• Otto Matoušek

    Postava u vody

    Položka č.: 277000

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 08. 2023 18:15

    dřevoryt, akvarel, 19,5 x 14,5 cm, sogn. PD Otto Matoušek, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Pirnera na AVU v Praze, grafický kurz u prof. F. Koblihy, zakladatel a předseda Sdružení jihočeských výtvarníků, člen SČUG Hollar a spolku Myslbek

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

  • Carl Richard Paul Jünemann

    (1891-1969)

    Wimpfen am neckar

    Položka č.: 277083

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 08. 2023 18:09

    akvarel, papír, 29,5 x 23,5 cm, sign. LD Carl Jünemann München, rám, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Josef Kos

    Luční krajina

    Položka č.: 277081

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 08. 2023 18:07

    litografie, 26,5 x 29,5 cm, sign. PD J. Kos, rám, č. 34/200, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen UVU - Sdružení výtvarných umělců Vysočiny

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

  • Ivan Nikolajevič Anisimov

    (1900-1966)

    Les

    Položka č.: 277017

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 08. 2023 18:01

    mezzotinta, 17 x 12 cm, sign. PD , rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. V. Maška a J. Schussera na VŠUP v Praze, poté studium na AVU tamtéž

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Vladimír Šavel ml.

    Barokní kostel

    Položka č.: 277073

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 08. 2023 18:10

    litografie, 19 x 13,7 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Blažka a K. Hofmana na SUPŠ v Uherském Hradišti, prof. K. Frauknechta na PedF v Ústí nad Labem, studium výtvarné výchovy a dějin umění na FF UK v Praze, doplňující studium na PedF UK v Praze, habilitační studium na PedF UP v Olomouci, člen…

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Karel Oberthor

    Parádník

    Položka č.: 276991

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 08. 2023 18:09

    litografie, 1972, 15,5 x 8 cm, sign. UD K. Oberthor 72, 56/100, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Miroslav Houra

    (1933-2006)

    Na lodi

    Položka č.: 277063

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 08. 2023 18:05

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

  • Olga Čechová

    (1925-2010)

    Těla

    Položka č.: 277060

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 08. 2023 18:02

    litografie, 1992, 10 x 8 cm, sign. PD Olga Čechová 92, Sjezd sběratelů a přátel Ex libris a grafiky Chrudim 10. a 11. října 1992, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Karel Beneš

    (1932-2021)

    Dívka v kroji

    Položka č.: 277058

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 08. 2023 18:00

    litografie, 1988, 16,5 x 12 cm, sign. DU Kbeneš 88, č. 78/170, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

  • Jan Saudek

    Newlyweds #896/II

    Položka č.: 275991

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.084 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 08. 2023 19:40

    bromostříbrná fotografie, sepia, 3/9/86, 40 x 30,5 cm, sign. PD Jan Saudek, dole popsáno autorem, shlédnuto a ověřeno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.084 €)

    Poslední dražitel: ID1**6 Historie příhozu

    Odhadní cena: 35 000 - 45 000 Kč CZK

  • Vincent Venera

    Oko (Abstraktní kompozice)

    Položka č.: 275986

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 08. 2023 19:35

    kombinovaná technika, papír, 1985, 139 x 197 cm, sign. DU Venera Vincent 1985, pokrčený a natržený papír, Antikvariát Dlážděná, člen České alternativy

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

    Odhadní cena: 5 000 - 6 000 Kč CZK

  • Ludmila Jiřincová

    Dvě dívky

    Položka č.: 275956

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 08. 2023 19:05

    akvarel, kombinovaná technika, papír, 47 x 30,5 cm, sign. PD L. Jiřincová, rám, Už od dětství byly Ludmile Jiřincové vštěpovány výtvarné hodnoty. Sama s oblibou kreslila, kdykoliv mohla. Se zaujetím nejčastěji zachycovala svoji babičku, zejména její ruce. Vystudovala soukromou malířskou školu Rudolf…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Odhadní cena: 50 000 - 70 000 Kč CZK

  • Jaroslav Róna

    Noc na prérii

    Položka č.: 275934

    Vyvolávací cena: 4.200 CZK (175 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 08. 2023 18:43

    lept, 1982, 18 x 29,7 cm, sign. PD JRóna 82, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví

    Aktuální cena: 4.200 CZK (175 €)

