Zdeněk Burian

(1905-1981)

malíř, ilustrátor, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského, člen Sdružení výtvarníků Purkyně. Zdeněk Burian je považován za jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů. Často přezdívaný malíř “dobrodružství“, jenž byl dobrodruhem i mimo malířské plátno, svými ilustracemi obohatil nejen literární ale i filmový svět. Pro svůj nepřehlédnutelně výjimečný talent byl přijat již ve čtrnácti letech na Akademii výtvarného umění v Praze. Svým veskrze originálním, avšak těžko zařaditelným projevem se stal Zdeněk Burian jednou z dominantních osobností české výtvarné scény 20. století.

SEZNAM AUTORŮ

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J.O. Curwood: Zlaté údolí

    Položka č.: 791

    Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 11:21

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Novina, Praha, 1934, pův. plpl. vazba, 186s., desky při okrajích lehce odřené, na přední straně mírně ušpiněné, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 450 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    K. May: Odkaz posledního Inky

    Položka č.: 561

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, 36x kvašová ilustrace celostr. i v textu, návrh kresby na deskách Z. Burian, vydal Jan Toužimský, Praha 1932, původní nakladatel. clpl. vazba, 476s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel Hloucha: Modří mravenci

    Položka č.: 560

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, ilustrace Zd. Burian, 7 čb. kvašových ilustrací přílohách, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1931, 183 s., dobová plátěná vazba chráněná folií, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel Hloucha: Řiďte loď k Pacifiku

    Položka č.: 558

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, ilustrace, návrh vazby Zd. Burian, 10 čb. kvašových ilustrací v textu, 7 čb. kvašových ilustrací v rozkládacích přílohách, edice S puškou a lassem, tisk Ant. Novák, Kutná Hora, vydali Toužimský a Moravec, Praha 1937, 301 s., plátěná vazba chráněná folií, hřbet v místě lehce zašpiněn, jinak ve…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J. Augusta: Lovci jeskynních medvědů

    Položka č.: 557

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis Zdeněk Burian, 10 barev. příloh a 1 rozkládací ilustrace Z. Burian, vydalo Státní pedagogické nakladatelství, Praha 1976, 234s., kartonová vazba, stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Božena Němcová: Babička

    Položka č.: 420

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis Zdeňka Buriana na titlní straně, il. Z. Burian, vyd. V. Petr, Praha, 1940, polokožená vazba, 175s., odřený hřbet, razítko na titlním listě, razítko a dvě staré reklamní nálepky na předtitulu, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, čle…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    K. May: Vánoce

    Položka č.: 562

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, il. Zd. Burian, V. Černý a C. Bergen, vyd. Toužimský & Moravec, Praha, 1934, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 414s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Megalodon

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    kvaš, papír, 1979, 13 x 30 cm, monogr. LD Z.B, rám, ilustrace ke knize Bořivoje Záruby, Svět vymřelých zvířat, str. 17, kniha přiložena, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 200 000 - 250 000 Kč CZK

Instagram

Facebook