• Eugéne Ciceri

    (1813-1890)

    Habitations de Bateaux

    No.: 788

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 07:55

    litografie, 1842, 28 x 48,5 cm, značeno LD: Dessiné d´apres nature par Aug. Borget, lith par Eug. Ciceri, rám, pochází ze souboru 32 litografií: Borget, Auguste, Eugene Ciceri, Le Chine et les Chinos dessins ďapres Nature, Paris: Chez Goupil & Libert, 1842,

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

  • Eugéne Ciceri

    (1813-1890)

    Chapelle du Grand Temple de Macao

    No.: 789

    Planned termination: 29. 11. 2019 07:56

    litografie, 1842, 28,5 x 40 cm, značeno LD: Dessiné d´apres nature par Aug. Borget, lith par Eug. Ciceri, rám, pochází ze souboru 32 litografií: Borget, Auguste, Eugene Ciceri, Le Chine et les Chinos dessins ďapres Nature, Paris: Chez Goupil & Libert, 1842,

  • Pauline Schwarzenberg

    (1774-1810)

    Čertovy proudy Lipno

    No.: 791

    Auction price: 1.200 CZK (48 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 07:58

    lept, 13 x 18,5 cm, rám,

    Current price: 1.200 CZK (48 €)

    Last auctioneer: ID9**2 History of bids

  • Johann Jacob von Sandrart?

    (1655-1698)

    Biblische Bilder

    No.: 790

    stará grafika, soubor 140 leptů, vše 8,5 x 14,5, několik listů natrženo, flíčky na listech, desky výrazně odřené a opotřebované,

  • Pauline Charlotte Schwarzenberg

    (1774-1810)

    Seize unes des terres en bohéme

    No.: 792

    Auction price: 1.100 CZK (44 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 07:59

    lept, 1806, 11,5 x 16 cm, nalepeno na papíru, vzadu nalepen autorský štítek,

    Current price: 1.100 CZK (44 €)

  • Jan Antonín Pacák

    (1941-2007)

    Jan Antonín Pacák 60

    No.: 793

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:00

    bibliofilie, 1x sign. dřevoryt J.A. Pacák (varianta B, 46/60), text Vl. Suchánek a básníka P. Vrby, vyd. Zd. Šíma a P. Mach, 2001, ex. B46/60, 1x dvojlist a 1x grafický list v pův. obálce, výborný stav, , the disciple of Prof. V. Sychra and A. Paderlik, member of The Hollar Association of Czech Grap…

    Current price: 250 CZK (10 €)

    Last auctioneer: ID5**2 History of bids

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    V. Nezval: Dobrodružství noci a vějíře

    No.: 794

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:01

    bibliofilie, akcenty V. Preissig, vyd. V. Žikeš, Plzeň, 1927, ed. Viola, 800 výtisků, americká kartonáž, 20s., mírně odřené desky, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Jan Kavan

    Fr. Halas: Mladé ženy

    No.: 795

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:02

    bibliofilie, 1x sign. lept J. Kavan, grafiku vytiskl a vyd. Josef Vinklát, 2010, autorský tisk, celkem 40 výtisků, volné listy v obálce, výborný stav, , disciple of prof. A. Strnadel, J. Trnka and Z. Sklenar

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Jaroslav Dajč

    Fr. Halas: Mladé ženy

    No.: 796

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:03

    bibliofilie, 1x sign. lept J. Dajč, grafiku vytiskl a vyd. Josef Vinklát, 2010, autorský tisk, celkem 40 výtisků, volné listy v obálce, výborný stav, , the disciple of prof. Toufr, Bulant, Kos and Hylis at The Institute of Education in Jihlava, prof. Hadlac at The Faculty of Education - Masaryk Univ…

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Kálidása (Šest ročních období)

    No.: 797

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:04

    bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu a kresby v záhlaví L. Jiřincová, vyd. NČSAV, Praha, 1956, ex. 527/800, upr. M. Kaláb, přel. O. Friš, volné listy v obálce, 52s., lehce zažloutlé okraje, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Loď (5.II.1952)

    No.: 798

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:05

    bibliofilie, vyd. Inverze, Praha, 1990, sv. 2, svazek listů v brusném papíru sepnutý sponkou, velmi dobrý stav, , studied at The State Graphic School in Prague

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Maurice de Guérin: Kentaur a bakchantka

    No.: 799

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:06

    bibliofilie, úprava V.H. Brunner, vyd. jako druhý svazek ed. Hyperion, Praha, 1913, ex. 443/500, celokožená vazba s ražbou L. Bradáč, 54s., vybledlý hřbet, jinak velmi dobrý stav, , the disciple of prof. Roubalik, Bukovac and Pirner

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    B. Němcová: Pohádka o chudých sirotcích a o anděli

    No.: 800

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:07

    bibliofilie, 4 čb. dřevoryty (první ve frontispisu signovaný) K. Štěch, vyd. členové Družstevní práce, České Budějovice, 1940, ex. 183/200 na pérolehkém papíru, listy svázané nití v obálce, velmi dobrý stav, , studied Graphics at the atelier of prof. Z. Kratochvil at The Academy of Arts, Architectur…

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Cyril Bouda

    Z legend Svatoivanských

    No.: 801

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:08

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu C. Bouda, podpis s věnováním v tiráži Fr. Tichý, který knihu též vydal a doprovodil poznámkami, Praha, 1945, ex. 257, upr. M. Kaláb, ruční papír, volné listy v obálce, 60s., flíčky na listech, dobrý stav, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of Th…

