Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Bedřich Horálek

    (1913-1981)

    Most v Písku

    Položka č.: 503

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 10:54

    litografie, 33 x 47 cm, sign. PD B Horálek, rám, autorský list, zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. J. Loukoty, M. Švabinského a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • Hermína Henychová

    (1899-1982)

    Kytice Pivoněk

    Položka č.: 476

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 10:27

    olej, plátno, 64 x 80 cm, sign. PD Henychová, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Ferdinand Engelmüller

    (1867-1924)

    Pražské střechy

    Položka č.: 447

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:58

    litografie, 25,3 x 36,5 cm, sign. PD Engemüller, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka na AVU v Praze, člen SVU Mánes, JUV a Union international des Beaux - Arts et Lettres v Paříži

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • Zdeňka Burgetová

    (1934)

    Dívka s branami

    Položka č.: 419

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:30

    litografie, 1994, 40 x 29,2 cm, sign. PD Z. Burgetová 94, 32/90, Antikvariát Dlážděná, žákyně C. Boudy, K. Lidického a K. Endryse na PF UK v Praze

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Exlibris Fr. Nepil

    Položka č.: 408

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:19

    serigrafie, 1995, 14 x 8 cm, sign. DU ABorn 95, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Lois

    Položka č.: 403

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:14

    litografie, 1983, 21,8 x 15,2 cm, sign. DU Bím 83, Antikvariát Ostrovní, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Jiří Balcar

    (1929-1968)

    Podzim

    Položka č.: 398

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:09

    tužka, papír, 29,5 x 41 cm, vzadu značeno razítkem Jiří Balcar pozůstalost, malíř, grafik a typograf, vystudoval dějiny umění na Univerzitě Karlově a typografii na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Vystavoval se skupinou Máj 57 a v 60. letech patřil mezi nejprogresivnější mladé autory. Vytvořil řadu …

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

  • Pavla Aubrechtová

    (1946)

    Bez názvu

    Položka č.: 395

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:09

    kombinovaná technika, koláž, papír, 2009, 29 x 20,5 cm, sign. DU Pavla Aubrechtová 2009

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Josef Arnet

    (1906-?)

    Potok

    Položka č.: 394

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:05

    olej, karton, 20 x 28 cm, sign. LD Jos. Arnet, rám, žák prof. O. Nejedlého na pražské Akademii, na zadní straně štítek s popisem a razítko ČFVU, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Nejedlého na AVU v Praze

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Milan Albich

    (1925-2000)

    Loďky na rybníce

    Položka č.: 392

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:03

    tuš, papír, 1963, 29 x 41 cm, sign. LD Albich 63, rám, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Salcmana, C. Boudy, K. Lidického a F. Kovárny na pedagogické fakultě UK - výtvarná výchova v Praze, člen výtvarné skupiny Proměna, člen Syndikátu výtvarných umělců a Unie českých výtvarný…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

  • Zbyněk Kočí

    (1946)

    Dědictví

    Položka č.: 1570

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 18:26

    tuš, tužka, papír, 33 x 23,8 cm, sign. LD Zbyněk K. , DU text: …jednou bude tohle všechno tvoje, synku, … výhodně ti to prodám…, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Zbyněk Kočí

    (1946)

    Skoti

    Položka č.: 1566

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 18:22

    tuš, tužka, papír, 16,7 x 23,8 cm, DU text: …jakoby ani nebyl skot…takhle vyhazovat peníze!, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Josef Prchal

    Servis

    Položka č.: 1550

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 18:06

    tuš, tužka, papír, 21 x 29,7 cm, dole pod kresbou text: Rozumíte tomu trochu? Ne? Tak si připravte pět stovek!, PD tužkou 35, LD tužkou Prchal-Pajmanová, pravý horní růžek pokrčen, PD a LH šedá šmouha na papíru, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • H. Cohen

    Terezín

    Položka č.: 1407

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 15:46

    akvarel, papír, 1944, 10,3 x 11,5 cm, sign. PD H. Cohen 44, papírová pasparta, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu

  • Maxmilián Švabinský

    (1873-1962)

    Splynutí duší

    Položka č.: 1409

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 15:45

    heligravura, 42,5 x 28,5 cm, sign. PD M Švabinský, v levé části mimo tisk natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen …

