• Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Karel Sabina: Upomínka na K.H. Máchu

    No.: 428

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 2x sign. dřevoryt, dvoubarev. frontispis a titul, úvodní a závěr. viněty, iniciály vše dřevorytem a podpis v tiráži K. Svolinský, doslov Fr. Krčma, 5. sv. knihovny Stožár, vydal Karel Jánský, Praha 1926, dobová polokož. vazba, 115 ex., 46 s., papír Zanders, velmi dobrý stav, Provenance…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Písně a znělky

    No.: 429

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, vydali J. Matlička, K. Dvořák, C.K. Latzel, Břevnov 1918, 6. sv. edice Bibliofil, Ex. 154/300, svázal L. Bradáč, 40 s., karton. vazba, drobné skvrny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Márinka

    No.: 430

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, úprava P. Dillinger, vydal F. Topič, Praha 1929, Ex. 146/200, kožená vazba se zlaceným reliéfem, zl. ořízka, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Boris Jirků

    (1955)

    Viktor Dyk, Krysař

    No.: 431

    Auction price: 4.800 CZK (200 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 2018, 31 x 22 cm, sign. v tiráži Boris Jirků, Bohuslav Šír, Žižkovský, č. 31/80, bibliofilie se 7 původními barevnými serigrafiemi, ke svým 80. narozeninám vydal jako neprodejný výtisk Karel Žižkovský, pův. přebal, výborný stav, the disciple of Prof. Paderlik at the Academy of Fine Arts…

    Current price: 4.800 CZK (200 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Ptáček

    (1965)

    M2 in the channel (1931)

    No.: 432

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    grafický soubor, soubor pěti litografií, vše sign. PD Petr Ptáček 2006, vše číslováno 92/100, rozměr 15 x 21

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Tichý

    (1896-1961)

    E. A. Poe

    No.: 433

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, Edgar Allan Poe, Havran, bibliofilie doprovázena šesti suchými jehlami (novotisky) Františka Tichého. Přebásnil Vítězslav Nezval, rozměr 33 x 21,5 cm, the disciple of prof. J. Obrovsky, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, UB,…

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    Karel Jaromír Erben: Zlatý kolovrat

    No.: 434

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1980, cca 17,5 x 12,5 cm, vše sign. DU J. Pileček, vydal Supraphon v roce 1980. Graficky upravil Vladimír Viener, poznámku napsal Ladislav Stehlík. Vydáno 400 číslovaných výtisků na ručním papíře z Velkých Losin ve dvou variantách: první je číslována A 1/200 - A 200/200 a druhá je čís…

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Antonín Dvořák, Franz Schubert

    No.: 435

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie s leptem, 1986, 16 x 10 cm, sign . LD Oldřich Kulhánek 86, vydal Arethusa Pers Herber Blokland (Holandsko) v roce 1987 v počtu 110 ks. Pevná vazba., the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Associatio…

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Herber Blokland: Vzpomínka na Ludmilu Jiřincovou

    No.: 436

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, pevná vazba, rozměr 25 x 18, 3 x lept L. Jiřincová, vše sign. DU L. Jiřincová, rozměr 15 x 11,5 cm, vše sign. DU L. Jiřincová. Vydal Arethusa Pers, u příležitosti 75. narozenin L. Jiřincové., the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Karel Žižkovský: Záhada tiskařské dílny

    No.: 437

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, příležitosný tisk k 50. narozeninám Z. Šímy pro své přátelel vydali K. Žižkovský, J. Runštuk a Z. Šíma. Součástí je grafický list O. Kulhánka. Grafická úprava J. Balihrová. Vyšlo roku 1990 v nákladu 100 sk, tento má číslo 17. Soubor uložen v pevných papírových deskách, rozměr A5., the d…

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Rastislav Michal

    (1936)

