• Jiří Tichý

    (1924-2013)

    No.: 201

    Auction price: 5.000 CZK (200 €)

    Planned termination: 07. 11. 2019 15:00

    olej, asambláž, plátno, 65,5 x 50,5 cm, sign. s věnováním na zadní straně Jiří Tichý, rám, . Malíř, grafik a primárně návrhář a realizátor tapiserií. Studoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze nejdříve u Emila Filly a následně pod vedením Antonína Kybala, který se ve své tvorbě zabýval zejmé…

    Current price: 5.000 CZK (200 €)

    Estimate: 8 000 - 10 000 Kč CZK

  • Vardanian

    Rytíř

    No.: 200

    Auction price: 8.000 CZK (320 €)

    olej, plátno, 1994, 55 x 40,5 cm, sign. PD Vardarian 94, rám, Olejomalba Rytíř zachycuje jemně orientálního rytíře, který odkazuje k postavě Dona Quijota. Jezdec se vlní ve zmatené, pitoreskně prodloužené a nejisté lince, kterou podtrhuje vratký základ koně na kolečkách. Ironický podtón nese i podiv…

    Current price: 8.000 CZK (320 €)

    Estimate: k CZK

  • Tamara Šipicki

    (1995)

    Z cyklu Vegetace

    No.: 199

    akryl, plátno, 2019, 70 x 50 cm, sign. PD Šipicki 2019, klínový rám, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at Faculty of Fine Arts in Belgrade, Serbia and Academy of Fine Arts and Design in Bratislava, Slovakia, member of Western Balkan Alumni association

    Estimate: 12 000 - 18 000 Kč CZK

  • Vladimír Jiránek

    (1938-2012)

    Švédská snídaně

    No.: 207

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    originiální kresba fixou, 18, 5 x 27, 5 cm, sign. PD Vladimír Jiránek, rám, dílo od českého karikaturisty, ilustrátora, kreslíře, scénáristy a režiséra, známého především díky vytvarnému zpracování Boba a Bobka - králíků z klobouků, lehce zvlněný papír

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

    Last auctioneer: ID7**2 History of bids

    Estimate: 10 000 - 15 000 Kč CZK

  • Bohuslav Dvořák

    (1867-1951)

    No.: 1

    Auction price: 10.000 CZK (400 €)

    olej, lepenka, cca 1920, 26 x 33 cm, sign. PD B. Dvořák, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, na rámu drobné oděrky, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 10.000 CZK (400 €)

    Estimate: 15 000 - 20 000 Kč CZK

  • Otto Mizera

    (1919-1951)

    Zátiší-portrét

    No.: 17

    Auction price: 150.000 CZK (6.000 €)

    olej, překližka, 1944, 42,5 x 34 cm, rám, vzadu štítek Ludvíka Kundery, český kubistický a surrealistický výtvarník se věnoval převážně malbě, volné grafice a kresbě. Spolupracoval se skupinou Ra a inicioval vydání jejího sborníku Roztrhané panenky (1942). Ve své výtvarné tvorbě následoval Mizera ze…

    Current price: 150.000 CZK (6.000 €)

    Estimate: 180 000 - 200 000 Kč CZK

  • Otto Mizera

    (1919-1951)

    No.: 16

    Auction price: 50.000 CZK (2.000 €)

    kvaš, papír, 1946, 40 x 29 cm, sign. PD Mizera 14. 11. 46, rám, vzadu štítek Ludvíka Kundery, autor patřil ke třetí generaci surrealistů, kteří tvořili během války. Podílel se na aktivitách žižkovského a spořilovského okruhu surrealistů, spolupracoval také se Skupinou Ra, které přispíval do sborníků…

    Current price: 50.000 CZK (2.000 €)

    Estimate: 70 000 - 90 000 Kč CZK

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1993)

    Dívčí akt

    No.: 15

    Auction price: 37.000 CZK (1.480 €)

    bronz, 1936, v. 41, 5 cm, pozdější, mimořádně zdařilý odlitek, vysoká sběratelská zajímavost, Jaroslav Horejc, přezdívaný Mistr českého Art deca, paří mezi výrazné osobnosti české sochařské scény 20. století. Bronzový odlitek Dívčího aktu je krásnou ukázkou autorova citu pro zobrazení lidské figury.…

    Current price: 37.000 CZK (1.480 €)

    Estimate: 50 000 - 60 000 Kč CZK

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    Zápas

    No.: 14

    pero, tuš, papír, 15 x 20,5 cm, monogr. LD AP, rám, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, the disciple of prof. Schwaigr at The Academy of Fine Arts in Prague

    Estimate: 15 000 - 18 000 Kč CZK

  • Rudolf Kremlička

    (1896-1932)

    Sedící ženský akt

    No.: 13

    Auction price: 28.000 CZK (1.120 €)

    tužka, papír, 1928, 30 x 22 cm, sign. PN R. Kremlička 1928, rám, autor byl významný český umělec, který studoval na pražské Akademii výtvarných umění u prof. Schweigera. Je jedním z klíčových umělců české moderny, jeden ze zakládajících členů skupiny Tvrdošíjných, s nimiž vystavoval v letech po I. s…

    Current price: 28.000 CZK (1.120 €)

    Estimate: 40 000 - 45 000 Kč CZK

  • Luděk Marold

    (1865-1898)

    Podobizna synáčka Maroldova

    No.: 12

    Auction price: 25.000 CZK (1.000 €)

    akvarel, papír, 22. maje 96, 41,5 x 30 cm, sign. LD L Marold, rám, vzadu štítek Majetek Dra Bedřicha Jahna, přiložena kniha Památce L. Marolda, Luděk Marold byl významný český malíř, který studoval na pražské a mnichovské Akademii výtvarných umění, posléze se školil a působil ve Francii, kde byl ve …

    Current price: 25.000 CZK (1.000 €)

    Estimate: 35 000 - 45 000 Kč CZK

  • Luděk Marold

    (1865-1898)

    Líbánky

    No.: 11

    Auction price: 80.000 CZK (3.200 €)

    pero, papír, 33 x 26 cm, sign. PD L. Marold, rám, přiložena kniha L. Marold - Album, Luděk Marold byl významný český malíř, který studoval na pražské a mnichovské Akademii výtvarných umění, posléze se školil a působil ve Francii, kde byl ve styku s V. Hynaisem. Byl vynikajícím talentem, který svou b…

    Current price: 80.000 CZK (3.200 €)

    Estimate: 100 000 - 120 000 Kč CZK

  • Jaro Procházka

    (1872-1958)

    Kampa

    No.: 10

    Auction price: 14.000 CZK (560 €)

    olej, karton, 49 x 56 cm, sign. PD Jaro Procházka, rám , konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, na několika místech při okraji drobné dírky po adjustaci. Jaro procházka byl žákem prof. Jakesche na UMPRUM v Praze, jednatel a výstavní komisař J.U.V., malíř městských námětů, žánrů, krajinář. …

    Current price: 14.000 CZK (560 €)

    Estimate: 20 000 - 25 000 Kč CZK

  • Bohumil Ullrych

    Přístav v Jacksonville

    No.: 9

    Auction price: 15.000 CZK (600 €)

    olej, plátno, 1929, 67 x 84 cm, sign. PD B. Ullrych 29, rám, malíř, krajinář a figuralista, své náměty čerpal z okolí Březnice a Příbramska. V letech 1917 - 1934 byl členem Umělecké Besedy. Jeho práce jsou součástí stálé expozice v Galerii Ludvíka Kuby v Březnici. Vystavoval např. 1918 – Praha (Topi…

    Current price: 15.000 CZK (600 €)

    Estimate: 25 000 - 35 000 Kč CZK

  • Václav Radimský

    (1867-1946)

    Krajina s řekou

    No.: 8

    Auction price: 250.000 CZK (10.000 €)

    olej, karton, cca 1930-35, 69 x 98 cm, sign. LD Radimský, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, nabízená položka je dílem významného českého autora, který se výrazně prosadil i v zahraničí. Za svého pobytu v Paříži se seznámil s impresionisty kolem Clauda Moneta a Camilla Pissara. S Claud…

    Current price: 250.000 CZK (10.000 €)

    Estimate: 300 000 - 350 000 Kč CZK

  • Josef Ullmann

    (1870-1922)

    No.: 7

    Auction price: 120.000 CZK (4.800 €)

    olej, karton, kolem 1918, 51 x 67 cm, sign. PD J. Ullmann, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem; Malíř Josef Ullmann patří k těm zajímavějším z "Mařákovců". Narodil se roku 1870 v Nekmíři na Plzeňsku. Své studium Josef Ullmann nejdříve začal na Mnichovské akademii odkud po …

    Current price: 120.000 CZK (4.800 €)

    Estimate: 130 000 - 150 000 Kč CZK

  • Augustin Mervart

    (1889-1968)

