Fine Art from 19th to 21st century (168th auction)

auction will be held on September 26, 2019 in Stone hall, Ostrovní 8, Prague 1, c. 200 m from Auction house Vltavin from 6:30 pm

pre-sale exhibition will be at Vltavin Auction House since September 16th till 26th.

  • Otakar Hůrka

    (1889-1966)

    Chalupa

    No.: 90

    Auction price: 3.500 CZK (140 €)

    Termination of first bid: 26. 09. 2019 15:00

    olej, karton, 39 x 39,5 cm, sign. LD Otakar Hůrka, rám, zažloutlá malba, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of A. Kalvoda at the art school - landscape art, member of Salon d´automne in France

    Current price: 3.500 CZK (140 €)

  • Ladislav Ehrlich

    (1886-1965)

    Matterhorn

    No.: 91

    Auction price: 2.800 CZK (112 €)

    olej, lepenka, 18 x 23 cm, sign. PD L. Ehrlich, rám, na zadní straně štítek s informací o autorovi, signatura částečně překryta rámem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. F. Engelmuller and A. Hansen

    Current price: 2.800 CZK (112 €)

  • Jaroslav Votruba

    (1889-1971)

    Lomnický štít

    No.: 92

    Auction price: 4.000 CZK (160 €)

    olej, plátno, 38 x 49 cm, sign. PD Jaroslav Votruba, rám, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Schikanedr

    Current price: 4.000 CZK (160 €)

  • Karel Jan Sigmund

    (1897-1959)

    Předjaří na Vysočině (Chalupy se stromem)

    No.: 93

    Auction price: 19.000 CZK (760 €)

    olej, plátno, 80 x 100 cm, sign. PD K.J. Sigmund, rám, na slepém rámu razítko MINERVA Odborný závod malířských potřeb Praha 1,mMalebná ukázka z díla českého krajináře, jež studoval u prof. Schöna v Drážďanech a později u prof. O. Nejedlého v Praze. Oblíbenými náměty se pro Sigmunda staly lesní inte…

    Current price: 19.000 CZK (760 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Chalupy v krajině

    No.: 94

    Auction price: 7.000 CZK (280 €)

    olej, karton, 26,5 x 30,3 cm, sign. PD O Bubeníček, rám, na malbě i rámu drobná poškození, , disciple of Prof. Julius Mařák, Antonín Slavíček and Rudolf Otto von Ottenfeld at the Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 7.000 CZK (280 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    No.: 95

    Auction price: 12.000 CZK (480 €)

    olej, lepenka, 35,5 x 51 cm, sign. PD O. Bubeníček, rám, na rámu štítek s věnováním, disciple of Prof. Julius Mařák, Antonín Slavíček and Rudolf Otto von Ottenfeld at the Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 12.000 CZK (480 €)

    Dekorativní tykev

    No.: 98

    Auction price: 8.000 CZK (320 €)

    tykev, reliéfní řezba, pásy s obchodními a vojenskými výjevy, 1878, d. 48 cm, nápis: ANO DE 1878 FRUTO SOY DEL ARBOL DE SERVICIOS MI OBJETO DICHOSO ES // SOLAMENTE DEDICADO PARA EL USO DE D. BONIFACIO LOPEZI, vlasová trhlina

    Current price: 8.000 CZK (320 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Postavy v interiéru

    No.: 99

    Auction price: 4.800 CZK (192 €)

    litografie, 1946, 34 x 45,3 cm, sign. PD F. Gross 46, rám, the disciple of prof. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of Skupina 42, UB, The Hollar Association of Czech Graphic Artists and Radar

    Current price: 4.800 CZK (192 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Interiér (Město při náletu)

    No.: 100

    litografie, 1946, 33,8 x 45,3 cm, sign. PD F. Gross 46, rám, č. 20/25, lehce zvlněný papír, na rámu drobné oděrky, the disciple of prof. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of Skupina 42, UB, The Hollar Association of Czech Graphic Artists and Radar

  • František Gross

    (1909-2000)

    Postava

    No.: 101

    Auction price: 6.500 CZK (260 €)

    kresba tužkou, papír, 1938, 16 x 12 cm, značeno vzadu FG 38

    Current price: 6.500 CZK (260 €)

  • František Gross

    (1909-2000)

    Zátiší s konvicí a ovocem

    No.: 102

    kresba tužkou, papír, 38,5 x 28,5 cm, sign. PD F. Gross, člen skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a skupiny Radar. V 60. letech reprezentoval Československo na bienále v Benátkách. Jeden z nejvýraznějších malířů 20. století. Grossův rozpoznatelný výtvarný projev je čitelný i v kresbě Zátiší s k…

  • Kamil Lhoták

    Ženská záda

    No.: 103

    Auction price: 1.800 CZK (72 €)

    tuš, papír, 1962, 15,3 x 10,5 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 77, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42

    Current price: 1.800 CZK (72 €)

  • Kamil Lhoták

    Anička z profilu

    No.: 104

    Auction price: 3.000 CZK (120 €)

    tuš, papír, 1962, 15,4 x 10,5 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 67, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42

    Current price: 3.000 CZK (120 €)

  • Kamil Lhoták

    Hovory u krbu (O. Neff - V. Neff)

    No.: 105

    Auction price: 5.000 CZK (200 €)

    perokresba, běloba, papír, 1981, 10 x 10 cm, ilustrace Kamila Lhotáka, příloha deníku PRÁCE 14. 3. 1981, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42

    Current price: 5.000 CZK (200 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Ať se loutky hejbají!

