Umění dřevorytu

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1882-1959)

    Pohled na Pražský hrad

    No.: 1

    Auction price: 2.000 CZK (80 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:02

    dřevoryt, 16,5 x 21,7 cm, sign. PD Jar. Stretti-Zamponi, rám, č. XI.,

    Current price: 2.000 CZK (80 €)

  • Zdeněk Mézl

    Východní větry

    No.: 2

    Auction price: 1.600 CZK (64 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:04

    dřevoryt, 39,8 x 30 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 56/100, zažloutlý, při okrajích lehce pokrčený papír, , the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 1.600 CZK (64 €)

  • Bohumír Jaroněk

    (1866-1933)

    Pohled na vesnici

    No.: 3

    Auction price: 5.500 CZK (220 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:06

    dřevoryt, 40 x 53,5 cm, sign. PD BJaroněk, rám, zažloutlý papír, na rámu oděrky,

    Current price: 5.500 CZK (220 €)

  • Zdeněk Mézl

    Čarodějky

    No.: 4

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:08

    dřevoryt, 1971, 57 x 19 cm, sign. DU Zd. Mézl, rám, původní dřevoryt pro muzikál Čarodějky (Suchý - Havlík, Semafor, premiéra 21.4.1971), několikrát přeloženo, , the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Cařihrad

    No.: 12

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:10

    dřevoryt, 10 x 15 cm, původní dvoubarevný dřevoryt z bibliofilského tisku Prázdninové putování, Bibliofil VI/I, , studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    U Všech Svatých

    No.: 56

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:12

    dřevoryt, 1917, 13,7 x 8,6 cm, sign. PD A. Macková 17, rám, na rámu drobné oděrky, , studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Miloslav Moucha

    No.: 60

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:14

    dřevoryt, 18 x 11 cm,

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Tristan (list č. 3)

    No.: 62

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:16

    dřevoryt, 1910, 29 x 23 cm, rám, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts in Prague, member Sursum and of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Tristan (list č. 2)

    No.: 63

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:18

    dřevoryt, 1910, 29 x 23 cm, PD značeno ve štočku FK 10, rám, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts in Prague, member Sursum and of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Tristan (list č. 5)

    No.: 64

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:20

    dřevoryt, 1909, 29 x 23 cm, PD značeno ve štočku FK 09, rám, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts in Prague, member Sursum and of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

  • Zdeněk Mézl

    Čarodějka

    No.: 65

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:22

    dřevoryt, 7,2 x 9 cm, sign. PD Zd. Mézl, , the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Vladimír Komárek

    Rozhovor

    No.: 68

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:24

    dřevoryt, 1991, 21,5 x 37,5 cm, sign. DU V Komárek 91, rám, na rámu drobná poškození, , the disciple of prof. Minar, Stipl

  • Vladimír Komárek

    Husy

    No.: 70

    Auction price: 1.200 CZK (48 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:28

    dřevoryt, 15,5 x 31,5 cm, sign. DU V. Komárek, , the disciple of prof. Minar, Stipl

    Current price: 1.200 CZK (48 €)

  • Zdeněk Mézl

    Drak

    No.: 71

    Auction price: 700 CZK (28 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:30

    dřevoryt, 21,5 x 8,2 cm, sign. PD Zd. Mézl, ohnutý pravý dolní roh, , the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 700 CZK (28 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Dr. K. Procházka

    No.: 72

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:32

    dřevoryt, 1924, 9,5 x 5,7 cm, PD monogr. J.V. 24, lehce zažloutlý papír, na papíře drobné skvrnky, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Očistec. Zpěv č. 10: Tvář Vergiliova

    No.: 77

    Auction price: 7.000 CZK (280 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:34

    dřevoryt, 1960, 33 x 26,2 cm, dokumentace přiložena, , studied at The Academy of Arts in Madrid at the atelier of prof. Moreno y Carbonero

    Current price: 7.000 CZK (280 €)

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Peklo. Zpěv č. 15: Okraje Phlegetonu

    No.: 82

    Auction price: 7.500 CZK (300 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:36

    Current price: 7.500 CZK (300 €)

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Peklo. Zpěv č. 2: Vergilius utěšuje Danta

    No.: 83

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:38

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Peklo. Zpěv č. 20: Věštci a čarodějové

    No.: 84

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:40

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris J. H. Štěrby

    No.: 85

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:42

    dřevoryt, 1 x 1 cm, rám, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon

  • Josef Hodek

    (1944-2003)

    Kytice lučních květů

    No.: 5

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:44

    akvarel, dřevoryt, papír, 1958, 16,5 x 10,5 cm, sign. PD JosefHodek 58, mírně zažloutlý papír, papír při okrajích pomuchlán ,

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Eugen Jonáš

    Čertovka

    No.: 86

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    dřevoryt, 1930, 30 x 20,8 cm, sign. PD, při okrajích lehce poškozený papír,

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Josef Hodek

    (1944-2003)

    Faun

    No.: 6

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:46

    dřevoryt, 1966, 11,5 x 7,8 cm, sign. PD JosefHodek ,

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Josef Hodek

    (1944-2003)

    Poutník

    No.: 7

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:48

    dřevoryt, 1961, 19,3 x 28,5 cm, sign. PD JosefHodek, č. 5 /200, na listu s básní L. Stehlíka "Kolikrát ještě", pod básní podepsán L. Stehlík, J. Hodek použil list jako PF 1962 , uprostřed přeloženo, papír při okrajích pomuchlán,

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Emil Kotrba

    (1912-1983)

    Sv. Jan Křtitel

    No.: 8

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:50

    dřevoryt, 1976, 15 x 10,3 cm, sign. PD Emil Kotrba 1976, , the disciple of prof. P. Dillinger and T. F. Simon, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 150 CZK (6 €)

  • Emil Kotrba

    (1912-1983)

    Kormorán

    No.: 9

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:52

    dřevoryt, 1974, 17 x 11,5 cm, sign. PD Emil Kotrba 1974, , the disciple of prof. P. Dillinger and T. F. Simon, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 150 CZK (6 €)

  • Rastislav Michal

    No.: 10

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:54

    dřevoryt, 9,5 x 7,5 cm, sign. PD Michal, , the disciple of prof. J. Vodrazka, A. Pelc, M. Holy and K. Soucek, member of UVU

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Rastislav Michal

    Poutník

    No.: 11

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:56

    dřevoryt, 14,7 x 10 cm, sign. PD Michal, , the disciple of prof. J. Vodrazka, A. Pelc, M. Holy and K. Soucek, member of UVU

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Jaroslav Bejček

    (1926-1986)

    Řeka

    No.: 14

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 15:58

    dřevoryt, 1958, 15 x 20,5 cm, sign. PD Jaroslav Bejček 1959, pravý horní roh lehce pokrčen,

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Jaroslav Bejček

    (1926-1986)

    Večer v domě

    No.: 15

    Auction price: 350 CZK (14 €)

    Planned termination: 02. 04. 2019 16:00

    dřevoryt, 1956, 18,5 x 26 cm, Sign PD 56 Jaroslav Bejček, PD věnování: Příteli Pepovi Peking 2. III.,

    Current price: 350 CZK (14 €)