• Jiří Anderle

    (1936)

    Manipulace I

    No.: 78

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    suchá jehla, mezzotinta, 1976, 32 x 65 cm, sign. DU Anderle, č. 13/70, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor malba a…

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 15 000 - 20 000 CZK

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Generatio nostra

    No.: 77

    Auction price: 9.000 CZK (375 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    suchá jehla, mezzotinta, 1972, 56 x 70,5 cm, sign. DU Anderle 72, č. 4/7, dole autorské věnování, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP …

    Current price: 9.000 CZK (375 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 15 000 - 20 000 CZK

  • Jaroslav Róna

    (1957)

    Portrét manželů B.

    No.: 168

    Auction price: 8.000 CZK (334 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    litografie, 2014, 35,7 x 40,8 cm, sign. PD JRóna 14, 57/120, grafický list zpodobuje zpěvačku Björk s jejím tehdejším manželem, kterým byl avantgardní filmař a výtvarník Matthew Barney, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Fine Arts in Prague, the disciple of prof. S.…

    Current price: 8.000 CZK (334 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 12 000 - 18 000 CZK

  • Jiří Sopko

    (1942)

    Hlavičky

    No.: 167

    Auction price: 8.000 CZK (334 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    litografie, 1995, 54 x 43,5 cm, sign. PD Sopko 95, č. 96/100, the disciple of prof. A. Pelc, member of Volne sdruzeni 12/15, The Umelecka beseda

    Current price: 8.000 CZK (334 €)

    Last auctioneer: ID6**5 History of bids

    Estimate: 15 000 - 25 000 CZK

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Wholpin Bay Store

    No.: 162

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    litografie, 1996, 34 x 53 cm, sign. DU Tomáš Bím 1996, č. 52/70, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the private study

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 10 000 - 15 000 CZK

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Pocta Zdeňku Sklenářovi

    No.: 161

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    litografie, 1975, 26,2 x 37,3 cm, sign. DU VladSuchánek, rám, č. 4/7, nově adjustováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, M. Salcman, K. Lidicky at The Faculty of Education - Charles University in Prague and V. Silovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member an…

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 12 000 - 15 000 CZK

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Sen z Galerie Pitti

    No.: 159

    Auction price: 8.000 CZK (334 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    litografie, 1993, 48 x 37 cm, sign. PD Liesler 93, rám, nově adjustováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graphic Artists, member of the group…

    Current price: 8.000 CZK (334 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 12 000 - 15 000 CZK

  • Jiří Šlitr

    (1924-1969)

    Bárky

    No.: 62

    Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    pastel, papír, 1957, 29 x 41 cm, sign. LD Šlitr 57, rám

    Current price: 50.000 CZK (2.084 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 70 000 - 90 000 CZK

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Pamatuj, že jsi jen člověk

    No.: 76

    Auction price: 7.000 CZK (292 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    měkký kryt, lept, kombinovaná technika, 27 x 32 cm, sign. PD Anderle, H. C., ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor m…

    Current price: 7.000 CZK (292 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 12 000 - 18 000 CZK

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Pour féliciter

    No.: 75

    Auction price: 7.000 CZK (292 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    mezzotinta, suchá jehla, kombinovaná technika, 25,8 x 23,5 cm, sign. DU Anderle, č. 71/91, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v…

    Current price: 7.000 CZK (292 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 12 000 - 18 000 CZK

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Kráska v ohrožení

    No.: 74

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    měkký kryt, suchá jehla, 15 x 20 cm, sign. DU Anderle, č. 4/70, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor malba a grafik…

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: ID3**6 History of bids

    Estimate: 8 000 - 12 000 CZK

  • Jiří Šlitr

    (1924-1969)

    Marrons

    No.: 61

    Auction price: 22.000 CZK (917 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    tuš, papír, 1964, 28 x 20 cm, sign. PD Šlitr 64, rám

    Current price: 22.000 CZK (917 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 30 000 - 40 000 CZK

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Profil

    No.: 36

    Auction price: 80.000 CZK (3.334 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    olej, sololit, 1989, 25 x 35 cm, sign. PD Ota Janeček 89, rám, číslo katalogu 3864, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 80.000 CZK (3.334 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 110 000 - 130 000 CZK

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Hlava

    No.: 35

    Auction price: 38.000 CZK (1.584 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    olej, malířská lepenka, 1986, 18,5 x 21,5 cm, sign. DU Ota Janeček 1986, rám, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 38.000 CZK (1.584 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 50 000 - 70 000 CZK

  • Rudolf Fila

    (1932-2015)

    Bez názvu

    No.: 34

    Auction price: 55.000 CZK (2.292 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    olej, kombinovaná technika, plátno, 40 x 25 cm, sign. PD R. Fila, rám, the disciple of B. Lacina at The Secondary School of Applied Arts in Brno and J. Mudroch at The Academy of Fine Arts and Design in Bratislava, member of the group Confrontations

    Current price: 55.000 CZK (2.292 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 70 000 - 100 000 CZK

