• Joseph Mathias von Thun

    Gedichte aus Böhmens Vorzeit

    No.: 576

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 1845, 23,5 x 15,5 cm, kniha poezie českých dějin a bájí, básně německy a česky vydal Friedrich Tempsky, vazba původní, poloplátěná, 183 stran, stav dobrý, se stopami používání, listy flekaté, zašlé, s pachovou stopou, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • .

    Manövrir-Reglement für die kaiserl. königl. Infanterie

    No.: 575

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    kniha, 1853, 23 x 15 cm, kniha vojenských nařízení, nakl. Kaiserlich-Königliche Hof- und Staatsdruckerei, Vídeň, německy, rozkládací mapky, dobrý stav, nalepený štítek knihovny, razítko majitele, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Samuel Johnson

    Dictionary of the English Language in which The Words are deducated from their Originals, explained in their Different Meanings and Names of the Writers in whole Works they are found

    No.: 574

    Auction price: 5.500 CZK (220 €)

    kniha, 1756, 21 x 13 cm, slovník anglického jazyka, původní polokožená vazba, vydáno v Londýně, stav dobrý, vazba silně opotřebená a spravovaná páskou, knižní blok vcelku nepotrhán a nepošpiněn, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.500 CZK (220 €)

    Modlitební kniha

    No.: 573

    Auction price: 1.200 CZK (48 €)

    ručně kaligrafovaná kniha, 19. století, 17 x 10,5 cm, titul: Modlitby Svatý. Když se ráno probudíš, ručně psaná kniha modliteb, ruční vazba v kůži, ruční papír se zlatou ořízkou, 202 stran, značeno razítky majitele Václav Karásek Praha 1845-1935, mírně odřená vazba, popraskaný hřbet, Provenance: Ant…

    Current price: 1.200 CZK (48 €)

    Last auctioneer: ID3611 History of bids

  • Publius Cornelius Tacitus

    (55-115)

    Histoire romaine

    No.: 572

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    starý tisk, 1807, 17 x 10 cm, kniha o římské historii sestavená na základě Tacitových spisů sloužící jako učební a školní pomůcka, vydáno v Paříži, rue Vieille du - Temple, celokožená vazba, 294 stran, naprasklý hřbet, zažloutlé a skrvnité listy, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

  • Johann Wolfgang von Goethe

    (1749-1832)

    Reineke Fuchs

    No.: 571

    Auction price: 4.500 CZK (180 €)

    Current price: 4.500 CZK (180 €)

  • Kolektiv autorů

    Gesetzbuch über Verbrechen und Schwere Polizey-Uebertrertungen

    No.: 570

    starý tisk, 1815, 20 x 14 cm, zweyte Auflage, K. K. Hof- und Staats-Aerarial-Druckerey, Wien 1815 mit angehängten neueren Vorschriften, polokožená vazba, 342 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • .

    Missale romanum

    No.: 569

    Auction price: 3.500 CZK (140 €)

    Current price: 3.500 CZK (140 €)

  • Tommaso Tamburini

    (1591-1675)

    Thomae Tamburini Societatis Jesu Siculi Caltanisettensis, In Alma Universitate nobilis Civitatis Messanae, Theologiae Primarii Professoris

    No.: 568

    Auction price: 4.000 CZK (160 €)

    kniha, deset knih k výkladu božího desatera ve dvou dílech, latinský text ve dvou sloupcích, tisk, viněty titulní, koncová, zdob. iniciály, vlysy, italika, kursiva, kapitály, tiskar Lukas Straub, vydal Johann Wagner, Mnichov 1659, 528s. + 612s., dobová pergamenová vazba, výborný stav, Provenance: An…

    Current price: 4.000 CZK (160 €)

  • Alfonso Vilegas

    (1533-1603)

    Il Perfetto Leggendario della Vita, e de fatti di N. S. Gesu Cristo, e di tutti i Santi

    No.: 567

    Auction price: 5.000 CZK (200 €)

    kniha, životy světců řazených podle měsíců v roce, italsky, vydal A. Remondini, Benátky 1741, viněta v titulu, dřevoryty v textu, celostránkové dřevoryty, 896 + 160s., dobová celokožená vazba zdobená ražbou a s kováním, vazba na dřevěných deskách, vazba místy poškozená, velmi dobrý stav, Provenance:…

    Current price: 5.000 CZK (200 €)

  • Johann Schneidewein

    (1519-1568)

    Joannis Schneidewini I.U.D. Clarissimi, Et Academiae Wittebergensis Professoris Quondam Publici, Et Celeberrimi, In Quatuor Institutionum Imperialium D. Iustiniani libros, Commentarii

    No.: 566

    kniha, viněta v titulu a v závěru, iniciály, latinský text antiqvou ve dvou sloupcích, výklad a komentář Justiniánova Zákoníku, tiskem a nákladem dědiců Christophora a Jana Gothofreda Schönwettera, Heyden 1652, dobová pergamenová vazba, 952s., XL listů, zašpiněné desky, skvrny na deskách a papíře, j…

  • Martin Cochem

    (1634-1712)

    No.: 565

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, celostr. mědiryty s nábožen. motivy, závěrečná viněta, dvoubarevný tisk, knižní linky, vlysy, iniciálky, český text gotikou, rejstřík, předmluva, Tabule Měnjcých se Swátkůw ... od Roku 1766 až do Roku 1784. , přel. Edlbert Nymburský, vytiskl a vyd. U černého Orla vedle Mince Jan Norbert Fický…

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

  • Gustav Doré

    (1832-1883)

    Svaté písmo I., II.

