-
Karel Teige
(1900-1951)
Karel Schulz: Sever, Jih, Východ, Západ
No.: 614Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, Devětsil, obálka K. Teige a J. Krejcar, vydali Vortel & Rajman, Praha 1923, 137 s., brož, obálka zašlá, při okrajích pokrčená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of Bauhaus …
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Šíma
(1891-1971)
Blaise Cendrars: Zlato
No.: 615Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Šíma, titulní list K. Teige, vydal Jan Fromek, Praha 1926, 11. sv. edice Odeon, 153 s., brož., obálka při okrajích poškozená, zašlá , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. V. Bukovac an…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige
(1900-1951)
F. Slang: Křižník Potěmkin. Povstání námořníků před Oděsou 1905.
No.: 616Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ob. fotomontáž s použitím snímku z Ejzenštejnova filmu Křižník Potěmkin K. Teige, 10 snímků z filmu a 5 pův. snímků z r. 1905, sv. 2. Malá edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, orig. brož., obálka rozpadlá, lehce zažloutlé listy , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige
(1900-1951)
P. Soupault: Bratři Durandeau
No.: 617Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, titulní list K. Teige, obálka J. Jelínek, vydal J. Fromek, Praha 1926, 14 sv. edice Odeon, 111 s., brož., lehce zašpiněná, při okrajích poškozená obálka, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague an…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Teige
(1900-1951)
Jules Supervielle: Muž divokých krajů
No.: 618Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, titulní list a obálka K. Teige, vydal Jan Fromek, Praha 1927, 24 sv. edice Odeon, 89 s., brož., obálka lehce zašpiněná, při okrajích potrhaná, zadní přeložená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Pra…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Paul Morand: Jen země
No.: 619Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1927, 117 s., brož., obálka zašlá, zažloutlá, jinak dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Paulina Schwarzenberg
(1774-1810)
Česká krajina v leptech Pavlíny kněžny ze Schwarzenbergu z let 1804-1806
No.: 620Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obsahuje 35 reprodukovaných leptů, hlubotiskovou barevnou reprodukci portrétu kněžny proti titulu a seznam vyobrazení, úvod Zdeňek Wirth, vydal Vladimír Žikeš, Praha 1939, úprava J. Solar, tisk příloh M. Pregrassi, 100 výtisků, původní polopergamen. vazba, vybledlé desky, velmi dobrý stav , …
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kysela
(1881-1941)
Viktor Dyk: Giuseppe Moro
No.: 621Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dvoubarev. titul a frontispis, úprava, návrh vazby Fr. Kysela, 9. sv., vydala Nová Edice, Praha 1911, pergamen. vazba se zlacenou reliéfní ražbou na desce, papír anglický velín, 66 s., velmi dobrý stav, ochranné pouzdro, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Tavík František Šimon
(1877-1942)
M. Alcoforado: Portugalské listy
No.: 622Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept ve frontispisu, ilustrace, návrh ozdob, vazby a předsádky, úprava T. F. Šimon, vazba knihař Ant. Malík, úprava M. Kaláb, přel. a doslov napsal H. Jelínek, vydal Arthur Novák, Praha 1916, polopergamen. vazba se zlac. reliéfy a hřbetem, zlac. ořízka, ex. 462/730, 42 s., papír Zanders…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeňka Braunerová
(1858-1934)
Miloš Marten: Nad městem dialog
No.: 623Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a kresby Zd. Braunerová, vydal Ladislav Kuncíř, Praha 1924, Ex. 956/1000, 43 s., vevázaná obálka, polopergamen. vazba, poslední dva listy natržené, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, disciple of S. Pinkas and A. Chittusi, member of The Manes Association of Fine A…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Písně ostrovů a bídy
No.: 624Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, litografie L. Jiřincová, upravil a vydal F.J. Müller, Praha 1942, 20 sv. edice Krásná užitková kniha, 300 výtisků, losincký papír, nestr., karton vazba s refiéfem, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. T. F. Simon
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kysela
(1881-1941)
M. Alcoforado: Portugalské listy
No.: 625Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3 barevné litografie v přílohách, vazba a předsádky litografií, titul, dvoubarev. iniciály, viněty a úprava Fr. Kysela, překlad a doslov Hanuš Jelínek, Nová Edice, Praha 1910, tisk litografií V. Neubert, 700 výtisků, ruční papír, 36 s., pův. pap. vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý …
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Martínek
(1887-1960)
Ráj srdce.
