• Milan Grygar

    (1926)

    Kompozice I.

    No.: 1

    Auction price: 12.000 CZK (500 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    Current price: 12.000 CZK (500 €)

    Estimate: 20 000 - 25 000 CZK

  • František Drtikol

    (1883-1961)

    Žena v kroji

    No.: 249

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    bromostříbrná fotografie, 26,3 x 20 cm, na zadní straně značeno razítkem Umělecká fotografie Drtikol & Spol. Praha, při pravém okraji mírně natržený papír (cca 1 cm), v dolních růžcích přehlý, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Educational and Research Institution for Photography in Mu…

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

    Estimate: 30 000 - 40 000 CZK

  • František Hodonský

    Vodní slavnost

    No.: 243

    Auction price: 16.000 CZK (667 €)

    dřevořez, 2013, 90 x 70 cm, sign. PD F. Hodonský 2013, č. 1/4, the disciple of prof. V. Hroch at The Secondary School of Applied Arts in Uherske Hradiste and F. Jiroudek at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Umelecka beseda and The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 16.000 CZK (667 €)

    Estimate: 20 000 - 25 000 CZK

  • Petra Oriešková

    (1941-2022)

    Někdy se z toho nemůžu vymotat - opouštěj mě smysly

    No.: 241

    Auction price: 8.000 CZK (334 €)

    kombinovaná technika (akvarel, tužka), papír, 2003, 35 x 50 cm, monogr. DU PO 2003, rám, nově adjustováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of prof. O. Eckert at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 8.000 CZK (334 €)

    Estimate: 12 000 - 18 000 CZK

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Květina

    No.: 238

    Auction price: 15.000 CZK (625 €)

    pero, papír, 1978, 10,5 x 11 cm, DU monogr. FH 78, rám, dílo významného malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42 a Skupiny RADAR. Hudeček byl jedním z prvních autorů, kteří do českého umění vnášeli konstruktivní tendence, posléze nahrazené tendencemi surrealismu, the disciple of prof. Kysela …

    Current price: 15.000 CZK (625 €)

    Estimate: 25 000 - 35 000 CZK

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    O zánětu okostice II

    No.: 41

    Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)

    tuš, papír, 1929, 30 x 21,5 cm, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 25.000 CZK (1.042 €)

    Estimate: 80 000 - 100 000 CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Ladění II

    No.: 66

    akvarel, tuš, papír, 2001, 56,5 x 75 cm, sign. PD A. Lamr 01, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Bue…

    Estimate: 15 000 - 20 000 CZK

  • Ota Janeček

    Trávy

    No.: 58

    Auction price: 650.000 CZK (27.084 €)

    Current price: 650.000 CZK (27.084 €)

    Estimate: 800 000 - 900 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    Na obzoru plachta bílá

    No.: 237

    Auction price: 35.000 CZK (1.459 €)

    akvarel, tuš, papír, 7,2 x 13,6 cm, sign. PD Kamil Lhoták, rám, ilustrace ke knize: Valentin Petrovič Katajev: Na obzoru plachta bílá, SNDK, Praha 1959, kresba otištěna v tiráži, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Sku…

    Current price: 35.000 CZK (1.459 €)

    Estimate: 45 000 - 60 000 CZK

  • Vladimír Kopecký

    Geometrie prostoru

    No.: 133

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    serigrafie, 30 x 30 cm, sign. PD Kopecký 010, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Kaplicky

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Estimate: 10 000 - 12 000 CZK

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Tenisové hřiště

    No.: 57

    Auction price: 300.000 CZK (12.500 €)

    Current price: 300.000 CZK (12.500 €)

    Estimate: 350 000 - 400 000 CZK

  • Jiří Anderle

    Před modrou oblohou

    No.: 56

    Auction price: 73.000 CZK (3.042 €)

    Current price: 73.000 CZK (3.042 €)

    Last auctioneer: ID3**6 History of bids

    Estimate: 120 000 - 150 000 CZK

  • Ludmila Jiřincová

    Voda

    No.: 233

    Estimate: 10 000 - 12 000 CZK

  • Jan Chaloupek

    Z kroniky starých vikingů

    No.: 129

    Auction price: 19.000 CZK (792 €)

    akryl, juta, 2024, 80 x 120 cm, známý malíř a ilustrátor, absolvent PdF - výtvarného oboru MU v Brně, na umělecké scéně se prosadil svým intelektuálním pojetím gestické malby, v rámci níž neustává v experimentu hledat nové polohy, the disciple of M. Rostinska, P. Brazda a J. Zezula

    Current price: 19.000 CZK (792 €)

    Estimate: 30 000 - 40 000 CZK

  • Eva Bednářová

    (1937-1986)

    Snová krajina

    No.: 128

    olej, plátno, 105 x 105 cm, rám, na zadní straně značeno pozůstalostním razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. A. Strnadel at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Estimate: 40 000 - 60 000 CZK

  • Petr Šmaha

    (1945-2021)

    Žena III.

    No.: 127

    olej, plátno, 1990, 100 x 70 cm, sign. PD P. Šmaha 90, rám, na zadní straně popsáno autorem, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Estimate: 25 000 - 35 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    Report No. 3

    No.: 90

    Auction price: 13.000 CZK (542 €)

    lept, 1970, 39,8 x 24,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1970, č. 24/45, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 13.000 CZK (542 €)

    Estimate: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    It will be much more different to escape

    No.: 89

    lept, 1969, 25,6 x 49,7 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Estimate: 18 000 - 25 000 CZK

  • Josef Velčovský

    No.: 232

    olej, plátno, 1968, 85 x 100 cm, sign. PD Velčovský 68, rám (nezaskleno), lišta, , studied at The Secondary School of Applied Arts in Uherske Hradiste, the disciple of prof. K. Soucek at The Academy of Fine Arts in Prague, prof. S. W. Heyter at The Atelieru 13 in Paris, member of UVU, The National G…

    Estimate: 35 000 - 50 000 CZK

  • Josef Velčovský

    Město

    No.: 231

    olej, plátno, 1967, 109,6 x 115,2 cm, sign. PD Velčovský 67, rám (nezaskleno), lišta, , studied at The Secondary School of Applied Arts in Uherske Hradiste, the disciple of prof. K. Soucek at The Academy of Fine Arts in Prague, prof. S. W. Heyter at The Atelieru 13 in Paris, member of UVU, The Natio…

    Estimate: 35 000 - 50 000 CZK

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Autoportrét

    No.: 230

    Auction price: 32.000 CZK (1.334 €)

    Current price: 32.000 CZK (1.334 €)

    Estimate: 50 000 - 70 000 CZK

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Ruka Williama Shakespeara (Ex libris Arnold, Cor, Wout, Pim)

    No.: 147

    Auction price: 4.500 CZK (188 €)

    Current price: 4.500 CZK (188 €)

    Estimate: 8 000 - 14 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    Temptation

    No.: 88

    lept, 1969, 35,7 x 43 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, č. 29/40, při okrajích lehce pokrčený, natržený papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Estimate: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    There goes a vision of the future !

    No.: 87

    lept, 1968, 30,8 x 49,5 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 68, autorský tisk, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Estimate: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    No.: 86

    lept, 1968, 38,5 x 20,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1968, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Estimate: 18 000 - 25 000 CZK

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Pouť k dobré náladě (Ex libris O. Kalabusová)

    No.: 146

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    lept, mezzotinta, 1990, 13 x 10 cm, sign. DU Albín Brunovský 1990, č. 29/100, vzadu razítko Sbírka exlibris Olga Kalabusová, slovenský malíř, grafik a ilustrátor, jeden z významných umělců druhé poloviny 20. století. Albín Brunovský vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, kde byl žák…

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Estimate: 8 000 - 14 000 CZK

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Bella Italia III

    No.: 145

    Auction price: 9.000 CZK (375 €)

    Current price: 9.000 CZK (375 €)

    Estimate: 12 000 - 20 000 CZK

  • Karel Demel

    Pro Gustava Mahlera III.

    No.: 144

    Estimate: 10 000 - 12 000 CZK

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Změna předpovědi počasí

    No.: 143

    Auction price: 7.000 CZK (292 €)

    lept, akvatinta, 48,5 x 48,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 15/50, Studium na ČVUT u prof. Cyrila Boudy a následně na AVU v Praze v ateliéru u prof. Vladimíra Silovského. Je známý pro svojí volnou grafickou tvorbou (především barevný lept a akvatinta) plnou harmonických linií a pastelových barev, t…

    Current price: 7.000 CZK (292 €)

    Estimate: 12 000 - 15 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    Oh, my guardian Angel

    No.: 85

    lept, 1969, 38,5 x 28 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Estimate: 18 000 - 25 000 CZK