    Intimní motivy

    No.: 438

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1975, Soubor obsahuje 10 mědirytin, rozměr souboru 32 x 22 cm. Vydali Rastislav a Marta Michalovi ve čtyřiceti číslovných výtiscích na ručním losínském papíru o vánocích 1975. Tento výtisk má číslo 30., the disciple of prof. J. Vodrazka, A. Pelc, M. Holy and K. Soucek, member of UVU

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Martin Manojlín

    (1972)

    Živly

    No.: 439

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, soubor 4 linorytů - Oheň, Vítr, Voda, Vzduch. Vše signováno PD Martin Manojlín 2023, vše autorský tisk. Uloženo v papírovém obalu., the disciple of prof. M. Michalek and A. Kracmar

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    Jan Křtitel

    No.: 440

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1988, vše sign. PD J. Pileček 88, rozměr souboru 42,5 x 30,5, Edice Biblos, velká řada sv. 6, soubor obsahuje 8 originálních leptů Jindřicha Pilečka. Pro své přátele připravil J. Runštuk a K. Žižkovský v roce 1988. Tento svazek má číslo 49/100, the disciple of prof. K. Svolinsky, member…

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Milan Bauer

    (1963)

    Anatomia Gramatika

    No.: 441

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, lept, 22 x 14 cm, sign. DU Milan Bauer 2008, Edice Duo, v červnu 2006 vydal G. Slanicay a Z. Šíma, v počtu 100 ks, tento má číslo 71. Grafická úprava obálky J. Salajka.

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hana Čápová

    (1956-2019)

    Fénixovo hnízdo

    No.: 442

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1991, 31 x 22,5 cm, vše sign. PD H. Čápová, velikost souboru 5 x lept H. Čápová, vydal Supraphon v roce 1991 v počtu 200 ks, tento má číslo 30., the disciple of prof. Mikula at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Chrudim - Deset grafických listů

    No.: 443

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 2002, sign. vše, rozměr souboru 31 x 22,5 cm. Deset grafických listů, různých grafických technik. Autoři Jiří Bouda, Jana Čapková, Jaroslav Dajč, Pavel Hlavatý, Jan Kavan, Herbert Kisza, Vladimír Komárek, Lubomír Netušil, Václav Pokorný, Olga Vychodilová. Pro účastníky sjezdu vydal kabi…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Soubor grafický listů věnovaných J. Wolkrovi

    No.: 444

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, M. Boroš, J. Bouda, A. Grmelová, M. Houra, M. Kavan, V. Komárek, A. Odehnal, J. Pileček, I. Stanislavová. Vše signováno. Vydal Klub přátel výtvarného umění v Porstějove v roce 2000, v počtu 180 výtisků. Tento má číslo 33.

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Soubor grafický listů

    No.: 445

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    10 x lept, uloženo v papírovém obalu, rozměr alba 30 x 15 cm, vše sign. PD K. Šafář, the disciple of Prof. R. Fiala at the Tertiary School of Applied Arts in Prague, Prof. K. Svolinsky and Z. Sklenar at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Boris Jirků

    (1955)

    Karel Žižkovský: Pohádky z naší půdy

    No.: 446

    Auction price: 4.500 CZK (188 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 2013, sign. vše Boris Jirků, sign. Žižkovský, rozměr bibliofilie 30 x 21,5 cm. Ke svým 75. narozeninám vydal jako neprodejný výtisk autor. Devíti serigrafiemi vyzdobil Boris Jirků.Vydáno v Praze v roce 2013 v nákladu 75 číslovaných výtisků. Tento výtisk má číslo 24, the disciple of Prof…

    Current price: 4.500 CZK (188 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Ex libris Marionet III

    No.: 447

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, soubor 16 knižních značek - C. Bouda (2x), O. Lasák, M. Klemenčič, J. Beneš (2x), S. Havrlík, J. Baruch (2x), M. Macháň (2x), S. Marks, O. Barthodl, R. Desarthis, G. Blattner, Z. Kratochvíl. Vydal v roce 1935 jako soukromý tisk prof. Dr. J. Veselý. Rozměr A5, na obálce místy drobné skvr…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Demel

