-
Ladislav Šaloun
(1870-1946)
Stojící půlakt
Položka č.: 199Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
pálená sochařská hlína, v. 43 cm, značeno Šaloun, dílo významného českého sochaře období secese, naturalismu a realismu, jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství. Studoval soukromě u Tomáše Seidana a Bohuslava Schnircha. Ovlivněn dílem J. V. Myslbeka i A. Rodina. Členem SVU Mánes a Jednot…
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Kristofori
(1931-2004)
Kompozice Mozart
Položka č.: 195Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
olej, sádra, reliéfní malba, sololit, 1993, 24,5 x 24,5 cm, sign. LD Kristofori 93, rám, prezident Lyry Pragensis, člen Sdružení pražských výtvarných umělců - malířů
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Demokracie
Položka č.: 193Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 2004, 19,8 x 29,7 cm, sign. PD Renčín/2004, dole text: Musíte se smířit s tím, že demokracie není dokonalá., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Manželé
Položka č.: 192Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20 x 29,7 cm, sign. PD Renčín, dole text: My dva, Marie, se shodneme už jen v kritice Evropské unie!., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Josef Istler
(1919-2000)
Kompozice I.
Položka č.: 52Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
kombinovaná technika, olej, dřevěná deska, 1974, 54 x 40,5 cm, sign. vzadu istler 74, původně součástí triptychu (střed), ukázka z díla jednoho z nejvýraznějších představitelů české poválečné abstrakce, představitele českého surrealismu a později informelní malby, která se stala v závěru 50. let hla…
Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 100 000 - 130 000 CZK
-
Otakar Kubín (Coubine)
(1883-1969)
Orfeus v krajině
Položka č.: 229Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, 1922, 25 x 34,5 cm, sign. PD O. Coubine, č. 3/30, významný představitel české i francouzské meziválečné klasicizující malby, který proslul svými překrásnými, klasicistně pojatými krajinami, ale i portrétní tvorbou. Typická práce s charakteristickým rukopisem dokládajícím autorův řemesln…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK
-
Otakar Kubín (Coubine)
(1883-1969)
Švadlena
Položka č.: 228Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
suchá jehla, 1922, 23, 7 x 10,3 cm, sign. PD Coubine, č. 12/30, významný představitel české i francouzské meziválečné klasicizující malby, který proslul svými překrásnými, klasicistně pojatými krajinami, ale i portrétní tvorbou. Typická práce s charakteristickým rukopisem dokládajícím autorův řemesl…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK
-
Maxmilián Švabinský
(1873-1962)
Před snímáním z kříže (Ukřižování)
Položka č.: 227Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1906, 51,4 x 40,9 cm, sign. PD M. Švabinský, rám, Maxmilián Švabinský (1873–1962) český malíř, kreslíř a grafik se řadí k našim nejvýznamnějším výtvarníkům. Svoji kariéru započal na přelomu devatenáctého a dvacátého století, tedy v době postupného odklonu od historismu a akademismu v umění. Vý…
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Před trafikou
Položka č.: 191Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20,2 x 29,5 cm, sign. PD Renčín, dole text: Lidová moudrost říká - je máj, vyženeme kozy v háj. Pornočasopisy jsou čilejší. Ty je tam vyhánějí celý rok., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Přiletěj češi
Položka č.: 190Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20,1 x 29,7 cm, sign. PD Renčín, dole text: Přiletěj češi. To je správné. Banánové republiky si mají předávat zkušenosti., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
V laboratoři
Položka č.: 189Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 23 x 30,5 cm, dole text: My jsme vlastně taková laboratoř Evropy. Tady se zkoumá co to udělá, když se husitská krev smíchá s pivem., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Pastičky
Položka č.: 188Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 22 x 26,7 cm, Text: "Vidíš, já to říkal hned na podzim, že nám myši ty pastičky v chalupě neodpustěj!", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Strašná slova
Položka č.: 187Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 21 x 27 cm, Text: "Ty jseš jedinej, od koho se ta strašná slova mohl naučit!". Na zadní straně technické poznámky z redakce., Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
František Kupka
(1871-1957)
Bílé rytmy na černé
Položka č.: 136Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
dřevoryt na japanu, 25 x 40 cm, značeno ve štočku PD Kupka, LD pozůstalostní razítko Kupka, pozdější otisk značený pozůstalostním razítkem, tento dřevoryt je dílem jednoho z nejvýznamnějších českých umělců. Umělce, který je spolu s Robertem Delaunayem a Vasilijem Kandinským, považován za zakladatel…
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Anděl
Položka č.: 250Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
lept, 24,4 x 15,4 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, č. 12/100, značeno v tisku ZJ. Jan Zrzavý (1890 – 1977) byl český malíř, grafik, ilustrátor a scénograf. Žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole a poté profesora E. Dítěte na VŠUP v Praze. Byl členem sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, …
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
František Drtikol
(1883-1961)
Žena v kroji
