Josef Velčovský

studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society; malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor; byl na stáži v Bretagni a Provenci; 1971 - 1985 pracoval jako arteterapeut v léčebně v Praze - Bohnicích, 1984 - 1990 vedoucí výtvarný redaktor a vedoucí Galerie Fronta nakladatelství Mladá fronta v Praze, pak ve svobodném povolání; věnuje se volné grafice, kresbě, knižní (edice Světová literatura) i časopisecké ilustraci a malbě, kde navázal na tradice české imaginativní malby; ilustracemi doprovodil více než 70 knižních titulů; zpracovává reálné i imaginární krajinné a přírodní podněty, ženský akt; typická v jeho pracích je umělecká zkratka a poetika; v roce 1988 založil Galerii K (kresby); zastoupen ve sbírkách NG, ČMVU, GHMP v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU Most, SČGVU Litoměřice, Ministerstva kultury Finska, Městského muzea v Norimerku a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

  • Josef Velčovský

    Slovanský ostrov

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 08. 2023 11:31

    litografie, 28,3 x 21,5 cm, sign. PD Velčovský , č. 25/90, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

  • Josef Velčovský

    Stmívání na ostrově Korpo

    Položka č.: 1147

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 03. 2023 18:55

    litografie, 2001, 28,5 x 21,5 cm, sign. PD Velčovský 01, č. 67/200, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • Josef Velčovský

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00

    litografie, 18,2 x 20 cm, sign. PD Velčovský, č. 129/200, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

  • Josef Velčovský

    V lese

    Položka č.: 440

    Vyvolávací cena: 2.100 CZK (88 €)

    litografie, 24, 5 x 33, 5 cm, sign. PD J. Velčovský, autorský tisk, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 2.100 CZK (88 €)

  • Josef Velčovský

    Akt - krajina

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2023 11:04

    tuš, papír, 1978, 10,3 x 4,7 cm, sign. PD J. Velčovský, PF 1979, Antikvariát Dlážděná, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Josef Velčovský

    Položka č.: 179

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 1991, 21,5 x 15 cm, sign. PD Velčovský 91, č. 15/200, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Josef Velčovský

    Kalhotky

    Položka č.: 178

    litografie, 1991, 22,5 x 15,5 cm, sign. PD Velčovský 91, č. 185/200, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    Křeslo na pláži

    Položka č.: 19135

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA:
    01. 05. 2015 13:40

    litografie, 24,5 x 34 cm, sign. PD J. Velčovský, autorský tisk, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

  • Josef Velčovský

    Finský les

    Položka č.: 277933

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2024 21:04

    litografie, 24,3 x 33,5 cm, sign. PD J. Velčovský, č. 18/80, pravý horní růžek papíru naražený; u pravého dolního rohu šedá šmouha, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geogr…

  • Josef Velčovský

    Loďky v odlivu

    Položka č.: 268704

    Vyvolávací cena: 7.900 CZK (330 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 01. 2024 18:18

    litografie, 35,5 x 45,5 cm, sign. PD J. Velčovský, č. 42/80, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 7.900 CZK (330 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    Cestou do Dakaru

    Položka č.: 268797

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2023 10:19

    litografie, 16,5 x 20 cm, sign. PD J. Velčovský, 41/80, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    Ohyb

    Položka č.: 229133

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 11. 2022 18:52

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)