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Komedie č. 10

    No.: 73

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    suchá jehla, mezzotinta, 1969, 15,9 x 13,4 cm, sign. DU Anderle 69, č. 59/60, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor …

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 8 000 - 12 000 CZK

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Akrobat

    No.: 71

    Auction price: 180.000 CZK (7.500 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2009, 30 x 40 cm, sign. PD 2009 M. Rittstein, rám, vzadu popsáno autorem, autor je významným představitelem české figurativní malby, dlouhá léta vedl ateliér malby na AVU v Praze a byl rovněž členem skupiny 12/15. Jeho práce přesahuje významem české současné umění, o čemž svědčí i  je…

    Current price: 180.000 CZK (7.500 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 250 000 - 350 000 CZK

  • Jiří Sopko

    (1942)

    Figurky

    No.: 70

    Auction price: 300.000 CZK (12.500 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 1991, 61 x 96 cm, sign. PD Sopko 91, the disciple of prof. A. Pelc, member of Volne sdruzeni 12/15, The Umelecka beseda

    Current price: 300.000 CZK (12.500 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 450 000 - 550 000 CZK

  • Jan Koblasa

    (1932-2017)

    Hvězda

    No.: 28

    Auction price: 48.000 CZK (2.000 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    akryl, kombinovaná technika, sololit, 2000, 61 x 59 cm, monogr. vzadu JK 2000, rám, the disciple of prof. O. Spaniel, J. Lauda and K. Pokorny

    Current price: 48.000 CZK (2.000 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 70 000 - 90 000 CZK

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Zápasy

    No.: 20

    Auction price: 12.000 CZK (500 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    lept, akvatinta, 19,6 x 15,5 cm, sign. PD Emil Filla, zažloutlý papír, drobné skvrny na papíře, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Thiele and Bukovac at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists and SVU

    Current price: 12.000 CZK (500 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 20 000 - 25 000 CZK

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    V hostinci

    No.: 15

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    linořez, 1919, 10,6 x 8,7 cm, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 8 000 - 12 000 CZK

  • Josef Hampl

    (1932-2019)

    Kompozice

    No.: 11

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    perforovaná serigrafie, 1984, 84 x 61 cm, sign. Jos. Hampl 84, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Masak at The School of Decorative Art in Prague

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 8 000 - 12 000 CZK

  • Jan Merta

    (1952)

    Cukrová vata

    No.: 6

    Auction price: 12.000 CZK (500 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    serigrafie, 1999, 35 x 28 cm, sign. PD Jan Merta 99, rám, č. 88/100, the disciple of prof. O. Oplt, J. Ptacek

    Current price: 12.000 CZK (500 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 18 000 - 22 000 CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    U bazénu

    No.: 69

    Auction price: 58.000 CZK (2.417 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2015, 50 x 70 cm, sign. vzadu A. L. 15, rám, tato inovativní koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo…

    Current price: 58.000 CZK (2.417 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 80 000 - 120 000 CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Sférické spirály

    No.: 68

    Auction price: 14.000 CZK (584 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 2004, 55 x 74 cm, sign. DU A. Lamr 04, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Bueno…

    Current price: 14.000 CZK (584 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 18 000 - 25 000 CZK

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Čekání na pivo

    No.: 51

    Auction price: 80.000 CZK (3.334 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 2010, 97 x 130 cm, sign. LN Načeradský 2010, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně. Nabízená malba z roku 2010 představuje melancholický autoportrét, při jehož vzniku malíř upřednos…

    Current price: 80.000 CZK (3.334 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 120 000 - 150 000 CZK

  • Jan Merta

    (1952)

    Servis

    No.: 5

    Auction price: 11.000 CZK (459 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    serigrafie, 1997, 42 x 30 cm, sign. PD J. Merta 97, rám, č. 77/100, the disciple of prof. O. Oplt, J. Ptacek

    Current price: 11.000 CZK (459 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 18 000 - 22 000 CZK

  • Jan Merta

    (1952)

    Mám rád Ameriku? Má Amerika ráda mě?

    No.: 4

    Auction price: 9.500 CZK (396 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    serigrafie, 2002, 37,7 x 31,2 cm, sign. PD J. Merta 99, rám, č. 27/100, the disciple of prof. O. Oplt, J. Ptacek

    Current price: 9.500 CZK (396 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 18 000 - 22 000 CZK

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Hrající si děti

    No.: 42

    Auction price: 15.000 CZK (625 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    tužka, papír, 1916, 17,5 x 12 cm, DU monogr. J. Č. , studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 15.000 CZK (625 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 30 000 - 40 000 CZK

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Venuše

    No.: 50

    Auction price: 28.000 CZK (1.167 €)

    Planned termination: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 2004, 30 x 42 cm, sign. LN Načeradský 2004, námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen jako agresivních kudlanek anebo naopak Venuší hodných úcty a zbožštění. Sám k tomu v…

    Current price: 28.000 CZK (1.167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 40 000 - 60 000 CZK

Instagram

Facebook

You must login first.