Jaromír Stretti-Zamponi

(1882-1959)

zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes; malíř, grafik, ilustrátor; 1912-1913 pobýval v Paříži, do Francie se často vracel; zprvu se věnoval malbě, později se zcela soustředil na volnou kresbu, ilustraci a grafickou tvorbu; větší část grafického díla je vytvořena v akvatintě; zaměřoval se převážně na staropražské motivy, Praha byla jeho celoživotní inspirací; tematicky se vracel i ke staré Paříži a Benátkám; začal vystavovat v době, kdy jeho bratr Viktor Stretti už byl úspěšný, připojil proto ke svému jménu přídomek Zamponi;od roku 1922 se podílel spolu s P. Janákem na přestavbě Černínského paláce (architektonické řešení i úpravy interiérů); 1936 mu byla svěřena vnitřní úprava reprezentačních prostor Pražského hradu, téhož roku byl jmenován členem staveního výboru Pražského hradu; v letech 1937-1948 byl uměleckým expertem v Kanceláři prezidenta republiky; otec Maria Strettiho; zastoupen ve sbírkách NG a GHMP v Praze, MG v Brně, KGVU ve Zlíně, GVU v Ostravě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Jaromír Stretti-Zamponi

    (1882-1959)

    Maltézské náměstí

    Položka č.: 18118

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    DRAŽBA UKONČENA:
    24. 02. 2015 08:09

    lept, akvatinta, 1924, 34,5 x 34,5 cm, sign. PD J. Stretti.Zamponi, rám, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

  • Jaromír Stretti-Zamponi

    (1882-1959)

    Položka č.: 18120

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    DRAŽBA UKONČENA:
    24. 02. 2015 08:08

    lept, akvatinta, 35 x 33 cm, sign. PD J. Stretti-Zamponi, rám, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • Jaromír Stretti-Zamponi

    (1882-1959)

    Malostranské střechy

    Položka č.: 18119

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA:
    24. 02. 2015 08:08

    lept, akvatinta, 34,5 x 35 cm, sign. PD J. Stretti-Zamponi, rám, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

  • Jaromír Stretti-Zamponi

    (1882-1959)

    Z Hradčan - jaro II

    Položka č.: 268516

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 05. 2023 19:10

    lept, 33,7 x 31,7 cm, sign. PD Jar. Stretti-Zamponi, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Jaromír Stretti-Zamponi

    (1882-1959)

    Pohled na Pražský hrad

    Položka č.: 267292

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 11. 2022 21:31

    litografie , 1914, 34,5 x 34,,8 cm, sign. PD J. Stretti.Zamponi, značeno PD v desce J. Stretti-zamponi 1914, uprostřed grafiky v jednom místě proděravělý papír, při okrajích na několika místech natrženo, zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.300 CZK (96 €)