    No.: 564

    bibliofilie, dva svazky výpravného vydání písma svatého doprázené velkoformátovými xylografickými ilustracemi G. Doré, sloupcové ornamenty H. Giacomelly, vydání dle Vulgáty, red. Václav Štulc a Ant. Lenz, vyd. J. Otto, Praha, 1888 a 1892, 119 a 111 obr. vyobr., 2x celokožená nakladatelská vazba se b…

  • Jiří Třanovský

    (1592-1637)

    Cithara sanctorum : to gest, Harfa Swatých, Zgew. 5, 8, aneb, Žalmy a Pjsně Duchownj staré y nowé, kterýchž Cýrkew Křesťanská Ewangelická při weyročnjch Slawnostech a Památkách.... a nynj podle Lipského wydánj léta Páně 1737

    No.: 563

    kniha, přivazek Celý Žaltář Proroka a Krále Sw. Dawida, rejstřík žalmů a písní svátečních, vydal Bohumil Háze, Praha 1820, XXXII + 910 + 93s., celokož. vazba, Provenance: Antiquarian Ostrovní

  • František Ladislav Rieger

    (1818-1903)

    Slovník naučný - nekompletní

    No.: 562

    kniha, 1860 - 1890, 25,5 x 18 cm, dva svazky chybí první česká obecná encyklopedie, díl 1. A-Bžeduchové. 1860. 1028 stran -- díl 2. C-Ezzelino. 1862. 562, 548 stran -- díl 3. F-Chyžice. 1863. 1169 stran -- díl 4. I-Lžidimitrij. 1865. 1470 stran -- díl 5. M-Ožice. 1866. 1205 stran -- díl 6. P-Quousqu…

  • Wáclaw Laukota

    Důležitost stálého vyznání zgeweného náboženstvi Kristowa, a šestinedělní cvičení pro ty, kteří míní od katolické církwe odstaupit, dle nejwyší wůle Pána země léta 1732. dne 15. prosince k zastaweni odpadu wysazené

    No.: 561

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    kniha, 1812, 17,5 x 10,5 cm, vydání autorovým nákladem, autrem probošt v Roudnici nad Labem, kvalitní převazba, 236 stran, stav dobrý, vazba opotřebená, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Jakub Malý

    (1811-1885)

    Nowý Pražský kalendář pro město i pro wenkow na obyčejný, 365 dní mající rok po Kristově narození 1865, osmnáctý ročník

    No.: 560

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    kniha, 1864, 23 x 19 cm, kalendář sestavil J. Malý, český buditel a novinář, nakl. Synové Bohumila Haase, Praha, převazba, poloplátěná, 174 stran, stav dobrý, skvrny na stránkách, záznamy majitele, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Alexandre Dumas

    (1802-1870)

    Le Comte de Monte-Christo I-II

    No.: 559

    Auction price: 3.000 CZK (120 €)

    kniha, 1853, 26 x 17 cm, z knih Emmy Destinnové, Stráž nad Nežárkou, 2 díly, bohatě ilustrované, vlepena dedikace, nakl. Dufour et Mulat, Paris, vazba původní, polokožená, 479 + 499 stran, stav dobrý, vazby mírně opotřebené, listy mírně skvrnité, razítko soukromého vlastníka, Provenance: Antiquaria…

    Current price: 3.000 CZK (120 €)

  • Anonym

    Mémoires de Joseph Fouché, duc d´otrante - partie I.

    No.: 558

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    kniha, 1824, 20,5 x 13 cm, životopis slavného francouzského politika, vydavatel Paris, Le Rouge, razítko majitele, text francouzsky, vazba nepůvodní, polokožená, 418 stran, stav dobrý, vazba mírně opotřebená, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Filip Stanislav Kodym

    (1811-1884)

    Naučení o žiwlech, jejich moci a wlastnostech, díl I.

    No.: 557

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    kniha, 1849, 18 x 11 cm, vydala Matice česká, vazba původní, celoplátěná, 343 stran, vlepeno ex libris F. Hoffmeistera, vazba opotřebená, část listů zašpiněných, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (24 €)

    Last auctioneer: ID5489 History of bids

  • Štěpán Bačkora

    (1813-1887)

    Praktické učení zeměpisné Čech

    No.: 556

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    kniha, 1863, 21 x 13,5 cm, vydáno nákladem autora, vazba původní, poloplátěná, 111 stran, stav dobrý, lehce zažloutlé stránky, opotřebená vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Theodor Fontane

    (1819-1898)

    Der deutsche Krieg von 1866. Band I. Der Feldzug in Böhmen und Mähren. Band II. Der Feldzug in West-und Mitteldeutschland. Anhang die Denkmäler.

