• Vojtěch Volavka

    (1899-1985)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 844

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1963, 30 x 21 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 8.1.1963, v původní obálce. Historik umění, zaměřený na české a francouzské umění 19. a 20. stol., technické a technologické předpoklady vzniku uměleckého díla., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Wirth

    (1878-1961)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 843

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1958, 10,5 x 15,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 1.X.1958, v původní obálce. pedagog, historik umění, památkář, zaměření na architekturu, uměleckou minulost a ikonografii Prahy., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Zaorálek

    (1896-1947)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 842

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1935, 14 x 21,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem ze 3.I.1935, v původní obálce. Překladatel, lingvista., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Burka

    (1886-1947)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 841

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1932, 18,5 x 14 cm, dřevorytové PF 1933 ve formátu 12 x 9 cm, sign. PD Burka, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of Prof. J. Koula and A. Liebscher at Czech Technical University in Prague (CTU)

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Panuška

    (1898-1962)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 840

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1958, 10 x 14 cm, Rukopisná dopisnice s podpisem z 25.X.1958. Malíř, syn Jaroslava Panušky, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Arthur Novák

    (1876-1957)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 839

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1932, 21 x 15 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 21.XII.1932, v původní obálce, s autorským razítkem Arthura Nováka, redaktora Hollaru (překladatel, redaktor, kritik, bibliofil). Poděkování P. Tomanovi st. za možnost tisknout jeho práce a přání k 60. narozeninám, Provenance: Antiquarian Dlážděn…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bedřich Plaške

    (1875-1952)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 838

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis a pohlednice, 1945/1950, 14,5 x 10,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 18.I.1950, v původní obálce; vlastnoručně psaná pohlednice s Plaškeho fotografickým portrétem z druhé strany. Malíř, významný český operní pěvec, člen opery v Drážďanech a ND v Praze, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 837

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1973, 21 x 29,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem ze 3.7.1973, v původní obálce s razítkem autora. Tondlovo vřelé poděkování za životopisnou studii, kterou o něm Toman napsal., Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Loukota, V. Bukovac, J. Preisler and M. Svabinsky at The Aca…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Havránek

    (1887-1964)

    Dopis Prokopu Tomanovi st.

    No.: 836

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1952, 21 x 30 cm, Krásně vyvedený rukopisný dopis s podpisem z 25.1.1952, v původní obálce značená Tatranské múzeum v PopraděMalíř, speleolog, projektant, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Pukl

    (1896-1970)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 835

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1958, 12,5 x 15 cm, Dopis s podpisem ze 30.XII.1958, v původní obálce, bez textu, v obálce s razítkem autora vloženo dřevorytové PF 1959 ve formátu 10 x 10 cm, sign. PD V. Pukl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Schusser at The Academy of Arts, Architecture and Design…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Kafka

    (1878-1942)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 834

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1938, 21 x 31,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem ze 30.VIII.1938, doplnit, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Milena Komrsová

    (1912-1966)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 833

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1962, 29,5 x 21 cm, Obsáhlý rukopisný dopis ze 16.IV.1962, podpesána Milena Komrsová - Niklová, ak. malířka, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Křička

    (1884-1949)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 832

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis a úmrtní oznámení, 1937/1949, 15 x 11 cm, Vlastnoručně psaná pohlednice z 19.XII.1937, vloženo do dopisu s úmrtním oznámením z r. 1949, podepsána A. Křičková, v původní obálce. Překladatel, pedagog, básník, knihovník. , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jarmila Kronbauerová

    (1893-1968)

    Dopis Prokopu Tomanovi st.

    No.: 831

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1929, 28 x 22 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 23.I.1929, v původní obálce. Přiložena signovaná navštívenka z 18.X.1938. Česká herečka a zpěvačka, členka státní činohry , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Karel Krofta

    (1896-1974)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 830

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis a pohlednice, 1947, 23 x 35 / 14 x 9 cm, Strojopisný dopis s podpisem z 27.2.1947, v původní obálce; vlastnoručně psaná pohlednice ze 4.III.1947 s podpisem V. K. Krofta (básník a prozaik), Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Karikatury Adolfa Hoffmeistera

    No.: 250

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, podpis na obálce a úv. stať A. Hoffmeister, vyd. Síň Mánesa, Praha, 1927, obs. seznam 270 kreseb s dobovými cenami, 3x dvojlist sepnutý sponkou, lehce zažloutlý papír, mírně natržený papír v přehybu, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the constituent member of Devetsil, ex-commisa…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Výstava francouzského umění XIX. a XX. století

    No.: 249

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, vzácný katalog výstavy v Obecním domě v úpravě Jaroslava Bendy, obs. reprodukce děl: Picasso, Braque, Derain, Rousseau, Modigliani aj., přiložena brožura se stručnější verzí katalogu (soupis bez reprodukcí), vyd. S.V.U. Mánes, Praha, 1923, pův. brož, zažloutlé listy, lehce opotřebený hřbet,…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Kubišta

    (1884-1918)

    Posmrtná výstava Boh. Kubišty

    No.: 248

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, zcela vzácně se objevující katalog posmrtné výstavy B. Kubišty s úvodním slovem J. Zrzavého, vyd. Krasoumná jednota, Dům umělců, Praha, 1920, obs. sezn. 88 vyst. obrazů a kreseb, 2x dvojlist (17,5 x 11cm), trochu opotřebeno, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alena Ladová

    (1925-1992)

    Drobná kolekce podpisů, korespondence a originální kresby Aleny Ladové

    No.: 768

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    podpis, akvarel, papír, 1976 - 78, sign. Alena Ladová, kolekce obsahuje korespondenci panu Miroslavu Moravci, podepsanou Alenou Ladovou a Josefem Ladou mladším, 1x originální podepsaná kresba Aleny Ladové a 1x tištěný památní lístek Josefa Lady, rozměr celku 36 x 27 cm, the disciple of K. Tondl at T…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • více autorů

    Konvolut podpisů osobností české literatury

    No.: 769

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    12x fotografie s podpisem, 14 x 9 cm, fotografie s podpisem: Josef Svatopluk Machar, Karel Scheinpflug, Joe Hloucha, František Flos, František X. Svoboda, František S. Procházka, Václav Štěch, Vilém Neubauer, Antonín Klášterský, Jan Čarek, Metoděj Jahn a Libuše Baudyšová, fotografie K. Scheinpfluga …

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jakub Deml: Památný den v Kuksu

    No.: 759

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis J. Demla, vydal autor, Tasov 1933, viněty a iniciály dřevorytem Fr. Bílek, 553 výtisků, 37 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Dobrodružství noci a vějíře

    No.: 760

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis a věnování V. Nezval, úprava K. Dyrynk, vydal Vl. Žikeš, Plzeň 1927, 1 sv. edice Viola, Ex. 34/835, 20 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Devetsil

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ján Smrek

    (1898-1982)

    Hostina

    No.: 761

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 1. vydání básnické sbírky, podpis básníka v tiráži, obálka a frontispis Jozef Kostka, 10. sv. edice Komorná knižnica, vydalo Vydavateľstvo Elánu, Bratislava 1944, pův. brož, 250s.,ex. 1666/2000, similijapan, hřbet lehce odřený, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Vik

    Jaroslav Durych: Budějovická louka

    No.: 758

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis autora, kresby a úprava Fr. Vik, 6 sv. edice Philobiblon, vydal L. Kuncíř, Praha 1928, Ex. 51/200, 29 s., brož, obálka místy poškozená, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Florian

    (1873-1941)

    Leon Bloy: Obviňuju se....

    No.: 694

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis naproti titulu a překlad J. Florian, vyd. Studium ve Staré Říši, 1910, plpl. převazba, 150s., jeden list drobně natržen, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Umberto Urbano

    (1885-1969)

    Rukopis s podpisem

    No.: 788

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    tuš, papír, 6 x 15 cm, podpis na kart. papíru, kart. i fotografie nalepeny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • více autorů

    Hudebníci a operní pěvci

    No.: 789

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    13x podpis, 34 x 24 cm, podepsaní: Jan Konstantin, Helena Buldrová, Marta Harlasová, Pavel Ludikar, Eduard Haken, Karel Burian, Dvořákovo kvarteto, Čeněk Pavlík, Josef Suk ml., Milan Bláha, aj., vše nalepeno na papírech, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • více autorů

    Čeští hudební skladatelé

    No.: 787

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    9x podpis, rukopis, 34 x 24,5 cm, podpisy, rukopisy, náčrty notových záznamů: Jaroslav Křička, Karel Moor, Josef Vlach - Vrutický, Václav Neumann (dirigent), Emil Němeček, Silvetr Hipman, 2x Jan Seidel, Jaroslav Krombloch, vše nalepeno na papírech, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Rastislav Michal

    (1936)

    Intimní motivy

    No.: 438

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1975, Soubor obsahuje 10 mědirytin, rozměr souboru 32 x 22 cm. Vydali Rastislav a Marta Michalovi ve čtyřiceti číslovných výtiscích na ručním losínském papíru o vánocích 1975. Tento výtisk má číslo 30., the disciple of prof. J. Vodrazka, A. Pelc, M. Holy and K. Soucek, member of UVU

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Karel Sabina: Upomínka na K.H. Máchu

    No.: 428

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 2x sign. dřevoryt, dvoubarev. frontispis a titul, úvodní a závěr. viněty, iniciály vše dřevorytem a podpis v tiráži K. Svolinský, doslov Fr. Krčma, 5. sv. knihovny Stožár, vydal Karel Jánský, Praha 1926, dobová polokož. vazba, 115 ex., 46 s., papír Zanders, velmi dobrý stav, Provenance…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.