• Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Vita nuova - kartinky

    No.: 62

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, na tit. listě podpis autora s datací 21.6.87, na tit. listě uvedeno Lisopad proinec 84 Leden únor 85, kvalitní dobová xeroxová kopie, bez tiráže, volné archy v krycím obalu, 276s., dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    60 veselých a vážných příběhů slavného a vzorného chlapeckého klubu Rychlé šípy

    No.: 303

    sešit, čtyřčíslo 39-42 druhého ročníku časopisu Vpřed, výběr ze starších příběhů Rychlých šípů z Mladého hlasatele, vydala Mladá fronta, Praha 1947, 66 s., části původní obálky nalepené na papír. deskách, zašpiněný papír, skvrny na papíře , Provenance: Antiquarian Ostrovní

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Za českou samostatnost

    No.: 41

    Last auctioneer: ID4**2 History of bids

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Výstava grafických prací a kreseb Vojt. Preissiga

    No.: 38

    katalog, propagační tisk k první Preissigově samostatné výstavě s barevným leptem (nesign.) v příloze, vyd. Česká Grafika, Praha, 1907, pro Topičův Salon, tisk E. Grégr, sešit, 10s. + ob., velmi dobře zachováno!, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Archite…

  • Josef Sudek

    (1896-1976)

    Fotograf a muzika

    No.: 285

    fotografická kniha, 23,5 x 18,5 cm, 10x bar. fotografie z dokumentu režisérky E. M. Bergerové z roku 1974, foto: J. Promberger, fotografie nalepeny na plátěných stránkách, vložena čb. fotografie Josefa Sudka a režisérky E. M. Bergerové, clpl. vazba, vazba místy zašpiněna, dobrý stav, Provenance: Ant…

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Karel Schulz: Sever, Jih, Východ, Západ

    No.: 614

    bibliofilie, Devětsil, obálka K. Teige a J. Krejcar, vydali Vortel & Rajman, Praha 1923, 137 s., brož, obálka zašlá, při okrajích pokrčená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of Bauhaus …

  • Václav Jansa

    (1859-1913)

    Stará Praha

    No.: 568

    brož, 29 x 22 cm, 100 reprodukovaných akvarelů, vyd.B. Kočí, Praha, pův. brož, clpl. desky, lehce potrháno při okrajích hřbetu, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Last auctioneer: ID7**8 History of bids

  • Josif Alexandrovič Brodskij

    (1940-1996)

    Velká elegie

    No.: 416

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Očitý svědek

    No.: 413

  • Pavel Landovský

    (1936-2014)

    Sanitární noc

    No.: 410

    kniha, divadelní podívaná o dvou částech, začátku, přestávce a konci, světlá řada, vydala Edice Expedice, Praha 1983, sv. 176, strojopis na cigaretovém papíře, 104 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

  • Václav Havel

    (1936-2011)

    Asanace

    No.: 408

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Sedmero hlavních hříchů

    No.: 370

    bibliofilie, faksimile původního Váchalova vydání z roku 1912 v rozměrech originálu, 10 barev. a 1 čb. titulní linoryt, litografie Reprostudio Danek, vydala Argestea, Praha 1995, volné listy v v deskách, 13 listů, velmi velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda…

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Miloslav Zich: Šepot bříz

    No.: 354

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispise J. Váchal, úprava O. Menhart, vydal Václav Pour, Praha 1943, Pourova edice, 500 výtisků, 70 s., nerozřezáno, brož, obálka při okrajích pokčená, lehce poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent…

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Peter Jerndorff - Jessen: Severní hvězda

    No.: 327

    kniha, 6 čb. kvašů a lepená kresba na vazbě Z. Burian, edice S puškou a lassem, vydali Toužimský a Moravec, Praha 1936, pův. nakladatel. plpl. vazba, 194 s., lehce zkosený hřbet, hřbet a desky odřené, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrov…

  • Ludmila Jiřincová

    Písně ostrovů a bídy

    No.: 591

  • Dante Alighieri

    (1265-1321)

    La Divina Commedia (Inferno I.+II.)

    No.: 456

  • Různí autoři

    Mladé proudy

    No.: 450

  • Jindřich Waldes

    (1876-1941)

    Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 823

  • Jindřich Waldes

    (1876-1941)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 822

  • více autorů

    Le Miroir

    No.: 854

  • více autorů

    Sur Le Vif 1914-1916

    No.: 853

  • Arnošt Grund

    (1844-1918)

    Dopis Prokopu Tomanovi st.

    No.: 845

  • Alena Ladová

    (1925-1992)

    Drobná kolekce podpisů, korespondence a originální kresby Aleny Ladové

    No.: 768

  • více autorů

    Konvolut podpisů osobností české literatury

    No.: 769

  • Rastislav Michal

    Intimní motivy

    No.: 438

  • Adina Mandlová

    (1910-1991)

    Konvolut materiálů

    No.: 781

  • Jan Zrzavý

    Souborná výstava (Dílo z let 1905-1940)

    No.: 279

  • Milan Bauer

    (1963)

    Anatomia Gramatika

    No.: 441

  • Jiří Neuwirt

    Marginálie

    No.: 543

  • Fráňa Šrámek

    (1877-1952)

    Stříbrný vítr (Spisy I.)

    No.: 526