Ivana Lomová

Narozena 22. 11. 1959 v Praze studium na Fakultě architektury ČVUT Praha (1978-83). Od roku 1984 publikovala kresby v novinách a časopisech, ilustrovala více než 25 knih, zejména pro děti a mládež, napsala a nakreslila komiksový seriál pro děti, pracovala pro kreslený film. Volná kreslířská a grafická tvorba, zprvu v duchu tzv. české grotesky, s nadsázkou komentuje společenskou situaci a její vliv na psychiku jedince; postupně se emancipuje od ironie a získává hlubší existenciální vyznění. Významným tématem je paměť, vzpomínky, společenské a rodinné rituály, vztahy mezi blízkými lidmi, postoje a očekávání vyplývající z genderových rolí. Samota a složitost vztahů mezi mužem a ženou. (zdroj: lomova.com)

  • Ivana Lomová

    Skotsko

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 05. 2023 18:51

    suchý pastel, papír, 1997, 50 x 70 cm, sign. DU Ivana Lomová 1997, Ilustrátorka a absolventka ČVUT Ivana Lomová již ilustrovala přes dvacet pět knih pro děti a mládež. Spolupracuje s nakladatelstvím Albatros, novinami a časopisy. V posledních letech se věnuje litografii a převážně olejomalbě, v níž …

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: ID2**7 Historie příhozu

  • Ivana Lomová

    Ptáci

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00

    olej, plátno, 2007, 45 x 80 cm, sign. vzadu Lomová 2007, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

  • Ivana Lomová

    Tam II.

    Položka č.: 324

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    litografie, 1996, 13 x 28,5 cm, sign. PD Ivana Lomová 1996, č. 25/45, Antikvariát Dlážděná, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Ivana Lomová

    Po bitvě

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    akvarel, papír, 1995, 29,2 x 42,8 cm, sign. DU Ivana Lomová 1995, při dolním okraji uprostřed papír lehce natrhlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

  • Ivana Lomová

    Hráz

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)

    pastel, papír, 1995, 50 x 65 cm, sign. DU Lomová 95, rám, Antikvariát Ostrovní, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)

  • Ivana Lomová

    Sen

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00

    akvarel, papír, 27 x 35,5 cm, Antikvariát Dlážděná, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 Kč CZK

  • Ivana Lomová

    Výjevy ze života visatců

    Položka č.: 287

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 1995, 65,5 x 43 cm, sign. PD Ivana Lomová, č. 7/48, Antikvariát Ostrovní, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)