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: ID4**5 History of bids

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Pozdrav moravské zemi

    No.: 802

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:09

    bibliofilie, podpis J. Seiferta v tiráži, vyd. Krajská lidová knihovna, Olomouc, 1955, 150 výtisků, kresba K. Svolinského, volné listy v obálce, výborný stav,

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Jaroslav Dobrovolský

    (1895-1942)

    Petr Bezruč: Červený květ

    No.: 803

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:10

    bibliofilie, sign. linoryt ve frontispisu a úprava J. Dobrovolský, podpis P. Bezruče na tit. listě, vyd. J. Dobrovolský a A. Kučík, Hodonín a Břeclav, ex. 42, listy svázané nití, dobrý stav,

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Viktor Stretti

    (1878-1958)

    Joseph Pennell

    No.: 804

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:11

    bibliofilie, s původními litografiemi V. Strettiho, bez nakl. údajů, Praha, 1932, listy svázané nití v obálce, výborný stav,

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Karel Svolinský

    Dvojlist s linorytem a básněmi

    No.: 805

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:12

    bibliofilie, sign. linoryt K. Svolinský, podpisy pod vlastními básněmi Fr. Nechvátal a L. Stehlík, vyd. Památník nár. písemnictví, Praha, 1978, rozkládací list, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, mem…

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Alena Antonová

    Spolek českých bibliofilů 1908-2008

    No.: 806

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:13

    bibliofilie, s původní grafickou přílohou Aleny Antonové (sing, 163/250), vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 2008, ex. 67/750, ke 100. výročí založení, 263 obr. příloh, brož s obálkou, 202s., výborný stav, , the disciple of prof. Filla at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Josef Berka

    (1909-1987)

    Klekání (verše)

    No.: 807

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:14

    bibliofilie, kresba a úprava Jar. Krátký, vyd. Sdružení západočeských výtv. umělců, Plzeň, 1936, ed. Stín, sv. 11, listy svázané nití v obálce, 46s., velmi dobrý stav,

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Bohdan Lacina

    (1912-1971)

    František Halas: Malířka Linka Procházková

    No.: 808

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:15

    bibliofilie, podpis autora na patitulu, dřevoryty B. Lacina, vyd. Karel Kryl, Kroměříž, 1948, ex. 144/200, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, , the member of the surrealistic group RA

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Charles Nodier

    (1780-1844)

    Bibloman

    No.: 809

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:16

    bibliofilie, podobizna autora ve frontispisu G. Staal, vyd. Jarmil Krecar, Praha, 1918, ex. 39/225 na hadrovém papíře, pův. kartonové desky, 25s., mírně rozvolněno a při okrajích odřeno, dobrý stav,

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Harald Gröhler

    Das Mineral der Romantiker (15 gedichte und ihr ursprungstext)

    No.: 810

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:17

    bibliofilie, podpis s věnováním básníka na tit. listě, vyd. Corvinus Presse, Berlin, 1996, listy sešité nití, velmi dobrý stav,

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Jaroslav Uiberlay

    (1921-1991)

    Ilustrace k Petru Bezručovi

    No.: 811

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:18

    bibliofilie, 2x sign. suchá jehla J. Uiberlay, vyd. SMO, Opava, 1980, ex. 12/150, volné listy v obálce, velmi dobrý stav,

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Eugenio Montale

    (1896-1981)

    Příležitosti

    No.: 812

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:19

    bibliofilie, vybral, vydal a upravil M. Dyrynk, 1979, podpisy v tiráži M. Dyrynk, J. Vladislav (překlad) a Vlasta Dyrynková (dřevoryt a kresba), volné listy v obálce, na hřbetu natrženo, dobrý stav,

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: ID3**8 History of bids

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Bratřím tvůrcům

    No.: 813

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:20

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu, podpis na patitulu a text Fr. Bílek, vyd. Karel Reichl, Praha, 1929, ex. 160/250 s podpisem nakladatele v tiráži, tisk Kryl a Scotti, brož, 12s., velmi dobrý stav, , the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: ID7**7 History of bids

  • Rastislav Michal

    Jaroslav Seifert: Pohled z Karlova mostu

    No.: 814

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:21

    bibliofilie, 2x sign. litografie R. Michal, podpis autora a vydavatele v tiráži, vyd. Miloslav Janča, Praha, 1984, ruční papír, listy svázané nití v obálce, výborný stav, , the disciple of prof. J. Vodrazka, A. Pelc, M. Holy and K. Soucek, member of UVU

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Ivan Klíma

    Vzkazy a jiné velmi krátké povídky

    No.: 815

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:22

    bibliofilie, podpis s věnováním na tit. listě I. Klíma, il. M. Janáček, vyd. J. Vinklát, Liberec, 2010, 150 výtisků (tento nečíslovaný), pův. brož s obálkou, 62s. výborný stav,

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: ID6**8 History of bids

  • Milan Janáček

    Jiří Žáček: Časová tíseň

    No.: 816

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:23

    bibliofilie, grafický doprovod M. Janáček, vyd. Josef Vinklát a M. Janáček, 2009, 200 výtisků (tento nečíslován), v tiráži podpis autora, vydavatele i ilustrátora, volné archy v obálce, 36s., výborný stav,

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Emil Svoboda

    (1878-1948)

    Život a myšlenka

    No.: 817

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 29. 11. 2019 08:24

    bibliofilie, podpis na tit. listě E. Svoboda, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1928, ex. 24/50, ed. Aventinum, brož, 140s., lehce zašlé okraje, dobrý stav,

    Current price: 200 CZK (8 €)