Položka č.: 221127Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 04. 2024 18:42
koláž, akvarel, tempera, papír, 2010, 34,2 x 24,5 cm, sign. DU Mirka 2010, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Mirka Věrčáková
Zdravý rozum
Položka č.: 221128Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 04. 2024 18:41
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu
Mirka Věrčáková
Vót těchníka!
Položka č.: 257149Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 04. 2024 18:40
tužka, pastel, tempera, kvaš, papír, 2009, 20,9 x 14,9 cm, sign. DU Mirka 2009, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Mirka Věrčáková
Kamarádi, nic vepřového nám není cizí
Položka č.: 257156Vyvolávací cena: 950 CZK (40 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 04. 2024 18:39
tempera, pastel, papír, 2012, 29,7 x 21 cm, sign. PD Mirka 2012, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 950 CZK (40 €)