    (1942)

    Charles Baudelaire: Květy zla

    No.: 448

    Auction price: 4.500 CZK (188 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1998, vše signováno, soubor 6 grafických listů K. Demela, vydal Kniha, grafika, bibliofilie v Praze 1998 v počtu 150ks, v tomto případě se jedná o autorský tisk. Vydavatelé J. Runštuk a Karel Žižkovský. Sobor o rozměrech 37 x 23,5 je uložen v měkkých deskách, the disciple of prof. Z. Sk…

    Current price: 4.500 CZK (188 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Renčín

    (1941-2017)

    Ota Pavel: Tatínkova loď naděje

    No.: 449

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1990, sign. vše Renčín, rozměr bibliofilie 31,5 x 21 cm. Tři ukázky z autorovy povídkové tvorby vybral, pro tisk připravil a ediční poznámkou opatřil Bohumil Svozil. Čtyřmi původními litografiemi ilustroval Vladimír Renčín. Vydala Bonaventura jako 1. svazek bibliofilské edice význačných…

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Mladé proudy

    No.: 450

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, vše sign., Soubor pěti původních grafik českých umělců. Autoři V. V. Novák, Lev Šimák, Želibský, Salcman, Hoffstädtes

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Zicha

    (1916-1977)

    Žně na Podřipsku

    No.: 451

    Auction price: 7.000 CZK (292 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1943, sign. vše PD Josef Zicha 43, rozměr souboru 41 x 51 cm, soubor obsahuje sedm dřevorytů. Nákladem knihkupectví Rudolfa Kropáčka v Roudnici nad Labem

    Current price: 7.000 CZK (292 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Pocta Karlu Tutschovi

    No.: 452

    Auction price: 15.000 CZK (625 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    soubor 11 litografií, 30 x 21 cm, sign. vše, č. 61/80, Vydáno u příležitosti výstavy Pocta Karlu Tutschovi v Galerii Vltavín (Josef Bolf, Tomáš Císařovský, Jiří David, Svatopluk Klimeš, Eva Koťátková, Jiří Kovanda, Ján Mančuška, Jiří Petrbok, Vladimír Skrepl, Antonín Střížek, Jakub Špaňhel)

    Current price: 15.000 CZK (625 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Richard Fischer

    (1968)

    Město za soumraku

    No.: 453

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    giclée tisk, 2020, 28,5 x 39 cm, sign. PD Richard Fischer , A.T. 5/8, ilustrace ze zadní strany prvního dílu grafického románu Rváčov

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Václav Havel: Appassionata humana

    No.: 454

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 1991, 30,2 x 43 cm, Obsáhlá kniha kreseb Jiřího Anderle na text Václava Havla v německé jazyce Ein Wort über das Wort (Slovo o slově), the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar …

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Ptáček

    (1965)

    M2 in the channel (1931)

    No.: 455

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    soubor pěti litografií, 2006, 15 x 21 cm, sign. PD Petr Ptáček 2006, č. 94/100, 5 samostatných listů v papírové obálce, každý list signován

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Dante Alighieri

    (1265-1321)

    La Divina Commedia (Inferno I.+II.)

    No.: 456

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    Bibliofilie, BEZ původních ilustrací S. Dalího!, vyd. Salani, Arte e Scienze, 1964, ex. 1435/2900, volné listy, ručním papír Magnani, 2x původní kartonové desky a 2x pův. ochranné pouzdra, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Katja Hajek

    (1950-2008)

    Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)

    No.: 457

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    Bibliofilie, 11 barevných pohádek na rozkládacím ručním papíře BFK Rives, všechny signovány vzadu Katja Hajek 92, uloženo v kartonovém pouzdře, na vnitřní straně podpis autorky, vyd. Katja Hajek, Berlin, 1992, ex. 91/100, u příležitosti 65. narozenin Otto Herberta Hajeka, celkem vyšlo 500 výtisků, v…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.