Marie Čermínová Toyen

(1902-1980)

LIST OF AUTHORS

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Toyen

    No.: 255

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, katalog k výstavě kreseb a obrazů v Topičově salonu, Praha, 1945, obs. úv. báseň J. Heislera, text K. Teigeo, 4x čb. reprod. a seznam 61 vyst. prací, volné archy, 16s., zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Fr. Šmejkal: Štyrský a Toyen 1921-1945

    No.: 228

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, reprodukce 4 kreseb Toyen a 1 Štyrského v textu, 40 čb. reprodukcí z tvorby v přílohách na křídovém papíře, příprava a katalog výstavy V. Linhartová a Fr. Šmejkal, 23. sv. edice Směr, vydala Moravská galerie Brno a SČSVU, Praha 1967, brož, 75s., velmi dobrý stav, ob. při krajích lehce poško…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    André Breton: Spojité nádoby

    No.: 226

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, klíčové dílo zakladatele surrealismu, obálka Toyen, překlad V. Nezval a J. Honzl, 17. sv. edice Knihy Mánesa, SVU Mánes, Praha 1934, 181 s., brož., obálka při krajích potrhaná, trochu zašlá, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Pietro Aretino: Život kajícnic

    No.: 225

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, ilustrace na titul. listu a 3 celostr. čb. ilustrace Toyen, 4. sv. edice 69, jako přísně soukromý tisk vydal Jindřich Štyrský, Praha 1932, volné listy v papír. deskách, ex. 53/200, papír domácí simili japan, skvrnky na s. 28-29, hřbet desek při krajích poškozený, dobrý stav, Provenance:…

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Vítězslav Nezval: Řetěz štěstí

    No.: 224

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podpis na patitulu V. Nezval, frontispis a rytina na vazbě Toyen, úprava A. Chvála, 8. sv. ed. Dobré knihy, vydal V. Čejka, Praha 1936, pův. clpl. vazba, 180s., bez obálky, skvrny na deskách, hrany desek odřené, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Dora gabe: Dávno (Nekoga)

    No.: 196

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 20 x 14 cm, il. Toyen, vyd. Dědictví Komenského, Praha, 1938, překlad Vítězslav Nezval, pevná poloplátěná vazba, 52s., lehce prohnuté desky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Štyrský - Toyen – Nečas: Paříž v noci

    No.: 191

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, velmi vzácně se objevující drobný průvodce Paříží, předcházející pozdějšímu vydání, vyd. Jan Fromek, Praha, 1927, jako 7. svazek Malé edice Odeon, obs. 5 čb. vyobr., pův. brož, 44s., drobný flíček na hřbetu, jinak velmi dobrý, hezký stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Štyrský - Toyen - Nečas: Průvodce Paříží a okolím

    No.: 190

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vyd. Jan Fromek, Praha 1927, 6. sv. Malé edice Odeon, obs. 24 fotografií, 13 plánků a 2 mapy, plány kreslil A. Ducháček, pův. clpl. vazba, 802 s., jedna natržena stránka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Georges Bernanos: Pod sluncem satanovým

    No.: 189

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ob. Toyen, překl. B. Reynek, vyd. Jan Fromek, nakladatelství, Odeon, jako 5. svazek knihovny Kosmopolis, Praha, 1928, pův. brož, 344s., restaurováno: archy nově sešity do pův. ob., zažloutlé okraje, přesahy ob. lehce opotřebeny, jinak velmi dobrý a pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Máj báseň od Karla Hynka Máchy

    No.: 423

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 24,5 x 18 cm, 4 ilustrace Toyen, vydala Družstevní práce, Praha 1936, 69 s., clpl. vazba, lehce zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    A. Moravia: Lhostejní

    No.: 602

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, dvoubarevná litografie ve frontispisu, návrh kresby na vazbě a exlibris lito na přídeští Toyen, tisk Müller a spol. Turnov, 70. sv. edice Symposion, vydal R. Škeřík, Praha 1933, clpl. vazba se zl. reliéfem, ex. 129/300, 302s., domácí Simili Japan, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ost…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Jehan Rictus: Poesie

    No.: 612

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obálka a úprava Toyen, vydal Odeon, Praha 1946, 79 s., brož, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Arthur Kunhert: Paganini

    No.: 512

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, upr. Toyen, vyd. R. Škeřík, Praha, 1931, ex. 33/40 na holandském papíře Van Gelder (celkem 440 výtisků), ed. Symposion, sv. 57, pův. nakl. clkžn. vazba se zlacením, 253s., místy odřené desky, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Fr. Halas: Hořec

    No.: 742

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis autora, frontispis Toyen, vydalo nakladatelství Družstevní práce, Praha 1934, 47 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.