No.: 626Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora na patitulu, dřevorytem Otto Molitor před titulem, přednostní výtisk, vydala Huť krásné knihy Moravského kola spisovatelů, Brno 1926, dobová karton. vazba, italský ruční papír, 50 s., pův. obálka nalepená na deskách, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Pavelka
(1894-1948)
Rudolf Medek: Dáma ve smutku
No.: 627Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept a úprava Fr. Pavelka, vydal F. Lukavský, Český Třebová, Ex. 205/350, 27 s., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, disciple of Prof. J. Preisler and M. Švabinský at the Academy in Prague
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Nikolaj Vasiljevič Gogol: Nos
No.: 628Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vyzdobil J. Konůpek, vydal Arthur Novák, Praha 1920, Ex. 149/400, 55 s., pl. kožená vazba, vzadu prasklá předsádka, lehce odřené desky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Emanuel Frinta
(1896-1970)
Karel Šelepa: Italské jaro
No.: 629Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. mědirytina ve frontispisu a návrh vazby Em. Frinta, podpis básníka na titulu, 2. sv. ed. Slunovrat, tisk Müller a spol., úprava A. Novák, vydala Družstevní práce, Praha 1928, zdobená celokož. vazba se zlac. poli a ořízkou, ex. 152/400, 43 s., papír van Gelder, svázalo knihařství D…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Novalis: Modrý květ
No.: 630Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt a graf. úprava C. Bouda, překlad V.F. Bláha, Topičova edice, Praha 1940, 205 s., pl. kožená vazba, drobné skvrny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and Th…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Jelínek Alex
(1890-1957)
Osamělci
No.: 631Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept A.J. Alex, úprava A. Chvála, vydala Jednota umělců výtvarných, Praha 1934, similijapan, 39 s., polopergamen. vazba, zlatá ořízka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Art College in Prague, the disciple of prof. A. Janek at Academy in Munich and pro…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Brdečka
(1917-1982)
K.H. Borovský: Král Lávra
No.: 632Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresby J. Brdečka, vydal Jos. Hladký, Hranice 1940, Ex. 52/55, 29 s., karton vazba, místy vybledlá vazba, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Bílek
(1872-1941)
Jakub Deml: Sestrám
No.: 633Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x dřevoryt, 3x viněta, 4x ilustrace a obálka Fr. Bílek, vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1924, plpl. vazba, vevázaná obálka, na hřbetu natržená, desky lehce zvlněné, drobné skvrny na listech, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine…
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Sedmero Emanuela Lešehrada
No.: 634Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. heliogravura A. Mucha, podpis autora, vydal F.J. Müller, Praha 1934, edice Lis knihomilův, Ex. 31/77, nestr., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
V. B. Nebeský: Protichůdci
No.: 635Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x lept J. Konůpek, vydal Čsl. spolek sběratelů a přátel ex libris, Praha 1924, 1. sv. sbírky Zlatá stezka, Ex 169/300, vazba Ant. Tvrdý, 45 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Minář
(1901-1973)
J.V. Sládek: Selské písně - Nové selské písně
No.: 636Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, tříbarevný sign. dřevoryt K. Minář, úprava K. Dyrynk, vydal Vl. Žikeš, Praha 1936, Ex. 61/200, vazba A.L. Jirout, 92 s., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Pirner, J. Obrovsky, V. Bukovac, member of JUV in Prague, The Hollar As…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Fr. Pražák: Dětství Maxe Švabinského
No.: 637Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie M. Švabinský, úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1949, Ex. 530/550, 51 s., vevázaná obálka, pl. kožená vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Menhart
(1897-1962)
Dívčí válka. Zlomek z Dalemilovy Kroniky české
No.: 638Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kaligrafoval, vyzdobil titul, frontispis, iniciály Old. Menhart, vydal Ot. Zahradník, Praha 1931, Ex. 38/498, nestr., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Svatopluk Čech: Adamité
No.: 639Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace A. Mucha, vydal F. Šimáček, Praha 1897, vazba Jos. Pfeiffer, 125 s., clpl. vazba se zlaceným reliéfem, zlatá ořízka, prasklá vazba, na hřbetu a v rozích lehce poškozená, drobné skvrny na papíře, ve třech rozích chybí kování, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Knut Hamsun: Pan
No.: 640Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept J. Konůpek, úprava M. Kaláb, překlad Dr. G, Pallas, vydala grafická revue Veraikon, Praha 1912, vazba L. Bradáč, 128 s., pergamen. vazba, drobné skvrny na stránkách, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
Václav Krška: Chlapec a kozlonoh
No.: 641Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept P. Dillinger, podpisy autorů v tiráži, vydal Jos. Hladký, Hranice na Moravě 1929, 13 sv. edice Amfora, Ex. 44/300, 55 s., pl. kožená vazba se zl. reliéfem, vazba lehce vybledlá jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela at The Secon…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ivo Rublič
(1917)
S.K. Neumann: Sedm vybraných básní
No.: 642Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, dřevoryty I. Rublič, vydal F.J. Müller, Praha 1946, 9. sv. sbírky 7 vybraných básní, Ex. 22/200, 41 s., polopergamen. vazba, obálka vevázaná, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Silovský
(1891-1974)
Dílo Rudolfa Majera
No.: 643Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept V. Silovský, vydal Arthur Novák, Praha 1927, Ex. 49/135, 128 s., polopergamen. vazba, vybledlé okraje, lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied Architecture at The Czech Technical University in Prague, the disciple of prof. K. M. Crncic at The …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED