Vladimír Tesař

(1924-2008)

studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. V. Pukla na AVU, prof. F. Tröstera na AMU, člen SČUG Hollar a skupiny M 57; malíř, grafik, kreslíř, ilustrátor, scénograf; byl asistentem grafické speciálky na AVU v Praze (1954-1959); zabývá se knižní a časopiseckou ilustrací (Listy klubu přátel poezie, Kultura, Výtvarná práce, Literární noviny, Typografia, Tvar a další), scénografií a návrhy kostýmů, plakátovou tvorbou, knižní grafikou (návrhy knižních obálek pro nakladatelství Čs. spisovatel), pracemi pro architekturu; ve volné tvorbě se vyjadřuje kresbou kaligrafického charakteru, malbou, grafikou a exlibris; tematicky se věnuje krajině Vysočiny a zpracovává problematiku mezilidských vztahů; pracuje často v cyklech; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, GVU v Havlíčkově Brodě, AJG v Hluboké nad Vltavou a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Vladimír Tesař

    (1924-2008)

    Postavy

    Položka č.: 280834

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2024 18:35

    tuš, akvarel, papír, 1978, 10,5 x 14,8 cm, sign. PD V.T. 78, pasparta, zašlá pasparta, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. V. Pukla na AVU, prof. F. Tröstera na AMU, člen SČUG Hollar a skupiny M 57

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Vladimír Tesař

    (1924-2008)

    V Interiéru

    Položka č.: 280836

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2024 18:33

    lept, 1984, 6,8 x 4,8 cm, sign. PF V. Tesař 84. , pasparta, autorský tisk, zašlá pasparta, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. V. Pukla na AVU, prof. F. Tröstera na AMU, člen SČUG Hollar a skupiny M 57

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Vladimír Tesař

    (1924-2008)

    Znaky

    Položka č.: 280837

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2024 18:32

    lept, tempera, 1984, 7,8 x 5,2 cm, sign. PD V. Tesař 84., pasparta, č. 31/40, zašlá pasparta, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. V. Pukla na AVU, prof. F. Tröstera na AMU, člen SČUG Hollar a skupiny M 57

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu

  • Vladimír Tesař

    (1924-2008)

    Rodina

    Položka č.: 280838

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2024 18:31

    lept, tempera, 1984, 6,8 x 4,8 cm, sign. PD V. Tesař, pasparta, autorský tisk, zašlá pasparta, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. V. Pukla na AVU, prof. F. Tröstera na AMU, člen SČUG Hollar a skupiny M 57

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

  • Vladimír Tesař

    (1924-2008)

    V parku

    Položka č.: 238841

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (71 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 12. 2023 16:10

    Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

  • Vladimír Tesař

    (1924-2008)

    Posezení

    Položka č.: 276804

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 07. 2023 18:34

    linoleoryt, 1992, 16,5 x 14,7 cm, sign. PD V. Tesař 92, č. 131/200, Vydal za podpory MK ČR Kabinet exlibris Památníku národního písemnictví, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. V. Pukla na AVU, prof. F. Tröstera na AMU, člen SČUG Hollar a skupiny M 57

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)