Položka č.: 249Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
bromostříbrná fotografie, 26,3 x 20 cm, na zadní straně značeno razítkem Umělecká fotografie Drtikol & Spol. Praha, při pravém okraji mírně natržený papír (cca 1 cm), v dolních růžcích přehlý, Antikvariát Dlážděná, studium na Učebním a výzkumném ústavu pro fotografování v Mnichově, člen SČSVU
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
Filip Švehla
(1991)
Interruption III
Položka č.: 248Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akryl, olej, sololit, 2023, 36 x 28 cm, sign. vzadu Švehla 23, Absolvoval Akademii výtvarných studií v ateliérech malířství I u Jiřího Sopka a malířství III u Michaela Rittsteina. Jeho tvorba se však od figurálního ladění díla jeho učitelů obrátila směrem k abstrakci, a tou se zabývá dodnes. Podobně…
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Wabi
Položka č.: 186Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 22 x 27,5 cm, Text: "No tak, Wabi, co ti to udělá, tak je vem na to předkolo Porty s sebou!", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Buřty
Položka č.: 185Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 25,7 x 21 cm, Text: "Eště před chvílí tu ležely dva buřty", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Kokot
Položka č.: 184Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 25,4 x 21,5 cm, Text: "Ko-ko ko-ko kokot", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Stínadla
Položka č.: 183Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 19,8 x 16,8 cm, Text: "Strašně bych chtěl někdy propátrat tvoje stínadla!", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Zámecká prohlídka
Položka č.: 182Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 27,4 x 19,4 cm, sign. PN Neprakta, vzadu razítko Neprakta, mimo kresbu zašpiněno, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 40 000 - 55 000 CZK
-
David Kolovratník
(1978)
Konjunkce
Položka č.: 247Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akryl, olej, plátno, 2022, 160 x 180 cm, sign. vzadu Kolovratník 2022, Vystudoval střední školu technického zaměření v Hradci Králové, do roku 2015 pracoval jako protetický technik v ortopedii. Tvorbě se intenzivně věnuje přibližně od roku 2009, hlavním předmětem jeho současných děl jsou postavy a o…
Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 90 000 - 120 000 CZK
-
Jan Spěváček
(1973)
Plavatice
Položka č.: 246Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 2022, 110 x 80 cm, sign. PD Jan Spěváček 2022, lišta, Jan Spěváček absolvoval Fakultu výtvarných umění v Brně u prof. J. Načeradského. Jeho hlavní zájem spočívá však ve vodních hladinách a biotopech. V malbách najdeme především vodní ptactvo a výjevy z vodní říše. Vodní plocha mu dovol…
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu
Odhadní cena: 50 000 - 60 000 CZK
-
Zdeněk Raiser
(1935)
Až mě andělé zavolají k sobě
Položka č.: 245Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akryl, plátno, 2023, 69,8 x 50 cm, sign. PD Raiser 23, klínový rám, Zdeněk Raiser se narodil v Praze v roce 1935. Původně pracoval jako kameraman a svůj volný čas věnoval výtvarnému umění. Svým uměleckým projevem a přístupem k tvorbě se řadí do skupiny naivních umělců. Od počátku své kariéry se věno…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 14 000 CZK
-
Jan Hruška
(1918-2004)
Léto ve městě
Položka č.: 244Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
plastická malba na sololitu nanášená injekční stříkačkou, 1974, 46 x 66 cm, sign. PD JHruška L.P. 74, rám, Jan Hruška se narodil 29. května 1918 v Lysicích (Blansko). Byl to naivní malíř, autodidakt, který začal malovat v polovině šedesátých let bez odborné přípravy. Jeho malby vynikají hrubou struk…
Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu
Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Před výstupem
Položka č.: 180Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 22,5 x 29 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem NEPRAKTA, dole text: Dneska si dej na tom překusování podkov záležet - hrajeme pro dentisty!, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 14 000 - 20 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Budoucnost je v pojištění II.
Položka č.: 179Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 1988, 23,5 x 32 cm, ilustrace k publikaci J. K. Kobra: Budoucnost je v pojištění, Praha 1988, 1. strana obálky. Na publikaci se podíleli různí ilustrátoři, Neprakta byl autorem obou stran obálky. Publikace s reprodukcí nabízené kresby na obálce je součástí položky. Vydala Česká …
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 14 000 - 20 000 CZK
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Pohár
Položka č.: 240Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
objekt, koláž, papír, v. 11 cm, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrčí postupy. Od 60. let se intenzivně zabýva…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 16 000 - 20 000 CZK
-
Jan Kotík
(1916-2002)
Král pije (přípitek)
Položka č.: 239Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1939, 15,3 x 20,3 cm, sign. PD Jan Kotík, osobnost malíře Jana Kotíka je charakteristická na poli českého výtvarného umění svojí nezařaditelností. Od mládí obklopen uměním, byly Kotíkovy tendence státi se umělcem pochopitelné, avšak pro syna známého malíře, prosadit se a v první řadě odlišit s…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 6 000 - 9 000 CZK