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Praha

    Položka č.: 1408

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 15:44

    2 x lept (3 lepty v soboru chybí), 1995, rozměr souboru31 x 21,5 cm, vše sign. DU, č. 16, soubor 2 leptu (3 lepty v soboru chybí) vydaných k sedmdesátým narozeninám Karla Chaby nakladatestvím Galerie HONOR v redakci dr. Ivana Hrdiny. Text Bohumila Hrabala z ruční sazby Baskerville vysázel Jiří Vágn…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Neznámý autor

    Mapa okolí Berlína

    Položka č.: 1342

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:41

    mědirytina, 1757, 19,8 x 26,3 cm, sign. PD , rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Vratislav Hlavatý

    (1934)

    Moderní český plakát 1918 - 1945

    Položka č.: 1339

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:35

    serigrafie, 1983, 96 x 68,5 cm, značeno LD v tisku Vratislav Hlavatý 83, Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze, tisk VŘ Praha, při pravém horním rohu mimo tisk mírně pokrčený a mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Karel Skála

    Výhra vám zpříjemní dovolenou - Sazka

    Položka č.: 1336

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:32

    reklamní plakát, 58,5 x 40,3 cm, poškozeno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • Jan Saudek

    (1935)

    D. Mrázková: Jan Saudek - Divadlo života

    Položka č.: 1325

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:21

    kniha, podpis J. Saudek, 125 kolorovanýcha a čb. fotografií, Panorama, Praha 1991, 160 s., clpl. vazba s obálkou, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Podpisy

    Položka č.: 1318

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:14

    list, podpisy členů SVU Hollar - K. Lhoták, J. Švengsbír, Fr. Dvořák, J. Vodrážka, A. Moravec, O. Čechová, J. Rambousek, Z. Sklenář a jiní, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Hana Benešová

    (1885-1974)

    Výstava soudobého života a práce československých katolických žen

    Položka č.: 1310

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:06

    katalog, podpis a fotografie H. Benešové, vydal svaz Čsl. katolických žen a dívek, Praha 1938, 31 s., brož., lehce zašpiněná a při okraji roztržená obálka, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Z mých styků

    Položka č.: 1300

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 13:56

    katalog, podpis L. Kuby na obálce, katalog výstavy S.V. Purkyně,text V.V. Štech, vydal ČSVU, Praha 1952, brož., 16s., velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Ludvík Vaculík

    (1926-2015)

    Sekyra

    Položka č.: 1285

    Vyvolávací cena: 280 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 13:41

    kniha, podpis L. Vaculík, obálka a graf. úprava Zbyněk Hraba, vydalo Vydavatelství a nakladatelství Práce, Praha 1991, 204 s., brož., obálka lehce odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 280 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Ota Ulč

    (1930)

    Malá doznání okresního soudce

    Položka č.: 1282

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 13:38

    kniha, podpis s věnováním na tit. listě O. Ulč, vyd. Šulc-Švarc, Praha, 2013, lamin. vazba, 272s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Malované kvítí (Výbor lidové poezie)

    Položka č.: 1276

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 13:32

    kniha, podpis, věnování a ilustrace L. Jiřincová, vydal Odeon, Praha 1971, pl. s ob., 287s., stav velmi dobrý, zažloutlý otisk na titulu, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Karel Bohuš Kober

    (1849-1890)

    Hra v šachy

    Položka č.: 1229

    Vyvolávací cena: 750 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 12:45

    kniha, 2.vydání první česky psané šachové příručky, vydal I.L. Kober, Praha 1925, 225s., pův. brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 750 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    K.J. Erben: České pohádky

    Položka č.: 1158

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 11:34

    bibliofilie, výzdoba frontispisu a titulu, inciály na začátku a viněty na konci kapitol vše dřevorytem, úprava a návrh dekorace na vazbu Fr. Kobliha, redigoval J. Krecar, ed. Vybrané knihy sv. 16, vydal L. Bradáč, Královské Vinohrady 1919, 94 s., místy nerozřezáno, dva listy při krajích natržené, ve…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Jean Cocteau

    (1889-1963)

    Svatebčané na Eiffelce

    Položka č.: 1145

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 11:21

    bibliofilie, přeložili M. Hlávka a J. Frejka, 3. svazek Malé edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, 400 výtisků, 29 s., brož, lehce zašpiněná obálka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Jarní ohně

    Položka č.: 1142

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 11:18

    bibliofilie, sign. lept ve frontispise C. Bouda, soukromý tisk, Praha 1928, Ex. 81/110, 29 s., brož., na obílce skvrna, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

Instagram

Facebook