  • Jiří Načeradský

    Dvě nahé tanečnice

    Položka č.: 275915

    Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.959 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 08. 2023 18:24

    olej, plátno, 2008, 89 x 115 cm, sign. DU Načeradský 2008, rám, posouzeno kurátorem a správcem pozůstalosti autora Petrem Machemnámět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen jako agresivní…

    Aktuální cena: 100.000 CZK (4.167 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

  • Ludmila Jiřincová

    Kálidása: Šest ročních dob

    Položka č.: 276707

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 19:07

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Kája Saudek

    Položka č.: 276680

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 18:40

    tisk, papír, 21 x 15 cm, pozvánka na výstavu, Wortnerův dům AJG, 2014, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Jaroslav Seifert: Samá láska

    Položka č.: 276675

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 18:35

    kniha, obálka a kresby O. Mrkvička, vydal nakladatelství Večernice, Praha 1923, 62 s., brož., zašpiněná, při okrajích poškozená obálka, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID8**5 Historie příhozu

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    V. Nezval: Nápisy na hroby

    Položka č.: 276668

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 18:28

    kniha, návrh ob. a úprava O. Mrkvička, vydal J. Otto, Praha 1926, 82s., polopl. vazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Edvard Bém: Černá a zlatá

    Položka č.: 276632

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 17:52

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Karel Jaromír Erben: Kytice

    Položka č.: 276616

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 17:35

    bibliofilie, 5x dřevoryt J. Konůpek, vydala Průmyslová škola grafická, Praha 1953, 37 s., brož., volné listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spol…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Pierre Louÿs: Antické povídky

    Položka č.: 276611

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 17:30

    bibliofilie, lept ve frontispisu a vigneta T.F. Šimon, 2. svazek edice Trianon, vydal Dr. Prokop Toman ml., Praha 1928, Ex. 91/180, 95 s., brož., rozpadlá vazba, v horní části poškozený hřbet jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, So…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Jiří Svoboda

    (1924-2011)

    S.K. Neumann: Staří dělníci

    Položka č.: 276596

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 17:15

    bibliofilie, 3 sign. dřevoryty J. Svoboda, vydal Supraphon, Praha 1979, Ex. 157/200, Velké Losiny, 28 s., brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Vít Obrtel: Vodotrysk

    Položka č.: 276592

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 17:11

    bibliofilie, 3x sign. barev. kombinovaná technika Jos. Istler, podpis v tiráži V. Obrtel, úprava Clara Istlerová, tisk Pavel Dřímal, vydal Památník národního písemnictví pro SČB, Praha 1987, volné listy v deskách, ex. 130/200, 32s., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák n…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Josef Liesler

    Stefan Zweig: Královská hra

    Položka č.: 276577

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 16:56

    kniha, 6x barevných sign. kamenorytin a obálka J. Liesler, vydalo nakladatelství Svoboda, Praha 1948, 3300 výtisků, 125 s., brož., obálka při okrajích poškozená, drobné skvrny, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Holla…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Octave Uzanne: Bibliotekář Van der Boëcken

    Položka č.: 276566

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 16:45

    bibliofilie, kolor. zinkografie a podpis v tiráži J. Konůpek, vydal J. Duchan, Praha 1939, Ex. 36/80, 33 s., polokožená vazba se zl. ořízkou, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu

  • Zdeněk Seydl

    (1916-1978)

    M. Fábera: O skrytém mudrci

    Položka č.: 276558

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 16:37

    bibliofilie, 1x sign. heliogravura a ilustrace Z. Seydl, tisk M. Pegrassi, 13. sv. edice Klub 777 bibliofilů, vydal Rudolf Kmoch, Praha 1944, ex.510/777, orig. brož, vazba svázaná lýkovým provázkem, ruční papír, 40s, obálka lehce zašlá, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Konůpka na…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Hra na diagnózu, Julij Krelin

    Položka č.: 276492

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 15:31

    konvolut kreseb na ultrfánu

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Pražské mosty

    Položka č.: 276490

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 15:29

    kombinovaná technika, tisk - reprodukce, tempera, papír, 44 x 48 cm, sign. DU Karel Chaba, soukromé studium

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    P.F. 2007

    Položka č.: 276450

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 14:49

    tisk s kresbou, 2006, 21 x 15 cm, 1 x podpis Karla Chaby, soukromé studium

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Vladimír Komárek

    Konvolut korespondence s Dr. Ivanem Hrdinou

    Položka č.: 276448

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 08. 2023 14:47

    10x korespondence, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)