    Valašská vesnice

    No.: 6

    olej, karton, 50 x 50 cm, sign. PD Aug. Mervart, rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Hrachovec and A. Balan, member of SVUM in Hodonin

    Estimate: 35 000 - 50 000 Kč CZK

  • Jozef Boksay

    (1891-1975)

    Horský potok

    No.: 5

    Auction price: 65.000 CZK (2.600 €)

    olej, plátno, 80 x 70 cm, sign. PD boksay, rám, přiložena kopie posudku z Národního uměleckého muzea Ukrajiny, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 65.000 CZK (2.600 €)

    Estimate: 90 000 - 110 000 Kč CZK

  • Josef Jambor

    (1887-1964)

    Vesnička v zimě

    No.: 4

    Auction price: 90.000 CZK (3.600 €)

    olej, plátno, 1939, 35 x 50 cm, sign. PD Jambor 1939, rám, nabízená položka pochází z raného období autorovy tvorby a představuje sice méně typický výjev, ale zato velice přesvědčivý. Krásná zimní scenérie, bravurně provedená malba s tajemným nádechem, the disciple of prof. Loukota, M. Svabinsky

    Current price: 90.000 CZK (3.600 €)

    Estimate: 120 000 - 130 000 Kč CZK

  • Josef Jambor

    (1887-1964)

    Letní krajina na Vysočině

    No.: 3

    Auction price: 48.000 CZK (1.920 €)

    olej, plátno, 1953, 19 x 29 cm, sign. PD Jambor 1953, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, dílo významného "malíře Vysočiny." Autor vystudoval Akademii výtvarných umění, chvíli žil v Praze a posléze hodně cestoval. Vrátil se na Vysočinu a celou svou prací po zbytek života …

    Current price: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Krajina s vesnicí

    No.: 2

    olej, karton, 32,5 x 47,5 cm, sign. PD O. Bubeníček, rám, na rámu oděrky, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Ota Bubeníček byl malíř, loutkař, absolvent pražské AVU, člen krajinářské školy prof. J. Mařáka, jehož dílem byl ovlivněn stejně jako tvorbou Antonína Slavíčka či Rudolfa von Ot…

    Estimate: 22 000 - 30 000 Kč CZK

  • Kamil Lhoták

    Výstřel z děla

    No.: 21

    tuš, kvaš, papír, 1971, 10,5 x 9 cm, sign. DU Kamil Lhoták 1971, rám, vynikající český ilustrátor svými kresbami obohatil knihy českých i světových autorů, Marka Twaina, Artura Ransoma, Ondřeje Neffa nebo Adolfa Branalda. Ve svých ilustracích vytvořil propracované, komplexní studie plné drobných de…

    Estimate: 60 000 - 80 000 Kč CZK

  • Kamil Lhoták

    Jak se člověk naučil létat

    No.: 20

    Auction price: 45.000 CZK (1.800 €)

    tuš, akvarel, papír, 21,5 x 28,5 cm, rám, kresba k filmu Jak se člověk naučil létat, režie J. Brdečka, námět a výtvarník Kamil Lhoták, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42

    Current price: 45.000 CZK (1.800 €)

  • Kamil Lhoták

    Parník

    No.: 19

    tuš, papír, 1980, 23 x 14,5 cm, sign. PD Kamil Lhoták 80, rám, pasparta, sklo, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42

    Estimate: 80 000 - 100 000 Kč CZK

  • Václav Tikal

    (1906-1965)

    Johanka z Arku

    No.: 18

    Auction price: 100.000 CZK (4.000 €)

    tempera, lepenka, 1961, 34 x 23 cm, sign. LD Tikal 61, rám, významný český autor, který studoval na Akademii výtvarných umění, navázal v době II. světové války prostřednictvím Otty Mizery kontakty s českými surrealisty a postupně se spřátelil se členy spořilovské surrealistické skupiny. Mimo to vyst…

    Current price: 100.000 CZK (4.000 €)

    Estimate: k CZK

  • Bohumír Matal

    (1922-1988)

    Z kruhu

    No.: 26

    Auction price: 30.000 CZK (1.200 €)

    polychromovaný dřevěný reliéf, 1976, 168 x 78 cm, signováno a datováno vlevo dole Matal 76, masivní závěsný reliéf z dubového dřeva byl brněnským výtvarníkem Bohumírem Matalem vytvořen v roce 1976 a byl spolu s dřevěnou intarzovanou stěnou součástí výzdoby zasedací síně v Domě služeb Karat v brněnsk…

    Current price: 30.000 CZK (1.200 €)

    Last auctioneer: ID6**5 History of bids