Vladimír Tesař

(1924-2008)

studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. V. Pukla na AVU, prof. F. Tröstera na AMU, člen SČUG Hollar a skupiny M 57; malíř, grafik, kreslíř, ilustrátor, scénograf; byl asistentem grafické speciálky na AVU v Praze (1954-1959); zabývá se knižní a časopiseckou ilustrací (Listy klubu přátel poezie, Kultura, Výtvarná práce, Literární noviny, Typografia, Tvar a další), scénografií a návrhy kostýmů, plakátovou tvorbou, knižní grafikou (návrhy knižních obálek pro nakladatelství Čs. spisovatel), pracemi pro architekturu; ve volné tvorbě se vyjadřuje kresbou kaligrafického charakteru, malbou, grafikou a exlibris; tematicky se věnuje krajině Vysočiny a zpracovává problematiku mezilidských vztahů; pracuje často v cyklech; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, GVU v Havlíčkově Brodě, AJG v Hluboké nad Vltavou a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Vladimír Tesař

    (1924-2008)

    Andělské trouby

    Položka č.: 231485

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 02. 2019 17:45

    tuš, tempera, papír, 1988, 20,7 x 16 cm, sign. PD Vl. Tesař 88, zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. V. Pukla na AVU, prof. F. Tröstera na AMU, člen SČUG Hollar a skupiny M 57

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Vladimír Tesař

    (1924-2008)

    Bitva

    Položka č.: 227747

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 01. 2019 10:50

    tuš, akvarel, papír, 23,5 x 30,2 cm, monogr. PD V.T., Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. V. Pukla na AVU, prof. F. Tröstera na AMU, člen SČUG Hollar a skupiny M 57

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu