Josef Istler

(1919-2000)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Kompozice II.

    No.: 53

    Auction price: 80.000 CZK (3.334 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    kombinovaná technika, olej, dřevěná deska, 1974, 54 x 40,5 cm, sign. vzadu istler 74, původně součástí triptychu (levá část), ukázka z díla jednoho z nejvýraznějších představitelů české poválečné abstrakce, představitele českého surrealismu a později informelní malby, která se stala v závěru 50. let…

    Current price: 80.000 CZK (3.334 €)

    Estimate: 100 000 - 130 000 CZK

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Kompozice I.

    No.: 52

    kombinovaná technika, olej, dřevěná deska, 1974, 54 x 40,5 cm, sign. vzadu istler 74, původně součástí triptychu (střed), ukázka z díla jednoho z nejvýraznějších představitelů české poválečné abstrakce, představitele českého surrealismu a později informelní malby, která se stala v závěru 50. let hla…

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Frottage

    No.: 281389

    Auction price: 135.000 CZK (5.625 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 17:54

    frottage, 1942, 36,5 x 47 cm, signed lower/right istler 42, frame, described on the back by Ludvík Kundera, the disciple of German painter Walter Hofner, member of the group Cobra (Belgium and France), member of the surrealistic group Skupina RA, The Hollar Association of Czech Graphic Artists and T…

    Current price: 135.000 CZK (5.625 €)