    No.: 106

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    autorský soutisk, papír, 1994, 24,5 x 20 cm, monogr. vzadu J.K. 94, při okrajích pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

  • Bohumír Matal

    (1922-1988)

    Kavárna

    No.: 107

    Auction price: 15.000 CZK (600 €)

    olejová tempera, karton, 1955, 29,5 x 19 cm, sign. LN Matal 55, pasparta, rám, the member of Skupina 42, The Umelecka beseda, SVU Ales in Brno and The Union of Moravian-Silesian Fine Artists

    Current price: 15.000 CZK (600 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Portrét dívky

    No.: 108

    tužka, papír, 27 x 20 cm, sign. PD Zívr, rám, studentská práce 20.- 30. léta, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Skupina 42

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Skica k reliéfu

    No.: 109

    tužka, papír, začátek 60. let, 15 x 15 cm, rám, na papíře drobné skvrny, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Skupina 42

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    No.: 110

    Auction price: 8.500 CZK (340 €)

    kombinovaná technika, tuš, papír, 1979, sign. PD Zívr 1979, the member of Skupina 42

    Current price: 8.500 CZK (340 €)

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Úřední výlov padlého anděla

    No.: 111

    Auction price: 29.000 CZK (1.160 €)

    koláž, papír, 1973, 32 x 21,9 cm, sign. PD AH73, the constituent member of Devetsil, ex-commisary of UNESCO

    Current price: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    No.: 112

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    dřevořez, 32,5 x 21,5 cm, sign. PD B Kopecký, rám

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Hawai

    No.: 113

    Auction price: 5.500 CZK (220 €)

    kombinovaná technika, papír, 1994, 10,5 x 15 cm, sign. s věnováním PD Ludvíkovi Bohdan, pasparta

    Current price: 5.500 CZK (220 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Lávová pole II

    No.: 114

    Auction price: 7.500 CZK (300 €)

    kombinovaná technika, papír, 1994, 21 x 28 cm, sign. PD BKopecký, pasparta

    Current price: 7.500 CZK (300 €)

  • Robert Hliněnský

    (1908-1979)

    No.: 115

    Auction price: 9.000 CZK (360 €)

    akvarel, papír, 1970, 52 x 35,8 cm, sign. vzadu ve výřezu Robert Hliněnský 1970, rám, na rámu oděrky, , studied at The School of Artistic Crafts in Brno and the private school of H. F. Wach, member of SVU Ales, The Union of Fine Artists, Skupina M and the group Parabola

    Current price: 9.000 CZK (360 €)

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    No.: 116

    pastel, papír, 1986, 29 x 21 cm, sign. PD J. Válová 86, rám

  • Jánuš Kubíček

    (1921-1993)

    Břehy v Rosarveru

    No.: 117

    olej, tuš, papír, 1962, 49,5 x 30,5 cm, sign. LD Januš Kubíček 62, rám, vzadu nalepen štítek Dílo, razítko ČFVU, na rámu drobné oděrky. Kubíčkův výtvarný názor vykrystalizoval postupně do osobité imaginativní abstrakce. Významné pro něj bylo celoživotní přátelství s Bohumírem Matalem, s nímž a někol…

  • František Říha

    (1910-1986)

    Stroj

    No.: 118

    Auction price: 11.500 CZK (460 €)

    olej, sololit, 23 x 50 cm, sign. PD František Říha, rám, studied Architecture at The Czech Technical University in Prague, the disciple of prof. C. Bouda, K. Lidicky and M. Salcman at The Faculty of Education - Charles University in Prague

    Current price: 11.500 CZK (460 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Noční nábřeží

    No.: 119

    Auction price: 16.500 CZK (660 €)

    olej, sololit, 50 x 33 cm, sign. LD František Říha, vzadu autorský štítek s popisem, studied Architecture at The Czech Technical University in Prague, the disciple of prof. C. Bouda, K. Lidicky and M. Salcman at The Faculty of Education - Charles University in Prague

    Current price: 16.500 CZK (660 €)

  • Rudolf Fila

    Paralelní akce 5 štětců k poctě V. Boudníka

    No.: 126

    Auction price: 1.200 CZK (48 €)

    tempera, tisk, papír, 1988, 39,5 x 29,5 cm, sign. PD R. Fila 1988, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.200 CZK (48 €)

    Last auctioneer: ID6**0 History of bids

  • Pavla Mautnerová

    (1919-2001)

    Struktura

    No.: 127

    kombinovaná technika, laky, karton, 1960, 11 x 44,5 cm, rám