    No.: 555

    kniha, 1871, 23,5 x 17 cm, s ilustracemi Ludwiga Burgera, 17 portrétů, 19 vyobrazení bitevních scén, 383 vyobrazení v textu a 65 dřevořezových map a plánků druhé vydání, vydal Verlag der Königlichen Geheimen Ober-Hofbuchdruckerei, Berlín, vazba původní, polokožená, 735 stran, stav dobrý, odřené hřbe…

  • Carl Michel

    Die Gebärdensprache

    No.: 554

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    kniha ve dvou svazcích, 1886, 27 x 19 cm, pojednání o výrazové řeči pro herce a malíře ve 2 dílech „Die Gebärdensprache von Carl Michel, Köln 1886, první díl obsahuje text k jednotlivým fotografiím obsaženým v dílu druhém, celoplátěná vazba, mírně poškozená vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Leopold Mozart

    (1719-1787)

    Violinschule

    No.: 553

    Auction price: 19.000 CZK (760 €)

    kniha, 1770, 22,5 x 18,5 cm, autor byl hudební skladatel, houslista a hudební pedagog, otec Wolfganga Amadea Mozarta, kniha o hudebním a houslařském umění, čtyři celostránkové mědirytiny, množství notových zápisů, rozkládací tabule s notovým zápisem, druhé vydání, nakl. Johann Jacob Lotter, Augsburg…

    Current price: 19.000 CZK (760 €)

  • Carl Wilhelm Dempp

    Muster Sammlung für Maurer

    No.: 552

    Auction price: 1.400 CZK (56 €)

    stará kniha, 1846, 29,7 x 23 cm, Verlag von Emil Roller, München 1846, text německy, velké obrazové přílohy i rozkládací plány staveb, vazba opotřebená, na listech hnědé fleky, popsáno přídeští, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.400 CZK (56 €)

  • J. Meyer

    Meyers Universum oder die schönsten Ansichten der Erde

    No.: 551

    bibliofilie s 46 původními ocelorytinami, 1838, 20 x 28,7 cm, svazek pátý, Druck und Verlag vom Bibliographischen Institut in Bildburgshausen 1838, 138 stran, text v němčině, na rytinách místy drobné skvrnky, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Lodovico Menin

    (1783-1868)

    Il Costume di tutti i tempi e di tutte le nazioni

    No.: 550

    Auction price: 8.000 CZK (320 €)

    starý tisk se 100 originálními mědirytinami, 1842, 48,3 x 34 cm, vše značeno v desce, descritto ed illustrato dall ab profesoore Lodovico Menin, Atlante Medio Evo, kniha obsahuje sto celostránkových mědirytin na ručním papíře podle návrhů Vincenza Gazzotta (1807-1884), provedených různými ryteckými …

    Current price: 8.000 CZK (320 €)

  • Simon Milldorfer

    Encomia Nunquam sat Laudatae Caesareae, Regiae, Archiducalis, &c. Domus Austriacae Aes, Et Marmor, In Ecclesia S. Crucis Oenipontano-Aulica praedicant

    No.: 549

    starý tisk se třiceti mezzotintami, 1715, 40 x 29 cm, vše značeno dole v desce: Simon Milldorffer: del: Sculps: et excis d: Oniponti., vydal Jacob Christoph Wagner v Innsbrucku, 74 stran, celokožená vazba, první a jediné vydání. Tyto vysoce originální mezzotinty zpodobňují 28 bronzových soch ochraňu…

  • Plútarchos

    (46-127)

    Vitae Graecorum Romanorumque illustrium

    No.: 548

    Auction price: 14.000 CZK (560 €)

    starý tisk, 1531, 33,8 x 22,5 cm, Plútarchovo hlavní historické dílo Životy slavných Řeků a Římanů, první vydání latinského překladu, vydal Simon Grynaeus (1493-1541), Basilej 1531, 464 stran Plútarchova textu + četné přílohy (index, dřevorytové značky, seznam ilustrací a Grynaeova předmluva), krásn…

    Current price: 14.000 CZK (560 €)

    Last auctioneer: ID5260 History of bids

  • Matěj Václav Šteyer

    (1630-1692)

    Bible svatováclavská - Starý Zákon

    No.: 547

    Auction price: 20.000 CZK (800 €)

    starý tisk, 1712 - 1715, 35 x 20,5 cm, tzv. Bible svatováclavská byla první knihou vydanou nákladem Dědictví svatováclavského, překladatelské práce dle Vulgáty jakož i vydání iniciovali postupně tři pražští arcibiskupové, na revizi textu se podíleli především jezuité Matěj Václav Štajer, Jiří Konsta…

    Current price: 20.000 CZK (800 €)