Milan Grygar
(1926)
Kompozice I.
No.: 1Auction price: 12.000 CZK (500 €)
Planned termination: 25. 04. 2024 15:00
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Estimate: 20 000 - 25 000 CZK
František Drtikol
(1883-1961)
Žena v kroji
No.: 249Auction price: 10.000 CZK (417 €)
bromostříbrná fotografie, 26,3 x 20 cm, na zadní straně značeno razítkem Umělecká fotografie Drtikol & Spol. Praha, při pravém okraji mírně natržený papír (cca 1 cm), v dolních růžcích přehlý, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Educational and Research Institution for Photography in Mu…
Current price: 10.000 CZK (417 €)
Estimate: 30 000 - 40 000 CZK
František Hodonský
Vodní slavnost
No.: 243Auction price: 16.000 CZK (667 €)
dřevořez, 2013, 90 x 70 cm, sign. PD F. Hodonský 2013, č. 1/4, the disciple of prof. V. Hroch at The Secondary School of Applied Arts in Uherske Hradiste and F. Jiroudek at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Umelecka beseda and The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 16.000 CZK (667 €)
Estimate: 20 000 - 25 000 CZK
Petra Oriešková
(1941-2022)
Někdy se z toho nemůžu vymotat - opouštěj mě smysly
No.: 241Auction price: 8.000 CZK (334 €)
kombinovaná technika (akvarel, tužka), papír, 2003, 35 x 50 cm, monogr. DU PO 2003, rám, nově adjustováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of prof. O. Eckert at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 8.000 CZK (334 €)
Estimate: 12 000 - 18 000 CZK
František Hudeček
(1909-1990)
Květina
No.: 238Auction price: 15.000 CZK (625 €)
pero, papír, 1978, 10,5 x 11 cm, DU monogr. FH 78, rám, dílo významného malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42 a Skupiny RADAR. Hudeček byl jedním z prvních autorů, kteří do českého umění vnášeli konstruktivní tendence, posléze nahrazené tendencemi surrealismu, the disciple of prof. Kysela …
Current price: 15.000 CZK (625 €)
Estimate: 25 000 - 35 000 CZK
Josef Čapek
(1887-1945)
O zánětu okostice II
No.: 41Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)
tuš, papír, 1929, 30 x 21,5 cm, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 25.000 CZK (1.042 €)
Estimate: 80 000 - 100 000 CZK
Aleš Lamr
(1943-2024)
Ladění II
No.: 66Auction price: 12.000 CZK (500 €)
akvarel, tuš, papír, 2001, 56,5 x 75 cm, sign. PD A. Lamr 01, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Bue…
Estimate: 15 000 - 20 000 CZK
Ota Janeček
Trávy
No.: 58Auction price: 650.000 CZK (27.084 €)
Current price: 650.000 CZK (27.084 €)
Estimate: 800 000 - 900 000 CZK
Kamil Lhoták
Na obzoru plachta bílá
No.: 237Auction price: 35.000 CZK (1.459 €)
akvarel, tuš, papír, 7,2 x 13,6 cm, sign. PD Kamil Lhoták, rám, ilustrace ke knize: Valentin Petrovič Katajev: Na obzoru plachta bílá, SNDK, Praha 1959, kresba otištěna v tiráži, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Sku…
Current price: 35.000 CZK (1.459 €)
Estimate: 45 000 - 60 000 CZK
Vladimír Kopecký
Geometrie prostoru
No.: 133Auction price: 6.000 CZK (250 €)
serigrafie, 30 x 30 cm, sign. PD Kopecký 010, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Kaplicky
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Estimate: 10 000 - 12 000 CZK
Vlastimil Beneš
(1919-1981)
Tenisové hřiště
No.: 57Auction price: 300.000 CZK (12.500 €)
Current price: 300.000 CZK (12.500 €)
Estimate: 350 000 - 400 000 CZK
Jiří Anderle
Před modrou oblohou
No.: 56Auction price: 73.000 CZK (3.042 €)
Current price: 73.000 CZK (3.042 €)
Last auctioneer: ID3**6 History of bids
Estimate: 120 000 - 150 000 CZK
Ludmila Jiřincová
Voda
No.: 233Auction price: 6.000 CZK (250 €)
Estimate: 10 000 - 12 000 CZK
Jan Chaloupek
Z kroniky starých vikingů
No.: 129Auction price: 19.000 CZK (792 €)
akryl, juta, 2024, 80 x 120 cm, známý malíř a ilustrátor, absolvent PdF - výtvarného oboru MU v Brně, na umělecké scéně se prosadil svým intelektuálním pojetím gestické malby, v rámci níž neustává v experimentu hledat nové polohy, the disciple of M. Rostinska, P. Brazda a J. Zezula
Current price: 19.000 CZK (792 €)
Estimate: 30 000 - 40 000 CZK
Eva Bednářová
(1937-1986)
Snová krajina
No.: 128Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)
olej, plátno, 105 x 105 cm, rám, na zadní straně značeno pozůstalostním razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. A. Strnadel at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Estimate: 40 000 - 60 000 CZK
Petr Šmaha
(1945-2021)
Žena III.
No.: 127Auction price: 15.000 CZK (625 €)
olej, plátno, 1990, 100 x 70 cm, sign. PD P. Šmaha 90, rám, na zadní straně popsáno autorem, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Estimate: 25 000 - 35 000 CZK
Oldřich Kulhánek
Report No. 3
No.: 90Auction price: 13.000 CZK (542 €)
lept, 1970, 39,8 x 24,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1970, č. 24/45, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 13.000 CZK (542 €)
Estimate: 18 000 - 25 000 CZK
Oldřich Kulhánek
It will be much more different to escape
No.: 89Auction price: 13.000 CZK (542 €)
lept, 1969, 25,6 x 49,7 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Estimate: 18 000 - 25 000 CZK
Josef Velčovský
No.: 232Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)
olej, plátno, 1968, 85 x 100 cm, sign. PD Velčovský 68, rám (nezaskleno), lišta, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Secondary School of Applied Arts in Uherske Hradiste, the disciple of prof. K. Soucek at The Academy of Fine Arts in Prague, prof. S. W. Heyter at The Atelieru 13 in Paris, memb…
Estimate: 35 000 - 50 000 CZK
Josef Velčovský
Město
No.: 231Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)
olej, plátno, 1967, 109,6 x 115,2 cm, sign. PD Velčovský 67, rám (nezaskleno), lišta, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Secondary School of Applied Arts in Uherske Hradiste, the disciple of prof. K. Soucek at The Academy of Fine Arts in Prague, prof. S. W. Heyter at The Atelieru 13 in Paris,…
Estimate: 35 000 - 50 000 CZK
Andrej Bělocvětov
(1923-1997)
Autoportrét
No.: 230Auction price: 32.000 CZK (1.334 €)
Current price: 32.000 CZK (1.334 €)
Estimate: 50 000 - 70 000 CZK
Albín Brunovský
(1935-1997)
Ruka Williama Shakespeara (Ex libris Arnold, Cor, Wout, Pim)
No.: 147Auction price: 4.500 CZK (188 €)
Current price: 4.600 CZK (192 €)
Last auctioneer: ID7**1 History of bids
Estimate: 8 000 - 14 000 CZK
Oldřich Kulhánek
Temptation
No.: 88Auction price: 13.000 CZK (542 €)
lept, 1969, 35,7 x 43 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, č. 29/40, při okrajích lehce pokrčený, natržený papír, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Estimate: 18 000 - 25 000 CZK
Oldřich Kulhánek
There goes a vision of the future !
No.: 87Auction price: 13.000 CZK (542 €)
lept, 1968, 30,8 x 49,5 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 68, autorský tisk, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Estimate: 18 000 - 25 000 CZK
Oldřich Kulhánek
No.: 86Auction price: 13.000 CZK (542 €)
lept, 1968, 38,5 x 20,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1968, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Estimate: 18 000 - 25 000 CZK
Albín Brunovský
(1935-1997)
Pouť k dobré náladě (Ex libris O. Kalabusová)
No.: 146Auction price: 3.500 CZK (146 €)
lept, mezzotinta, 1990, 13 x 10 cm, sign. DU Albín Brunovský 1990, č. 29/100, vzadu razítko Sbírka exlibris Olga Kalabusová, slovenský malíř, grafik a ilustrátor, jeden z významných umělců druhé poloviny 20. století. Albín Brunovský vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, kde byl žák…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Estimate: 8 000 - 14 000 CZK
Albín Brunovský
(1935-1997)
Bella Italia III
No.: 145Auction price: 9.000 CZK (375 €)
Current price: 9.000 CZK (375 €)
Estimate: 12 000 - 20 000 CZK
Karel Demel
Pro Gustava Mahlera III.
No.: 144Auction price: 8.000 CZK (334 €)
Estimate: 10 000 - 12 000 CZK
Pavel Sukdolák
(1925-2022)
Změna předpovědi počasí
No.: 143Auction price: 7.000 CZK (292 €)
lept, akvatinta, 48,5 x 48,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 15/50, Studium na ČVUT u prof. Cyrila Boudy a následně na AVU v Praze v ateliéru u prof. Vladimíra Silovského. Je známý pro svojí volnou grafickou tvorbou (především barevný lept a akvatinta) plnou harmonických linií a pastelových barev, t…
Current price: 7.000 CZK (292 €)
Estimate: 12 000 - 15 000 CZK
Oldřich Kulhánek
Oh, my guardian Angel
No.: 85Auction price: 13.000 CZK (542 €)
lept, 1969, 38,5 x 28 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Estimate: 18 000 - 25 000 CZK